5 دلیل استفاده از قالب های ریسپانسیو (واکنش گرا)

5 دلیل استفاده از قالب های ریسپانسیو (واکنش گرا)

در حال حاضر ما در اولین دوره تلفن های هوشمند زندگی می کنیم و این تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است. بیشتر استفاده کنندگان از تلفن های همراه و تبلت ها به آن ها معتاد هستند و این اعتیاد اگر روز به روز بیشتر نشود کمتر هم نخواهد شد. به همین دلیل امروزه در حوزه طراحی صفحات وب، تکنولوژی ریسپانسیو (واکنشگرا) یک نوآوری محسوب نمی شود بلکه به یک استاندارد در سئو تبدیل شده است.

طبق تحقیقات، مرورگر وب موبایل جای مرورگر دسکتاپ را به عنوان اولین ابزار برای کاربران اینترنت گرفته است. در اواخر سال 2016 آمارها نشان داد که تعداد افرادی که از مرورگر تلفن های همراهشان استفاده می کنند دو برابر کسانی هستند که از مرورگر دسکتاپ استفاده می کنند. همین موضوع باعث شد تا طراحان صفحات وب به طراحی ریسپانسیو روی آورند.

گوگل برای کاربران ساخته شده است، برای کسانی که در وب جستجو می کنند. در دنیایی که بیشتر کاربران با تلفن همراهشان در وب جستجو می کنند گوگل وب سایت ها را بهینه می کند.  یکی از فاکتور های این بهسنه سازی طراحی ریسپانسیو است.

در اینجا 5 دلیل برای استفاده از قالب های ریسپانسیو را برای شما ارائه می کنیم:

بهبود قابلیت استفاده از سایت

اگر کاربران نتوانند به راحتی به بخش های مختلف سایت شما دست پیدا کنند وب سایت شما را ترک خواهند کرد. گوگل زمانی که یک کاربر در سایت شما صرف می کند را به عنوان یک شاخص برای سنجش اعتبار آن صفحه در نظر می گیرد. پس طراحی ریسپانسیو علاوه بر اینکه می تواند کاربر را به راحتی به صفحات مورد نظرش هدایت کند و در نهایت به خرید منجر شود می تواند باعث افزایش ترافیک و بهبود رتبه سایتتان شود.

افزایش سرعت لود شدن صفحه

از دیگر فاکتورهای مهم در رتبه بندی سایت ها سرعت لود صفحات است. وب سایت های ریسپانسیو و بهینه شانس خوبی در این فاکتور دارند.

کاهش سردرگمی کاربران

همانطور که گفتیم زمان ماندن کاربر در وب سایت شما هر چه بیشتر باشد گوگل آن را برای شما یک امتیاز مثبت در نظر می گیرد. طراحی ریسپانسیو به این دلیل که به شما امکان کاستومایز کردن و تطبیق آن نوع نمایشگر را می دهد به راحتی می توانید با توجه به نوع صفحه نمایش داده هایتان را مدیریت کنید. به این ترتیب کاربران به راحتی می توانند به صفحاتی که می خواهند هدایت شوند.

مطالب تکراری کمتر

شاید به کرات به محتوای تکراری در وب سایت هایی که ریسپانسیو نیستند بر خورده باشید. وجود محتوای تکراری می تواند یک امتیاز منفی برای شما باشد. مدیریت محتوای تکراری با استفاده از قالب های ریسپانسیو از دیگر مزایای این قالب هاست.

افزایش اشتراک اجتماعی

یکی از اهداف طراحی ریسپانسیو افزایش اشتراک وب سایت توسط کاربران موبایل است. اگر چه شبکه های اجتماعی می توانند بر روی سئو شما موثر باشند اما اشتراک گذاری وب سایتتان در رتبه سئو شما تغییری ایجاد نمی کند اما می تواند مخاطبانتان را افزایش دهد. وب سایتی که برای کاربران تلفن همراه بهینه نشده باشد زمان زیادی را برای به اشتراک گذاری وب سایت از کاربران می گیرد که این برای کاربران خوشایند نخواهد بود.

 

 

این تنها 5 دلیل ساده برای استفاده از قالب های ریسپانسیو است. کارشناسان فنی تیم سبد خرید با در نظر گرفتن تمام نکات فنی قالب های تماما ریسپانسیو را بر روی فلکس هشت ارائه کرده اند.

 

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/06/05 11:11

آخرین پست های بلاگ

طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی

در دنیای بازاریابی اینترنتی طراحی کمپین تبلیغاتی برای جذب مخاطب در وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با طراحی یک کمپین تبلیغاتی درست می توانید بازدیدکنندگان

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بزرگترین مشکل بیزنس شما چیست؟ مشکل از سرمایه و قیمت محصولات و سرویس ها نیست. مشکل نبود مشتری و نبود نیاز به محصول و

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات کلامی یک نیروی قوی طبیعی است که در جامعه وجود دارد که تاثیر غیر قابل انکاری در تصمیم‌گیری مصرف کنندگان دارد. در اصل تبلیغات کلامی چیزی است که ما هر

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

برای اینکه مردم بیشتر از کسب‌وکار ما صحبت کنند، باید وارد گود شد و اول از همه ساختار بازاریابی دهان به دهان را درک کنیم. به صورت کلی بازاریابی دهان به دهان از سه بخش

چرا فروش ندارم؟!

چرا فروش ندارم؟!

عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیر فروش است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر بیزینسی است و چه شما مدیر بیزینس خودتان ب