بهینه سازی برای موتورهای جستجو SEO

در صدر موتورهای جستجو باشید!

بهینه سازی برای موتورهای جستجو SEO

رعایت تمامی اصول SEO به صورت پیش فرض

در طراحی فروشگاه ساز سبدخرید تمامی اصول جهت بهینه سازی سایت ها برای موتورهای جستجو و کسب مقام های بالاتر در جستجوها به منظور بهبود SEO سایت از ابتدا رعایت شده است و بر خلاف برخی از شرکت ها که به این منظور هزینه هایی جداگانه دریافت می کنند، نیازی به پرداخت هزینه ای اضافی بدین منظور نمی باشد.

رعایت تمامی اصول SEO به صورت پیش فرض

الگوریتم های به روز SEO

به علت پویایی اینترنت و تکنولوژی های رایانه ای، موتورهای جستجو نیز به صورت مداوم الگوریتم های خود را تغییر می دهند و الگوهای SEO نیز با تغییر این الگوریتم ها، تغییر می کنند، داشتن فروشگاه اینترنتی که از الگوریتم های به روز استفاده می کند، لازمه یک فروش اینترنتی موفق می باشد. فروشگاه ساز سبدخرید به صورت مداوم با مطالعه و پیروی از این الگورتیم ها به روز می گردد.

الگوریتم های به روز SEO

عنوان صفحات مناسب و غیرتکراری (Title Tag)

از مهمترین فاکتورهای SEO، عناوین صفحات مناسب، یکتا و غیرتکراری می باشد که این اصل به طور در فروشگاه ساز سبدخرید رعایت گردیده و سیستم به صورت خودکار برای تمامی صفحات عناوین مناسب و یکتا تولید می نماید.

عنوان صفحات مناسب و غیرتکراری (Title Tag)

سایت مپ XML با فرمت جدید به همراه تصویر

جهت بالا بردن هرچه سریع تر و بهتر ایندکس در موتورهای جستجو استفاده از نقشه سایت با فرمت XML توسط موتورهای جستجو توصیه می گردد. با پیشرفت و تغییر الگوریتم های موتورهای جستجو فرمت این فایل ها نیز تغییر می کنند. در فروشگاه ساز سبدخرید نقشه سایت XML با آخرین الگوریتم های موتورهای جستجو مثل گوگل، بینگ و یاهو سازگار می باشد و به محض تغییر در سایت فروشگاه اینترنتی به صورت لحظه ای و پویا به روز می گردد. همچنین از روش جداسازی نقشه سایت به بخش های مختلف و ایجاد ایندکس برای نقشه سایت استفاده شده است که سرعت ایندکس را چندین برابر می کند. علاوه بر موارد ذکر شده بر اساس تغییرات جدید در استاندارد نقشه سایت ها، تصاویر محصولات نیز جهت ایندکس در نقشه سایت فروشگاه ساز سبدخرید ثبت گردیده است.

سایت مپ XML با فرمت جدید به همراه تصویر

خطای 404 مناسب سئو (SEO Friendly 404 message)

در برخی از سیستم های غیربهینه، در صورتی که صفحه یا فایلی که آدرس آن در مرورگر وارد شده پیدا نشود یا از روی سایت حذف شده باشد، خطای 404 سرور نمایش داده می شود و باعث سردرگمی کاربر می گردد. این گونه خطاها صدمه بسیار جدی به SEO سایت می زند و موتورهای جستجو نیز این گونه صفحات را به خوبی می شناسند. در فروشگاه ساز سبدخرید خطاهای 404 در قالب فروشگاه به کاربر نمایش داده می شود و همچنین کد وضعیت (Status Code) مناسب نیز به مرورگر بازدیدکننده و یا موتورهای جستجو ارائه داده می شود.

خطای 404 مناسب سئو (SEO Friendly 404 message)

Robots.txt داینامیک و درج آدرس نقشه سایت XML در آن

یکی دیگر از نکات مهم سئو، وجود فایل robots.txt در ریشه سایت می باشد. به علت ماهیت استاتیک این فایل معمولا محتویات این فایل ثابت است و تغییری نمی کند. در فروشگاه ساز سبدخرید این فایل در ظاهر استاتیک ولی در اصل یک فایل داینامیک است که با توجه به نیاز کاربر قابلیت تغییر دارد. همچنین بر اساس روش های جدید SEO، درج آدرس نقشه سایتXML در این فایل باعث بهبود نتایج موتورهای جستجو می گردد.

Robots.txt  داینامیک و درج آدرس نقشه سایت XML در آن

Canonization و نمایش سایت با www یا بدون www و ریدایرکت 301

محتوای تکراری در آدرس های مختلف توسط موتورهای جستجو، به عنوان یک نکته منفی در نظر گرفته می شود. همچنین صفحات یک سایت که هم با www و هم بدون آن قابل دسترس است نیز تکراری محاسبه می گردد. برای جلوگیری از این موضوع تکنیکی به نام Canonization وجود دارد که کاربر را به آدرس صحیح هدایت می نماید. این تکنیک در فروشگاه ساز سبدخرید استفاده شده، امکانی در پنل مدیریت فروشگاه قرار گرفته است که مدیر سایت می تواند از بین گزینه های موجود نحوه باز شدن سایت به صورت بهینه را انتخاب نماید. همچنین جهت هدایت یا ری دایرکت کاربر به آدرس صحیح از کد وضعیت 301 استفاده می نماید که پیشتر توضیح داده شده است.

Canonization  و نمایش سایت با www یا بدون www و ریدایرکت 301

ریدایرکت 301 (SEO Friendly redirect) در تمامی بخش های مورد نیاز

نرم افزارهای تحت وب در هنگام تعامل با موتورهای جستجو و مروگرها، از طریق پروتکل هایی خاص، کدهایی برای آن ها ارسال می کند که به کدهای وضعیت (Status Code) معروف هستند. یکی از این کدها ارسال کد 301 به موتورهای جستجو به هنگام ریدایرکت از صفحه ای به صفحه ای دیگر می باشد که باعث جلوگیری از شناخته شدن برخی از صفحات سایت به عنوان محتوای تکراری (Duplicate Content) می شود. (نکته ای منفی در SEO، همچنین باعث ایندکس شدن آدرس صفحه جدید در کمترین زمان در موتورهای جستجو می گردد.)

ریدایرکت 301 (SEO Friendly redirect) در تمامی بخش های مورد نیاز

ارسال پینگ به موتورهای جستجو

در پنل مدیریت فروشگاه ساز سبدخرید امکانی گنجانده شده است که از طریق آن می توان با یک کلیک نشانی نقشه سایت XML را به موتورهای جستجوی گوگل و بینگ مایکروسافت اطلاع داد.

ارسال پینگ به موتورهای جستجو

تعریف برچسب ها با پیشنهاد خودکار برچسب های موجود

برچسب ها کلمات کلیدی هستند که بین برخی از محصولات می توانند مشترک باشند و توسط مدیر فروشگاه اینترنتی تعریف می گردد. به ازای هر برچسب که برای محصولات تعریف می شود یک صفحه به صورت خودکار ایجاد می گردد که تمامی محصولات مشترک را که از آن برچسب استفاده می کنند، نمایش می دهد و باعث ایندکس شدن صفحات با آن برچسب به عنوان کلمه کلیدی در موتورهای جستجو می گردد که این امر در SEO وب سایت شما بسیار موثر و مفید می باشد. همچنین سیستم برچسب ها طوری طراحی شده است که در صورتی برچسبی در تعریف یک محصول وارد می گردد در بخشی از پایگاه داده فروشگاه ذخیره می شود و در هنگام تایپ کردن ابتدای برچسبی که در حال حاظر در سیستم موجود است، به صورت خودکار پیشنهاد داده می شود. یکی دیگر از مزایای برچسب در فروشگاه ساز سبدخرید، پیشنهاد خودکار محصولات مشابه بر اساس برچسب مشترک به بازدیدکننده می باشد. بدین صورت که بلوک "بر اساس سلیقه شما" در کنار محصولی که کاربر در حال مشاهده آن می باشد به صورت خودکار نمایش داده می شود.

تعریف برچسب ها با پیشنهاد خودکار برچسب های موجود

ورود تگ های متای مورد نیاز موتورهای جستجو

برای نتیجه هرچه بهتر در جستجوهای کاربران، وجود برخی از تگ های متا (Meta Tags) در صفحات ضروری می باشد. در فروشگاه ساز سبدخرید، در بخش های مختلف به سادگی با وارد کردن متن های مورد نظر این تگ ها به صورت خودکار به صفحات اضافه می گردد. تگ های متای توضیحات موتورهای جستجو، کلمات کلیدی و ... برای محصولات، دسته بندی ها، برندها، صفحات محتوا، صفحه اصلی سایت و سایر بخش های مورد نیاز به راحتی در بخش های مربوط به هریک از صفحات در پنل مدیریت قابل تعریف می باشد.

ورود تگ های متای مورد نیاز موتورهای جستجو

ورود کلمات کلیدی (Meta Keywords) بسیار ساده

بسیاری از کاربران با توجه به عدم شناخت اصول کلمات کلیدی در تعریف این کلمات دچار مشکل می شوند. در سیستم سبدخرید پس از ورود هر کلمه کلیدی با فشردن کلید Enter و یا کاما، آن کلمه یا عبارت کلیدی ثبت شده و در صورت نیاز هر یک از کلمات با یک کلیک به راحتی قابل حذف نیز می باشد. همچنین سیستم به صورت خودکار فرمت کلمات کلیدی را تصحیح و سپس ذخیره می نماید.

ورود کلمات کلیدی (Meta Keywords) بسیار ساده

عنوان صفحه مرورگر

یک دیگر از عناصر مهم در SEO عناوین صفحه مرورگر (Title Tag) می باشد. در فروشگاه ساز سبدخرید، سیستم به صورت خودکار عناوین صفحات را با استفاده از عنوان محصول، دسته بندی و ... بهینه ساخته و مورد استفاده قرار می دهد. همچنین عناوین صفحات جداگانه برای صفحه اصلی سایت و صفحات داخلی قابل تعریف می باشد.

عنوان صفحه مرورگر

ساختار بهینه URLها و آدرس های فروشگاه اینترنتی (Semantic URL)

از دیگر نکات بسیار مهم SEO، ساختار مناسب URLها در فروشگاه های اینترنتی می باشد، به صورتی که به توصیه گوگل به جای اینکه ساختار URL به صورت اعداد و کدهای نا مفهوم باشد، می بایست در URL، عنوان صفحه یا محصول قابل مشاهده باشد و URL دارای مفهوم و قابل درک باشد،. در فروشگاه ساز سبد خرید این نکته به روش ظریف و بهینه ای پیاده سازی شده است.

ساختار بهینه URLها و آدرس های فروشگاه اینترنتی (Semantic URL)

مشخصه Alt بر روی تمامی تصاویر

از نکات دیگر سئو استفاده از Attribute یا خصیصه Alt و Title برای تصاویر سایت است. فروشگاه ساز سبدخرید با بهره جستن از نام محصول، دسته بندی و ... این امکان را به بهترین نحوه پیاده سازی کرده است.

مشخصه Alt بر روی تمامی تصاویر

تکرار هوشمند عنوان محصول در صفحه

موتورهای جستجو، اهمیت یک موضوع را بر اساس تکرار یک عبارت خاص در یک صفحه تشخیص می دهند. با این وجود در صورت تکرار نادرست یک کلمه در یک صفحه، آن را فریب دادن موتور جستجو تشخیص داده و صفحه را از ایندکس خود حذف می نمایند. در فروشگاه ساز سبدخرید، عنوان محصول در صفحه جرئیات محصول به روش هوشمندانه ای تکرار شده است که مانع از حذف صفحه از ایندکس موتورهای جستجو خواهد شد.

تکرار هوشمند عنوان محصول در صفحه

نظرات کاربران در زیر محصول

مشارکت کاربران و تبادل نظر در مورد یک محصول یکی دیگر از فاکتورهای جدید در نظر گرفته شده در SEO و الگوریتم های جدید موتورهای جستجو می باشد. در فروشگاه ساز سبدخرید فلکس، نظرات ارسال شده کاربران پس از تایید مدیر در زیر محصول در محل مناسب نمایش داده می شود.

نظرات کاربران در زیر محصول

امکان درج کدهای متای دلخواه از داخل پنل مدیریت

موتورها و سایت های جستجوی مختلف جهت شناسایی سایت ها از روش های مختلفی استفاده می نمایند. یکی از معمول ترین روش ها، قرار دادن یک کد در بخش هدر سایت است. در سیستم های مختلف جهت قراردادن این کدها می بایست در فایل های سیستم تغییر ایجاد شود. در فروشگاه ساز سبدخرید جهت سهولت کار مدیر فروشگاه، این گزینه در تنظیمات سایت تعبیه شده و با وارد کردن و ذخیره کردن کد مورد نظر تمامی موارد لازم به سادگی انجام می پذیرد.

امکان درج کدهای متای دلخواه از داخل پنل مدیریت

امکان قراردادن کدهای سیستم های آمار گیر و چت آنلاین

برای قرار دادن کدهای آمارگیر در سیستم های مختلف می بایست در فایل های سیستم تغییراتی انجام شود که زمان بر بوده و احتمال روز خطا نیز در آن وجود دارد که باعث از کار افتادن سایت می شود. در فروشگاه ساز سبدخرید این گزینه در پنل مدیریت گنجانده شده که می توان کدهای سیستم های آمارگیر یا چت های آنلاین را در بخش مربوطه به راحتی قرار داد.

امکان قراردادن کدهای سیستم های آمار گیر و چت آنلاین

Google Analytics یا سیستم های مشابه

استفاده از Google Analytics جهت تحلیل رفتار بازدیدکنندگان بسیار حائز اهمیت می باشد. قراردادن کدهای این سیستم در هر سایتی مستلزم زمان و تخصص است که فروشگاه ساز سبدخرید این امکان را جهت سهولت مدیران سایت ها در پنل مدیریت اضافه نموده است.

Google Analytics یا سیستم های مشابه

استفاده از Breadcrumb

Breadcrumb مفهومی دیگر در SEO به معنای استفاده از راهنمای کاربر یا نمایش محل فعلی کاربر در سایت با قابلیت بازگشت به یک دسته بندی بالاتر یا صفحه اصلی در بالای صفحات می باشد که در فروشگاه ساز سبدخرید به صورت خودکار ساخته و نمایش داده می شود.

استفاده از Breadcrumb

عدم تغییر URL محصول یا دسته بندی در صورت جابه جایی

در اکثر سیستم های مشابه در صورت انتقال یک محصول یا دسته بندی به زیردسته ای دیگر، URL محصول تغییر می یابد و چنانچه از قبل در موتورهای جستجو ایندکس شده باشد، باعث از دست دادن ایندکس می گردد. در فروشگاه ساز سبدخرید برخلاف این سیستم ها، یکی از موارد رعایت شده جهت جلوگیری از کاهش صفحات ایندکس شده، حفظ URL یا آدرس در صورت انتقال محصول یا دسته ‍بندی به دسته بندی دیگر در سایت می باشد.

عدم تغییر URL محصول یا دسته بندی در صورت جابه جایی
cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china