نماد اعتماد الکترونیک چیست؟

نماد اعتماد الکترونیک چیست؟

از دلایل عدم گسترش استفاده از تجارت الکترونیکی در ایران، می‌توان به عدم اعتماد کافی خریداران به محیط‌های مجازی اشاره نمود. در واقع اعتماد عاملی بسیار مهم در توسعه تجارت الکترونیکی می‌باشد. 

ضرورت توجه خریداران به مقوله اعتماد، در واقع ناشی از ریسک‌های موجود در محیط‌های خرید الکترونیکی می‌باشد، این ریسک و عدم اعتماد در واقع در تمامی روش‌های خرید وجود دارد اما در حوزه خرید الکترونیکی، این عدم اطمینان‌ها افزایش می‌یابد.
در میان روش‌های ایجاد اعتماد، تایید فروشگاه‌های اینترنتی توسط یک شخص سوم بی‌طرف که خود دارای اعتبار و شهرت کافی، به‌منظور جلب اطمینان مشتریان و تجارت‌ها باشد، بهترین گزینه می‌باشد. بدین منظور سازمان‌های دولتی به‌دلیل داشتن اعتبار، بهترین گزینه موجود برای صدور گواهی‌نامه‌های اعتماد الکترونیکی می‌باشند که سبب می‌گردد خریدار از در امان ماندن اطلاعات خود امنیت بیشتری احساس نماید و یا حتی در صورت سوء استفاده از این اطلاعات، امکان شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح برای او فراهم باشد. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در ایران فراهم نمودن زیرساخت‌های امنیتی و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به فروشگاه‌های الکترونیکی را عهده‌دار است.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت (نماد اعتماد الکترونیکی) جهت سهولت و تسریع در امور اعطای نماد اعتماد به دارندگان فروشگاه اینترنتی در تاریخ 1393/04/16 و 1393/06/04 جلساتی در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار نمود که نمایندگان فروشگاه‌سازها و مسئولین محترم این مرکز به تبادل نظر و بحث در مورد مسائل مختلف نظیر استانداردسازی کسب و کارهای اینترنتی ، بررسی دیدگاه‌های مدیران ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای فروشگاه‌ساز، تبادل نظر در مورد نحوه اعطای نماد اعتماد و بحث در مورد بررسی‌های امنیتی نرم‌افزارهای فروشگاه‌ساز پرداختند. مفتخریم اعلام نماییم که در این جلسات نماینده شرکت رادفا نیز حضور داشت.
شما با تهیه نشان اعتماد الکترونیک برای فروشگاه خود، می‌توانید تاثیر به‌سزایی در جلب اعتماد مشتریان و افزایش فروش داشته باشید.

مراحل دریافت نشان اعتماد الکترونیکی:

 • راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی که دارای استانداردهای لازم باشد
 • ثبت نام در سایت www.enamad.ir و دریافت ایمیل تایید اعتبار
 • کلیک بر روی لینک موجود در ایمیل تایید اعتبار جهت فعال‌سازی کاربری
 • تکمیل اطلاعات مورد نیاز
 • تکمیل و ارسال درخواست نماد اعتماد الکترونیکی:
  در این مرحله فروشگاه شما توسط کارشناسان سازمان بر اساس معیارهای بررسی فروشگاه‌های اینترنتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت وجود موارد عدم تطابق، توضیحات لازم به‌منظور اصلاح به ایمیل شما ارسال می‌گردد.
 • ارسال مدارک فیزیکی:
  در این مرحله پس از دریافت و چاپ ایمیل تعهدنامه، با در دست داشتن مدارک لازم به‌منظور گواهی امضا و کپی برابر اصل مدارک به یکی از دفاتر رسمی مراجعه می‌نمایید و پس از تایید از طریق پست مدارک را به سازمان ارسال می‌نمایید.

پس از تکمیل تمامی مراحل فوق، سازمان ایمیلی حاوی فایل‌های مربوط به نماد اعتماد الکترونیکی برای شما ارسال می‌نماید که می‌بایست در صفحه اول سایت خود قرار دهید. ما به‌منظور تسهیل این روند، امکان قرار دادن نماد بر روی سایت را تنها با فعال نمودن یک گزینه در مرکز مدیریت سیستم قرار داده‌ایم.
پس از این مرحله با مراجعه به سایت سازمان و اعلام قرار دادن فایل‌ها، پس از بررسی نهایی توسط کارشناسان سازمان، نماد اعتماد الکترونیکی در فروشگاه شما به نمایش در خواهد آمد.

 • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
 • 1394/04/03 11:53

آخرین پست های بلاگ

سئو 2018

سئو 2018

با آمدن سال 2018 مباحث سئو سال 2018 نیز شروع می شود بسیاری از وب سایت ها از همین الان خود را برای سال 2018 آماده می کنند و آماده هستند تا با آخرین ترفندهای سئو

تشخیص پنالتی گوگل

تشخیص پنالتی گوگل

اینکه تشخیص دهیم پنالتی وب سایت چه زمانی اتفاق می افتد و بتوانیم وب سایت خودمان را برگردانیم بسیار مهم می باشد چرا که پنالتی سایت باعث افت رتبه سایت یا از بین ر

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

وبلاگ می تواند یک سرمایه گذاری بزرگ در سئو باشد که به مرور زمان می توانید نتایج مثبت استفاده از آن را ببینید. در این مقاله می خواهیم درباره اینکه وبلاگ چگونه

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

سئو کلاه سیاه به تکنیک ها، استراتژی ها و روش هایی گفته می شود که از روش های غیرقانونی و مخرب سعی می کنند رتبه وب سایت افزایش دهند. در واقع در سئو کلاه سیاه، هدف

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

سئو کلاه سفید به روش های اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که طبق دستورالعمل ها و موازین موتورهای جستجو کار بهینه سازی سایت انجام می گردد و معمولا نت