نماد اعتماد الکترونیک چیست؟

نماد اعتماد الکترونیک چیست؟

از دلایل عدم گسترش استفاده از تجارت الکترونیکی در ایران، می‌توان به عدم اعتماد کافی خریداران به محیط‌های مجازی اشاره نمود. در واقع اعتماد عاملی بسیار مهم در توسعه تجارت الکترونیکی می‌باشد. 

ضرورت توجه خریداران به مقوله اعتماد، در واقع ناشی از ریسک‌های موجود در محیط‌های خرید الکترونیکی می‌باشد، این ریسک و عدم اعتماد در واقع در تمامی روش‌های خرید وجود دارد اما در حوزه خرید الکترونیکی، این عدم اطمینان‌ها افزایش می‌یابد.
در میان روش‌های ایجاد اعتماد، تایید فروشگاه‌های اینترنتی توسط یک شخص سوم بی‌طرف که خود دارای اعتبار و شهرت کافی، به‌منظور جلب اطمینان مشتریان و تجارت‌ها باشد، بهترین گزینه می‌باشد. بدین منظور سازمان‌های دولتی به‌دلیل داشتن اعتبار، بهترین گزینه موجود برای صدور گواهی‌نامه‌های اعتماد الکترونیکی می‌باشند که سبب می‌گردد خریدار از در امان ماندن اطلاعات خود امنیت بیشتری احساس نماید و یا حتی در صورت سوء استفاده از این اطلاعات، امکان شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح برای او فراهم باشد. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در ایران فراهم نمودن زیرساخت‌های امنیتی و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به فروشگاه‌های الکترونیکی را عهده‌دار است.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت (نماد اعتماد الکترونیکی) جهت سهولت و تسریع در امور اعطای نماد اعتماد به دارندگان فروشگاه اینترنتی در تاریخ 1393/04/16 و 1393/06/04 جلساتی در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار نمود که نمایندگان فروشگاه‌سازها و مسئولین محترم این مرکز به تبادل نظر و بحث در مورد مسائل مختلف نظیر استانداردسازی کسب و کارهای اینترنتی ، بررسی دیدگاه‌های مدیران ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای فروشگاه‌ساز، تبادل نظر در مورد نحوه اعطای نماد اعتماد و بحث در مورد بررسی‌های امنیتی نرم‌افزارهای فروشگاه‌ساز پرداختند. مفتخریم اعلام نماییم که در این جلسات نماینده شرکت رادفا نیز حضور داشت.
شما با تهیه نشان اعتماد الکترونیک برای فروشگاه خود، می‌توانید تاثیر به‌سزایی در جلب اعتماد مشتریان و افزایش فروش داشته باشید.

مراحل دریافت نشان اعتماد الکترونیکی:

 • راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی که دارای استانداردهای لازم باشد
 • ثبت نام در سایت www.enamad.ir و دریافت ایمیل تایید اعتبار
 • کلیک بر روی لینک موجود در ایمیل تایید اعتبار جهت فعال‌سازی کاربری
 • تکمیل اطلاعات مورد نیاز
 • تکمیل و ارسال درخواست نماد اعتماد الکترونیکی:
  در این مرحله فروشگاه شما توسط کارشناسان سازمان بر اساس معیارهای بررسی فروشگاه‌های اینترنتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت وجود موارد عدم تطابق، توضیحات لازم به‌منظور اصلاح به ایمیل شما ارسال می‌گردد.
 • ارسال مدارک فیزیکی:
  در این مرحله پس از دریافت و چاپ ایمیل تعهدنامه، با در دست داشتن مدارک لازم به‌منظور گواهی امضا و کپی برابر اصل مدارک به یکی از دفاتر رسمی مراجعه می‌نمایید و پس از تایید از طریق پست مدارک را به سازمان ارسال می‌نمایید.

پس از تکمیل تمامی مراحل فوق، سازمان ایمیلی حاوی فایل‌های مربوط به نماد اعتماد الکترونیکی برای شما ارسال می‌نماید که می‌بایست در صفحه اول سایت خود قرار دهید. ما به‌منظور تسهیل این روند، امکان قرار دادن نماد بر روی سایت را تنها با فعال نمودن یک گزینه در مرکز مدیریت سیستم قرار داده‌ایم.
پس از این مرحله با مراجعه به سایت سازمان و اعلام قرار دادن فایل‌ها، پس از بررسی نهایی توسط کارشناسان سازمان، نماد اعتماد الکترونیکی در فروشگاه شما به نمایش در خواهد آمد.

 • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
 • 1394/04/03 11:53

آخرین پست های بلاگ

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

موتورهای جستجوگر دائما در حال تغییر می باشد و در هر به روز رسانی موتورهای جستجوگر ، یک سری از فاکتورها او

تکامل بازاریابی تلفنی

تکامل بازاریابی تلفنی

در سال 1983 در حالیکه هیچ کس حتی فکر آیفون x را هم نمی کرد پیشگویی ها هاکی از این بود که در آینده یک دستگاه ارتباطی به صورت شخصی در

Crawling و Indexing به چه معناست؟

Crawling و Indexing به چه معناست؟

سئو مبحث پیچیده ای است و قبل از اینکه وارد آن شوید لازم است این دو مفهوم اصلی را بدانید. اگر حتی مدت کمی با وب کار کرده باشید حتما این دو اصطلاح را شنیده اید. د

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

اپل تازه ترین گوشی خود را به بازار عرضه کرده است. اگر بخواهیم از نظر قیمت گوشی های آیفون را با سایر اسمارت فون ها مقایسه کنیم قیمت این تلفن ها نسبت به سایر تلفن های موجود

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

اگر در مورد نحوه قرار دادن محتوا در وب سایتتان سر در گم هستید در این مقاله شما را با ساختار سیلو آشنا می کنیم.