ساختار عمودی در مدیریت محتوا

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

اگر در مورد نحوه قرار دادن محتوا در وب سایتتان سر در گم هستید در این مقاله شما را با ساختار سیلو آشنا می کنیم.

مسئله اینجاست که چرا وقتی یک محتوا تولید می شود اغلب آن محتوا به وبلاگ بر می گردد؟

اکثر شرکت ها یک مفهوم مبهم از یک ساختار وب سایت را ایجاد می کنند که حاوی صفحاتی است که محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک مشتری را پوشش می دهد و این صفحات معمولا تا مدت طولانی باقی می مانند. تمام محتوای جدید بر روی وبلاگ قرار می گیرد. اما وبلاگ ها واقعا از نظر ساختاری مثل وب سایت حساس نیستند.

پس بهتر است بجای ایجاد صفحات یکنواخت و کلیشه ای بر روی وب سایتتان ابتدا به نحوه استفاده کاربر از صفحه ای که قرار است ایجاد کنید فکر کنید و بعد اتصال درست صفحات به یکدیگر.

بلاگ باید چگونه باشد؟

اخبار، مشخصات کارمندان، اطلاعیه های شرکت، رسانه های مختلف و سرگرمی انواع محتوایی است که می تواند در وبلاگ شما قرار گیرد. هر گونه منابع اطلاعاتی (یا منبعی که در هر یک از گروه های محتوا در وب سایت شما قرار دارد) نباید جز مطالب بلاگ باشد. (مثلا صفحه تماس با ما نباید در بخش بلاگ قرار گیرد.)

اگر در مورد مخاطبان خود نگران هستید می توانید یک پست و لینک به صفخات جدید خود را از وبلاگ پست کنید.

بلاگ باید به چه شبیه باشد؟

به طور کلی وبلاگ از وب سایت شما جدا می شود تا جایی که اساسا شما وب سایت خود را به دو بخش مجزا تقسیم می کنید. وبلاگ یک نهاد جداگانه است که ساختاری تخت دارد و پست ها در سطح یکسانی از هم قرار می گیرند. اغلب پست ها با دسته بندی (که بهتر است) و یا تاریخ (که خیلی مناسب نیست) از هم تفکیک می شوند.

ساختار فلت در مقابل ساختار عمیق

معماری فلت یا افقی چیزی است که معمولا در وبلاگ ها استفاده می شوند. بسیاری از جستجوگرها هم ساختار فلت را به وب سایت ها پیشنهاد می کنند اما بد نیست کمی هم در باره ساختار عمودی بدانید.

ساختار عمیق معماری به شما این امکان را می دهد تا گروه بندی آسانتر شود. همچنین دسته ها با سطوح یکسان در کار هم قرار می گیرند.

ساختار سیلو:

ساختار سیلو نوعی از معماری عمیق وب سایت است که به نظر من بسیار منطقی سازمان دهی شده است. گروه بندی سلسه مراتبی بوسیله موضوعات و موضوعات زیر تعیین می شود؛ محتوای محلی به طور موضعی باید به شکل ساختاری نزدیک به محتوای دیگر مرتبط با موضع باشد. سیلوها اساسا راهی برای جدا کردن محتوای وب سایت شما در دسته بندی ها هستند. استفاده از سیلو به شما این امکان را می دهد تا ایده های اصلی خود را بدست آورید و آن ها را به دسته های کوچکتر تقسیم کنید تا صفحاتی داشته باشید که به تمام درخواست های کاربر پاسخ می دهند.

مثلا اگر شما به اصلاح "بازاریابی دیجیتال" به عنوان سیلو اصلی خود فکر می کنید زیر مجموعه های آن می تواند سیلوهای ثانویه مثل SEO، PPC، بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی، بهینه سازی تبدیل، تجربه کاربر و... باشد.

یا مثلا در "بازاریابی محتوا" شما ممکن است سیلو های اضافی مانند "استراتژی محتوا"، "ایجاد محتوا"، "بازاریابی ورودی" و "انواع محتوا" را مشاهده کنید. هر کدام از آنها می توانند به سیلوهای بیشتر شکسته شوند، اما در نهایت ، به جای سیلوهای جدید یا ایده های موضعی، محتوای بیشتر یا ایده های سطح صفحه را که به پرسش های کاربر پاسخ می دهد، پیدا خواهید کرد.

به عنوان مثال، ممکن است "استراتژی محتوا" بیشتر شکسته شود و شامل "تقویم مجله" باشد. "تقویم ویرایشگری" مسلما آخرین موضوع در این زنجیره خواهد بود و به جای آن، زیرمجموعه های جدید بیشتر، کلمات کلیدی در این مورد بیشتر صفحه خواهد بود. ایده های سطحی، مانند:

چگونه یک تقویم مجلات ایجاد کنیم

نمونه های تقویم ادبی

ایده های تقویم تحریریه

قالب های تقویم تحلیلی

تقویم رسمی برای رسانه های اجتماعی

نرم افزار تقویم سردبیری

افزونه تقویم سرمقاله

اینها نه تنها جستجوهایی است که مردم می توانند انجام دهند، بلکه همچنین اطلاعات ارزشمندی را در مورد نوع اطلاعاتی که ممکن است لازم باشد در یک صفحه در مورد تقویم سرمقاله در نظر بگیرند تا بتوانند آن صفحه را رتبه بندی کنند.

بعضی از این ایده ها ممکن است لازم باشد که در صفحات دیگر نیز در نظر گرفته شوند تا نتایج مربوط به آن صفحات مورد توجه قرار گیرد. فرض میکنم کسی که به دنبال ایجاد یک تقویم سرمقاله است، همچنین نمونه   هایی یا الگوها یا توصیه های نرم افزار و افزونه را می خواهد. این نوع اطلاعات مرتبط است که اغلب نادیده گرفته می شود.

کلیک بیش از حد از صفحه اصلی

شایع ترین استدلال که من نسبت به یک ساختار وب سایت عمیق که می شنوم این است که هر صفحه باید X تعداد کلیک ها از صفحه اصلی باشد. اما این را هم باید بدانید که اگر همه ترافیک شما صرف صفحه اصلی تان شود عملا افرادی را که از طریق بلاگ به شما لینک می خورند را نا دیده گرفته اید.

لینک های داخلی

معمولا در صفحات وبلاگ لینک دادن کلمات به صفحه محصول با دسته بندی بسیار شایع است. این لینک ها یک طرفه هستند و معمولا کسی در صفحه محصول کلمه ای را به بلاگ لینک نمی دهد. این لینک یک طرفه که ایجاد می شود خیلی خوب نیست.

راهکار ساختار سیلو در لینک دادن صفحات به هم چیست؟ در ساختار سیلو چون صفحات از سطح بالا به پایین با هم در ارتباط هستند پس عملا این لینک بین آن ها وجود دارد و نیازی به لینک دادن ندارید.

فراموش نکنید که برنامه ریزی کنید که صفحات مربوطه به یکدیگر متصل شوند، شامل پیوندهایی در محتوا و بازگشت به محتوای قدیمی و اضافه کردن لینک به محتوای جدیدتر شما هستند.

عجیب است که مطالب مربوط به یک موضوع را در یک قسمت از یک وبسایت بنویسید و آن را در بخش کاملا متفاوت وبسایت قرار دهید، اما معمولا این کار آن چیزی است که وبلاگها انجام میدهند. داشتن محتوای شما در یک ساختار منطقی سیلو اجازه می دهد تا برای برقراری ارتباط آسان تر و گروه های مرتبط تر از صفحات مرتبط تر باشد.

دفعه بعد که شما یک وبلاگ بفرستید، در مورد محتوا فکر کنید و اینکه آیا آن را بهتر در بخش دیگری از وب سایت خود قرار دهید.

 

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/07/18 11:49

آخرین پست های بلاگ

سئو 2018

سئو 2018

با آمدن سال 2018 مباحث سئو سال 2018 نیز شروع می شود بسیاری از وب سایت ها از همین الان خود را برای سال 2018 آماده می کنند و آماده هستند تا با آخرین ترفندهای سئو

تشخیص پنالتی گوگل

تشخیص پنالتی گوگل

اینکه تشخیص دهیم پنالتی وب سایت چه زمانی اتفاق می افتد و بتوانیم وب سایت خودمان را برگردانیم بسیار مهم می باشد چرا که پنالتی سایت باعث افت رتبه سایت یا از بین ر

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

وبلاگ می تواند یک سرمایه گذاری بزرگ در سئو باشد که به مرور زمان می توانید نتایج مثبت استفاده از آن را ببینید. در این مقاله می خواهیم درباره اینکه وبلاگ چگونه

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

سئو کلاه سیاه به تکنیک ها، استراتژی ها و روش هایی گفته می شود که از روش های غیرقانونی و مخرب سعی می کنند رتبه وب سایت افزایش دهند. در واقع در سئو کلاه سیاه، هدف

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

سئو کلاه سفید به روش های اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که طبق دستورالعمل ها و موازین موتورهای جستجو کار بهینه سازی سایت انجام می گردد و معمولا نت