7 راه برای انتخاب یک دامنه تجاری

7 راه برای انتخاب یک دامنه تجاری

برای مطالعه این مطلب بهتر است پست قبل را خوانده باشید. در این پست راه کار هایی برای انتخاب صحیح نام دامنه به شما ارائه می شود.

دامنه تجاری چیست؟ این موضوع را با موارد زیر شروع می کنیم:

خوب اول یک دامنه .com در ذهن خود در نظر بگیرید اما چرا .com ؟ چون دامنه های .com نورم و استاندارد مناسبی دارند و تصور بیشتر کاربران این است که وب سایت یک شرکت به یک دامنه .com ختم می شود. طبق آمار 75% شرکت ها دامنه .com دارند.

قابل به یاد آوردن باشید. کاربران باید به راحتی بتوانند نام دامنه شما را به یاد بیاورند. در اصل نام دامنه شما چیزی است که به کاربران درباره شما یک ذهنیت می دهد.

نام دامنه شما باید پیام مورد نظرتان را به کاربران برساند. می توانید برای این موضوع یک آزمایش میدانی انجام دهید. یک جامعه آماری 100 نفره در نظر بگیرید و به آن ها فقط نام دامنه خود را بگویید و از آن ها بپرسید با شنیدن نام دامنه هدف شرکت را حدس بزنند. پاسخ هایی که دریافت می کنید می تواند در تعیین نام دامنه تان به شما کمک کند.

دامنه باید به راحتی هجی شود. در انتخاب نام دامنه باید از غلط های املایی، اشتباهات عمدی و خطاها اجتناب کنید. اگر نام دامنه تان عدد داشته باشد مثل 1widget.com بهتر است دامنه onewidget.com را هم خریداری کنید.

دامنه شما باید معتبر به نظر برسد. برای این کار هیچ وقت در نام دامنه ادعای بهترین بودن نکنید. مثلا از انتخاب دامنه هایی مثل bestwidget.com بپرهیزید.

هرچه کوتاه تر بهتر. دامنه خود را کوتاه انتخاب کنید در حد یک یا دو کلمه. بین صد هزار وب سایت برتر به طور متوسط در نام دامنه هایشان 9 کاراکتر وجود دارد.

منحصر به فرد باشید. یکی از اهداف تجارت متمایز کردن برند شما در بین رقباست. با انتخاب یک اسم منحصر به فرد و مشخص شروع کنید. دامنه هایی مثل YourDiscountInsuranceStore.com در مقایسه با نام هایی مثل Google.com، Yahoo.com و Zazzle.com واقعا معمولی و غیر تجاری به نظر می رسند.

چطور یک اسم دامنه خوب پیدا کنیم؟

انتخاب نام دامنه ممکن است کمی دشوار باشد. در بیشتر مواقع قابل تجاری سازی ترین دامنه قبلا ثبت شده اند و اگر بخواهید آن ها را تهیه کنید بسیار گران قیمت خواهند بود. با اعضای گروه خود یک جلسه تشکیل دهید و با هم فکری هم یک نام مناسب انتخاب کنید. برای این کار می توانید از سه فرمول زیر استفاده کنید.

  1. از کلمات موجود استفاده کنید. مثلا Amazon.com و VitaminShoppe.com نمونه های خوبی از نام دامنه ها هستند که از کلمات موجود ساخته شده اند. ممکن است کلمات به راحتی به ذهنتان خطور نکند پس می توانید از کتاب فرهنگ جامع استفاده کنید.
  2. ساخت کلمات جدید. اسم بیشتر وب سایت های مشهور بر اساس کلمات جدید یا کلماتی است که برای بیشتر مردم مبهم است و تعداد معدودی مفهوم آن را می دانند. Google.com، Bing.com و Quora.com از جمله مثال های این نوع دامنه هاست.
  3. ساخت واژه های مرکب. واژه مرکب ترکیبی از دو (یا بیشتر) واژه است که برای ساخت کلمه جدید تعریف می شود. مثل Groupon یا Pinterest.

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

 

 

 

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/05/15 15:14

آخرین پست های بلاگ

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

علاوه بر مطالب ارائه شده درباره سئو داخلی، تولید محتوا را نباید نادیده گرفت. درواقع هر سایت با محتوا درونش معنا پیدا می‌کند. بنابراین محتوا عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ای در رسیدن به رتب

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

طبق آمارها حدود ۹۰ درصد کاربران از مرورگر گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند و دراین‌بین بیش از

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

گسترش و رقابت بالا در تجارت الکترونیکی، سبب شده که همه صاحبان سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، سخت در تلاش جهت یافتن بهترین روش بهینه‌سازی و افزای

بهینه سازی تصویر در وب

بهینه سازی تصویر در وب

تصاویر با کیفیت در دنیای وب، همیشه بین استفاده از فایل هایی با اندازه کوچک تر و در عین حال فراهم کردن کیفیت بالای تصویر، تعادل ایجاد می کند. تعبیه و استفاده م

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

استفاده از هرم معکوس از جنبه های دیگری نیز مهم است. علاوه بر استفاده از هرم معکوس در مطالب آنلاین، استفاده از آن سبب کمک کردن و بهینه کردن موتورهای جستجو یا (Search Engine Optimization/SEO) نیز خوا

cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china