راهکارهای ضروری برای کنترل رابطه با مشتریان گله مند

راهکارهای ضروری برای کنترل رابطه با مشتریان گله مند

در این مقاله راهکارهایی برای کاهش نا‌ امیدی مشتریان و افزایش اعتماد آنها ارائه می شود تا به کمک آن ها شما بتوانید بر آنچه واقعا اهمیت دارد تمرکز کنید.

در حرفه ای که ممکن است همه چیز به یک کلیک بستگی داشته باشد شما باید یک مشتری را هدایت کنید. در این بین ممکن است مسائل مختلفی بروز کند که برای مدیریت آنها باید صبر و نگرش درستی داشته باشید. این مقاله نحوه مدیریت مشتریان پر دردسر را موشکافی می کند و به شما یاد می دهد که چطور ارتباط موفقیت آمیزی را با آن ها برقرار کنید.

نکته یک #نشان_دادن_همدلی

هر زمان که یک مشتری از من گله مند است سعی می کنم خود را جای او تصور کنم. برای اینکه اطمینان پیدا کنم که درک کاملی از شرایط آنها دارم ابتدا باید سوالات زیر را با پیگیری جواب دهم:

  • عملکرد واقعی فروشگاه من در مقابل هدف مشتری چیست؟ اگر عملکرد پایین بیاید آیا واقعا می توانم بفهمم دلیل آن چیست؟ آیا من کاملا توانسته ام این "چرا" را به مشتری خود اطلاع دهم؟
  • آیا در جریان کاهش عملکرد چیزی هست که من از آن بی خبرم؟ با پرس و جو از مشتریان خود نا آگاهی خود را از بین ببرید.
  • آیا من به اندازه کافی نوآور هستم؟ من مشتریان دستِ اول را تجربه کردم و نا امید شدم چون ایده های بزرگ را از لیست برنامه های خود خارج کردم.

دانستن وضعیت کلی مشتری می تواند به شما کمک کند تا بهتر متوجه شوید که چه چیزی باعث ناراحتی آن ها می شود. داشتن درک عمیق از علت نارضایتی مشتری می تواند به شما کمک کند تا به ترتیب اهمیت آن ها را رفع کنید.

نکته دو #همیشه_زمینه_را_فراهم_کنید

یکی از مشتریان به من گفت: "اطلاعات نوشته شده فقط یک مشت نوشته اند من دقیقا باید بدانم که در مقابل پول از شما چه چیزی دریافت می کنم." البته در نگاه اول شاید این جمله کمی مسخره باشد ولی منظور خدمات پس از فروش و سیاست کاری شماست.

  • همانطور که گفتم حتما باید یک پاسخ قطعی برای چراهایتان داشته باشید. تجربه نشان داده روابط ضعیف با مشتری و ضعف در آن نتیجه عدم توضیح "چرا" در پشت عملکرد خوب یا بد است. پاسخ به چراهایی که در رابطه با عملکرد شما وجود دارد می تواند موفقیت های شما را در رابطه با مشتریان دو برابر کند.
  • مستنداتی مبنی بر اینکه دقیقا شما چه چیزی ارائه می دهید در دست داشته باشید چرا که مشتری نباید زمان زیادی را صرف بحث در مورد لیست کارها کند. وقتی شما به مشتری لیست ارائه می دهید، مشتری در اوقات فراغتش می تواند با حوصله بیشتری در مورد محصولات شما فکر کند و سوالاتش را به طور مشخص مطرح کند. با این کار اگر شما نیاز به جلسه حضوری با مشتریان خود داشته باشید به جای صرف وقت در رابطه با توضیح محصول می توانید درباره تاثیر محصول خود و آینده آن با مشتری صحبت کنید. از دیگر مزایای داشتن مستندات این است که مشتری در رابطه با محصول شما آپدیت می شود و همین در جریان گذاشتن مشتری در رابطه با عملکرد باعث اعتماد سازی می شود.

ارائه "چرا های عملکرد" باعث از بین رفتن نا امیدی مشتریان از شما می شود. مشتریان از شفافیت قدر دانی می کنند ممکن است گفتن چراهایی که باعث ضعف در عملکرد است خیلی خوشایند نباشد اما آن ها می خواهند با شما کار کنند و می توانند راه حل های جدید را به شما ارائه دهند.

نکته سه #مشارکت_کنید

یکی از دلایلی که باعث شکست در رابطه با مشتریان می شود این است که شما با آن ها مشارکت ندارید. به عنوان مثال در وضعیتی که مشتری سعی بر دیکته کردن استراتژی و برنامه های خود را دارد و در عمل هیچ خروجی نمی بیند در نهایت باعث نا امیدی هر دو طرف از هم می شود. در ادامه چند نکته برای یک همکاری موفقیت آمیز به شما ارائه می شود.

  • مذاکره پایاپای که البته تصمیم گیرنده نهایی باید مشتری باشد.
  • معمولا کسانی که در حوزه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می کنند برخورد محترمانه ای دارند. بی احترامی منجر به خصومت می شود که باعث کاهش اثربخشی رابطه و آسیب رساندن به نتایج خواهد شد. هر دو طرف باید سعی کنند تا بازخوزد و انتقادات خود را در یک راه سازنده و مثبت ارائه دهند.

در نهایت

همکاری با مشتریان کار دشواری ست همین رویکرد که شما بتوانید با آنها تعامل داشته باشید راه بسیار خوبی برای برطرف کردن احساسات منفی آنهاست.

 

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/06/20 10:18

آخرین پست های بلاگ

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

علاوه بر مطالب ارائه شده درباره سئو داخلی، تولید محتوا را نباید نادیده گرفت. درواقع هر سایت با محتوا درونش معنا پیدا می‌کند. بنابراین محتوا عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ای در رسیدن به رتب

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

طبق آمارها حدود ۹۰ درصد کاربران از مرورگر گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند و دراین‌بین بیش از

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

گسترش و رقابت بالا در تجارت الکترونیکی، سبب شده که همه صاحبان سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، سخت در تلاش جهت یافتن بهترین روش بهینه‌سازی و افزای

بهینه سازی تصویر در وب

بهینه سازی تصویر در وب

تصاویر با کیفیت در دنیای وب، همیشه بین استفاده از فایل هایی با اندازه کوچک تر و در عین حال فراهم کردن کیفیت بالای تصویر، تعادل ایجاد می کند. تعبیه و استفاده م

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

استفاده از هرم معکوس از جنبه های دیگری نیز مهم است. علاوه بر استفاده از هرم معکوس در مطالب آنلاین، استفاده از آن سبب کمک کردن و بهینه کردن موتورهای جستجو یا (Search Engine Optimization/SEO) نیز خوا

cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china