ساختار عمودی در مدیریت محتوا

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

اگر در مورد نحوه قرار دادن محتوا در وب سایتتان سر در گم هستید در این مقاله شما را با ساختار سیلو آشنا می کنیم.

مسئله اینجاست که چرا وقتی یک محتوا تولید می شود اغلب آن محتوا به وبلاگ بر می گردد؟

اکثر شرکت ها یک مفهوم مبهم از یک ساختار وب سایت را ایجاد می کنند که حاوی صفحاتی است که محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک مشتری را پوشش می دهد و این صفحات معمولا تا مدت طولانی باقی می مانند. تمام محتوای جدید بر روی وبلاگ قرار می گیرد. اما وبلاگ ها واقعا از نظر ساختاری مثل وب سایت حساس نیستند.

پس بهتر است بجای ایجاد صفحات یکنواخت و کلیشه ای بر روی وب سایتتان ابتدا به نحوه استفاده کاربر از صفحه ای که قرار است ایجاد کنید فکر کنید و بعد اتصال درست صفحات به یکدیگر.

بلاگ باید چگونه باشد؟

اخبار، مشخصات کارمندان، اطلاعیه های شرکت، رسانه های مختلف و سرگرمی انواع محتوایی است که می تواند در وبلاگ شما قرار گیرد. هر گونه منابع اطلاعاتی (یا منبعی که در هر یک از گروه های محتوا در وب سایت شما قرار دارد) نباید جز مطالب بلاگ باشد. (مثلا صفحه تماس با ما نباید در بخش بلاگ قرار گیرد.)

اگر در مورد مخاطبان خود نگران هستید می توانید یک پست و لینک به صفخات جدید خود را از وبلاگ پست کنید.

بلاگ باید به چه شبیه باشد؟

به طور کلی وبلاگ از وب سایت شما جدا می شود تا جایی که اساسا شما وب سایت خود را به دو بخش مجزا تقسیم می کنید. وبلاگ یک نهاد جداگانه است که ساختاری تخت دارد و پست ها در سطح یکسانی از هم قرار می گیرند. اغلب پست ها با دسته بندی (که بهتر است) و یا تاریخ (که خیلی مناسب نیست) از هم تفکیک می شوند.

ساختار فلت در مقابل ساختار عمیق

معماری فلت یا افقی چیزی است که معمولا در وبلاگ ها استفاده می شوند. بسیاری از جستجوگرها هم ساختار فلت را به وب سایت ها پیشنهاد می کنند اما بد نیست کمی هم در باره ساختار عمودی بدانید.

ساختار عمیق معماری به شما این امکان را می دهد تا گروه بندی آسانتر شود. همچنین دسته ها با سطوح یکسان در کار هم قرار می گیرند.

ساختار سیلو:

ساختار سیلو نوعی از معماری عمیق وب سایت است که به نظر من بسیار منطقی سازمان دهی شده است. گروه بندی سلسه مراتبی بوسیله موضوعات و موضوعات زیر تعیین می شود؛ محتوای محلی به طور موضعی باید به شکل ساختاری نزدیک به محتوای دیگر مرتبط با موضع باشد. سیلوها اساسا راهی برای جدا کردن محتوای وب سایت شما در دسته بندی ها هستند. استفاده از سیلو به شما این امکان را می دهد تا ایده های اصلی خود را بدست آورید و آن ها را به دسته های کوچکتر تقسیم کنید تا صفحاتی داشته باشید که به تمام درخواست های کاربر پاسخ می دهند.

مثلا اگر شما به اصلاح "بازاریابی دیجیتال" به عنوان سیلو اصلی خود فکر می کنید زیر مجموعه های آن می تواند سیلوهای ثانویه مثل SEO، PPC، بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی، بهینه سازی تبدیل، تجربه کاربر و... باشد.

یا مثلا در "بازاریابی محتوا" شما ممکن است سیلو های اضافی مانند "استراتژی محتوا"، "ایجاد محتوا"، "بازاریابی ورودی" و "انواع محتوا" را مشاهده کنید. هر کدام از آنها می توانند به سیلوهای بیشتر شکسته شوند، اما در نهایت ، به جای سیلوهای جدید یا ایده های موضعی، محتوای بیشتر یا ایده های سطح صفحه را که به پرسش های کاربر پاسخ می دهد، پیدا خواهید کرد.

به عنوان مثال، ممکن است "استراتژی محتوا" بیشتر شکسته شود و شامل "تقویم مجله" باشد. "تقویم ویرایشگری" مسلما آخرین موضوع در این زنجیره خواهد بود و به جای آن، زیرمجموعه های جدید بیشتر، کلمات کلیدی در این مورد بیشتر صفحه خواهد بود. ایده های سطحی، مانند:

چگونه یک تقویم مجلات ایجاد کنیم

نمونه های تقویم ادبی

ایده های تقویم تحریریه

قالب های تقویم تحلیلی

تقویم رسمی برای رسانه های اجتماعی

نرم افزار تقویم سردبیری

افزونه تقویم سرمقاله

اینها نه تنها جستجوهایی است که مردم می توانند انجام دهند، بلکه همچنین اطلاعات ارزشمندی را در مورد نوع اطلاعاتی که ممکن است لازم باشد در یک صفحه در مورد تقویم سرمقاله در نظر بگیرند تا بتوانند آن صفحه را رتبه بندی کنند.

بعضی از این ایده ها ممکن است لازم باشد که در صفحات دیگر نیز در نظر گرفته شوند تا نتایج مربوط به آن صفحات مورد توجه قرار گیرد. فرض میکنم کسی که به دنبال ایجاد یک تقویم سرمقاله است، همچنین نمونه   هایی یا الگوها یا توصیه های نرم افزار و افزونه را می خواهد. این نوع اطلاعات مرتبط است که اغلب نادیده گرفته می شود.

کلیک بیش از حد از صفحه اصلی

شایع ترین استدلال که من نسبت به یک ساختار وب سایت عمیق که می شنوم این است که هر صفحه باید X تعداد کلیک ها از صفحه اصلی باشد. اما این را هم باید بدانید که اگر همه ترافیک شما صرف صفحه اصلی تان شود عملا افرادی را که از طریق بلاگ به شما لینک می خورند را نا دیده گرفته اید.

لینک های داخلی

معمولا در صفحات وبلاگ لینک دادن کلمات به صفحه محصول با دسته بندی بسیار شایع است. این لینک ها یک طرفه هستند و معمولا کسی در صفحه محصول کلمه ای را به بلاگ لینک نمی دهد. این لینک یک طرفه که ایجاد می شود خیلی خوب نیست.

راهکار ساختار سیلو در لینک دادن صفحات به هم چیست؟ در ساختار سیلو چون صفحات از سطح بالا به پایین با هم در ارتباط هستند پس عملا این لینک بین آن ها وجود دارد و نیازی به لینک دادن ندارید.

فراموش نکنید که برنامه ریزی کنید که صفحات مربوطه به یکدیگر متصل شوند، شامل پیوندهایی در محتوا و بازگشت به محتوای قدیمی و اضافه کردن لینک به محتوای جدیدتر شما هستند.

عجیب است که مطالب مربوط به یک موضوع را در یک قسمت از یک وبسایت بنویسید و آن را در بخش کاملا متفاوت وبسایت قرار دهید، اما معمولا این کار آن چیزی است که وبلاگها انجام میدهند. داشتن محتوای شما در یک ساختار منطقی سیلو اجازه می دهد تا برای برقراری ارتباط آسان تر و گروه های مرتبط تر از صفحات مرتبط تر باشد.

دفعه بعد که شما یک وبلاگ بفرستید، در مورد محتوا فکر کنید و اینکه آیا آن را بهتر در بخش دیگری از وب سایت خود قرار دهید.

 

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/07/18 11:49

آخرین پست های بلاگ

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

علاوه بر مطالب ارائه شده درباره سئو داخلی، تولید محتوا را نباید نادیده گرفت. درواقع هر سایت با محتوا درونش معنا پیدا می‌کند. بنابراین محتوا عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ای در رسیدن به رتب

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

طبق آمارها حدود ۹۰ درصد کاربران از مرورگر گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند و دراین‌بین بیش از

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

گسترش و رقابت بالا در تجارت الکترونیکی، سبب شده که همه صاحبان سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، سخت در تلاش جهت یافتن بهترین روش بهینه‌سازی و افزای

بهینه سازی تصویر در وب

بهینه سازی تصویر در وب

تصاویر با کیفیت در دنیای وب، همیشه بین استفاده از فایل هایی با اندازه کوچک تر و در عین حال فراهم کردن کیفیت بالای تصویر، تعادل ایجاد می کند. تعبیه و استفاده م

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

استفاده از هرم معکوس از جنبه های دیگری نیز مهم است. علاوه بر استفاده از هرم معکوس در مطالب آنلاین، استفاده از آن سبب کمک کردن و بهینه کردن موتورهای جستجو یا (Search Engine Optimization/SEO) نیز خوا

cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china