7 راه برای انتخاب یک دامنه تجاری

7 راه برای انتخاب یک دامنه تجاری

برای مطالعه این مطلب بهتر است پست قبل را خوانده باشید. در این پست راه کار هایی برای انتخاب صحیح نام دامنه به شما ارائه می شود.

دامنه تجاری چیست؟ این موضوع را با موارد زیر شروع می کنیم:

خوب اول یک دامنه .com در ذهن خود در نظر بگیرید اما چرا .com ؟ چون دامنه های .com نورم و استاندارد مناسبی دارند و تصور بیشتر کاربران این است که وب سایت یک شرکت به یک دامنه .com ختم می شود. طبق آمار 75% شرکت ها دامنه .com دارند.

قابل به یاد آوردن باشید. کاربران باید به راحتی بتوانند نام دامنه شما را به یاد بیاورند. در اصل نام دامنه شما چیزی است که به کاربران درباره شما یک ذهنیت می دهد.

نام دامنه شما باید پیام مورد نظرتان را به کاربران برساند. می توانید برای این موضوع یک آزمایش میدانی انجام دهید. یک جامعه آماری 100 نفره در نظر بگیرید و به آن ها فقط نام دامنه خود را بگویید و از آن ها بپرسید با شنیدن نام دامنه هدف شرکت را حدس بزنند. پاسخ هایی که دریافت می کنید می تواند در تعیین نام دامنه تان به شما کمک کند.

دامنه باید به راحتی هجی شود. در انتخاب نام دامنه باید از غلط های املایی، اشتباهات عمدی و خطاها اجتناب کنید. اگر نام دامنه تان عدد داشته باشد مثل 1widget.com بهتر است دامنه onewidget.com را هم خریداری کنید.

دامنه شما باید معتبر به نظر برسد. برای این کار هیچ وقت در نام دامنه ادعای بهترین بودن نکنید. مثلا از انتخاب دامنه هایی مثل bestwidget.com بپرهیزید.

هرچه کوتاه تر بهتر. دامنه خود را کوتاه انتخاب کنید در حد یک یا دو کلمه. بین صد هزار وب سایت برتر به طور متوسط در نام دامنه هایشان 9 کاراکتر وجود دارد.

منحصر به فرد باشید. یکی از اهداف تجارت متمایز کردن برند شما در بین رقباست. با انتخاب یک اسم منحصر به فرد و مشخص شروع کنید. دامنه هایی مثل YourDiscountInsuranceStore.com در مقایسه با نام هایی مثل Google.com، Yahoo.com و Zazzle.com واقعا معمولی و غیر تجاری به نظر می رسند.

چطور یک اسم دامنه خوب پیدا کنیم؟

انتخاب نام دامنه ممکن است کمی دشوار باشد. در بیشتر مواقع قابل تجاری سازی ترین دامنه قبلا ثبت شده اند و اگر بخواهید آن ها را تهیه کنید بسیار گران قیمت خواهند بود. با اعضای گروه خود یک جلسه تشکیل دهید و با هم فکری هم یک نام مناسب انتخاب کنید. برای این کار می توانید از سه فرمول زیر استفاده کنید.

  1. از کلمات موجود استفاده کنید. مثلا Amazon.com و VitaminShoppe.com نمونه های خوبی از نام دامنه ها هستند که از کلمات موجود ساخته شده اند. ممکن است کلمات به راحتی به ذهنتان خطور نکند پس می توانید از کتاب فرهنگ جامع استفاده کنید.
  2. ساخت کلمات جدید. اسم بیشتر وب سایت های مشهور بر اساس کلمات جدید یا کلماتی است که برای بیشتر مردم مبهم است و تعداد معدودی مفهوم آن را می دانند. Google.com، Bing.com و Quora.com از جمله مثال های این نوع دامنه هاست.
  3. ساخت واژه های مرکب. واژه مرکب ترکیبی از دو (یا بیشتر) واژه است که برای ساخت کلمه جدید تعریف می شود. مثل Groupon یا Pinterest.

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

 

 

 

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/05/15 15:14

آخرین پست های بلاگ

سئو 2018

سئو 2018

با آمدن سال 2018 مباحث سئو سال 2018 نیز شروع می شود بسیاری از وب سایت ها از همین الان خود را برای سال 2018 آماده می کنند و آماده هستند تا با آخرین ترفندهای سئو

تشخیص پنالتی گوگل

تشخیص پنالتی گوگل

اینکه تشخیص دهیم پنالتی وب سایت چه زمانی اتفاق می افتد و بتوانیم وب سایت خودمان را برگردانیم بسیار مهم می باشد چرا که پنالتی سایت باعث افت رتبه سایت یا از بین ر

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

وبلاگ می تواند یک سرمایه گذاری بزرگ در سئو باشد که به مرور زمان می توانید نتایج مثبت استفاده از آن را ببینید. در این مقاله می خواهیم درباره اینکه وبلاگ چگونه

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

سئو کلاه سیاه به تکنیک ها، استراتژی ها و روش هایی گفته می شود که از روش های غیرقانونی و مخرب سعی می کنند رتبه وب سایت افزایش دهند. در واقع در سئو کلاه سیاه، هدف

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

سئو کلاه سفید به روش های اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که طبق دستورالعمل ها و موازین موتورهای جستجو کار بهینه سازی سایت انجام می گردد و معمولا نت