5 راه حل برای تبدیل شدن به یک بازاریاب تحلیلگر

5 راه حل برای تبدیل شدن به یک بازاریاب تحلیلگر

 در این مقاله راه کارهایی ارائه می دهیم که با استفاده از آن می توانید با هوشمندی که در بازاریابی دارید بازار را تجزیه و تحلیل کنید و شکاف بین دانش تا عمل را از بین ببرید. در عصر بازاریابی مبتنی بر داده، بازاریابان به وسیله تحلیل و خلاقیتی که به خرج می دهند موفق هستند. به عبارتی کسانی در این عرصه موفقند که مدام در زمینه درک بهتر رفتار مصرف کننده در حال پیشرفت باشند. تحلیل در بازاریابی به قدری مهم است که بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا در این زمینه به خوبی هزینه می کنند. در این مقاله پنج راه برای ساخت یک فرهنگ تحلیلی در سازمان کاریتان به شما ارائه می شود.

 1.    نسبت به معیارهایتان غرور داشته باشید!

"هرگز با حرکت حرکت نکنید." بنجامین فرانکلین

به عنوان مثال تعداد زیادی از شرکت های تجارت الکترونیک بخش زیادی از بودجه خود را برای بدست آوردن بازدیدکنندگان جدید صرف می کنند. از این رو تعداد بازدیدکنندگان جدید یکی از مهمترین معیارهایی است که شرکت ها روی آن تمرکز می کنند. در واقع وقتی یک بازدیدکتتده جدید به سایت شما مراجعه می کند ملاک هایی مثل رفتار مشتری، محصولات مورد نظرش و اینکه آیا در سایت شما ثبت نام کرده است یا نه برای شما مهم می شود. 

2.    داشبورد مدیریتی خود را با دقت انتخاب کنید.

داشبورد مدیریتی خود را باید طوری انتخاب کنید که بتوانید داده های آماری خود را به خوبی مدیریت و تجزیه تحلیل کنید.

•    داشبورد عملیاتی

این داشبورد بر اساس داده های تاریخی از تمام فعالیت های بازاریابی و آمار عملکرد کمپین ها مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال یک داشبورد عملیاتی برای یک فروشگاه اینترنتی شامل اطلاعاتی مانند متوسط درآمد هر روز یا توزیع درآمد بر اساس جنسیت و پیام های ارسال شده به هر کانال می باشد. داشبورد عملیاتی برای هر کسب و کار می تواند متفاوت باشد اما باید به یاد داشته باشید که این داشبورد هیچ گاه اطلاعات را تفسیر نمی کند.

•    داشبورد تجزیه و تحلیل پیشرفته

این داشبورد‌ها طراحی شده تا اطلاعات را در یک سطح بالاتر در اختیارتان قرار دهد. این داشبوردها قابل تنظیم هستند و توسط کسب و کار شما هدایت می شوند. این همان چیزی است که بیشتر بازاریابان بیشتر وقت خود را صرف انجام تبدیل داده ها به داده های بصری و قابل فهم می کنند.  اگر بازاریاب هستید برای ساخت یک داشبورد تجزیه و تحلیل مهم است که حتما سوالات درست را بپرسید. از مزیت ایجاد داشبورد ممکن شدن پیش بینی های سود آور است. 

3.    از بین بردن شکاف بین داده ها

بازاریابان بیشتر تلاش می کنند تا بدون نیاز به اتصال میان داده ها آن ها را در دسترس داشته باشند. به عبارتی تلاش می کنند تا یک دیدگاه واحد به مشتریان داشته باشند. اما این کار چه فایده ای دارد؟ این کار باعث می شود که شما کلید دستیابی به اطلاعات مشتری را در دست داشته باشید و ارسال پیام و امور مشتری مداری را بهتر بتوانید انجام دهید.

4.    دید عمیق تر نسبت به دسته بندی داده ها

بازاریابان با داده های بسیار بالایی که دارند می توانند پیام های ارسالی برای هر مشتری را شخصی سازی کنند و این موضوع به یک چالش تبدیل شده است. برای بازاریابی هدفمند بازاریابان باید دنبال یک نگاه عمیق تر به رفتارهای خریدار باشند.  با یک ابزار بازاریابی خوب و تحلیل درست بازاریابان می توانند بخش های پرسود را شناسایی کنند و از آن بهره مند شوند. مثلا در فروشگاه های اینترنتی خرید بالای مبلغی مشخص شامل درصدی مشخصی از تخفیف شود. با این کار شما هم تخفیف می دهید و هم تخفیف نمی دهید!

5    . داده ها و تصمیم گیری

معمولا امروزه CMS های موجود هزینه هایی را که شما باید صرف تجزیه و تحلیل دیتا شود را از بین برده اند. اطلاعات در این نرم افزارها پردازش می شوند و در نتیجه با اطلاعاتی که به شما می دهند می توانید تصمیمات درست تری برای افزایش فروش خود داشته باشید.

 

 

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/06/13 11:49

آخرین پست های بلاگ

طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی

در دنیای بازاریابی اینترنتی طراحی کمپین تبلیغاتی برای جذب مخاطب در وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با طراحی یک کمپین تبلیغاتی درست می توانید بازدیدکنندگان

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بزرگترین مشکل بیزنس شما چیست؟ مشکل از سرمایه و قیمت محصولات و سرویس ها نیست. مشکل نبود مشتری و نبود نیاز به محصول و

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات کلامی یک نیروی قوی طبیعی است که در جامعه وجود دارد که تاثیر غیر قابل انکاری در تصمیم‌گیری مصرف کنندگان دارد. در اصل تبلیغات کلامی چیزی است که ما هر

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

برای اینکه مردم بیشتر از کسب‌وکار ما صحبت کنند، باید وارد گود شد و اول از همه ساختار بازاریابی دهان به دهان را درک کنیم. به صورت کلی بازاریابی دهان به دهان از سه بخش

چرا فروش ندارم؟!

چرا فروش ندارم؟!

عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیر فروش است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر بیزینسی است و چه شما مدیر بیزینس خودتان ب