تفاوت لینک های do follow و no follow

تفاوت لینک های do follow و no follow

همان طور که در پست قبل اشاره کردم لینک هایی که می سازید هم می تواند do follow باشد و هم no follow. در این پست تفاوت این دو لینک را بررسی می کنیم و اثر هرکدام را بر روی وب سایت توضیح می دهیم.

nofollow  و dofollow مشخصه های html هستند که بر روی موتورهای جستجو موثرند.

 لینک های nofollow اجازه نمی دهند که موتورهای جستجو آن لینک را دنبال کنند. به عبارتی لینک nofollow اگر در وب سایتی قرار گیرد به معنی این است که این لینک مورد تایید آن وبسایت نیست پس به این ترتیب از اعتبار سایتی که بک لینک nofollow دارد کاسته نمی شود. حال که با مفهوم nofollow آشنا شدیم ممکن است بپرسید چطور باید این لینک ها را تشخیص دهیم؟ تمام لینک های nofollow یک مشخصه واضح در تگ html خود دارند:

<a href="http://sabadkharid.com" rel="nofollow">Nofollow Link Example</a>

لینک های dofollow دقیقا برعکس لینک های nofollow هستند یعنی به موتورهای جستجو می گویند که آن ها را دنبال کنند. اما در استفاده از آن ها باید دقت کنید چون ممکن است نتیجه عکس بدهد. چرا؟ دلیلش را در پست قبل توضیح دادیم موتورهای جستجو لینک هایی را واقعی می دانند که به مرور زمان ایجاد شوند و در صورت استفاده زیاد از لینک های dofollow غیر واقعی بودن آن ها را تشخیص می دهد و امتیاز منفی برای وب سایت شما در نظر می گیرند.

<a href="http://sabadkharid.com">Dofollow Link Example</a>

برای اینکه لینک گذاشتن شما حالت طبیعی داشته باشد سعی کنید از لینک های nofollow هم استفاده کنید از مزیت های خوبی که استفاده از این لینک دارد بالا بردن بازدید وب سایتتان است. یک مثال بارز از لینک های nofollow لینک های شبکه های اجتماعی است. در نظر داشته باشید که لینک های nofollow بی ارزش نیستند و در گوگل ایندکس می شوند.

مزیت استفاده از کدهای nofollow:

  • جلوگیری از اسمپرها: در صورتی که در بخش نظرات کاربران با حمله اسپمرها مواجه هستید با nofollow کردن کد آن بخش می توانید اثر آن ها بر روی رتبه خود را از بین ببرید.
  • جلوگیری از کاهش اعتبارتان: چنانچه از کدهای nofollow استفاده نکینید بک لینکی که دیگران در سایت شما قرار می دهند و بخش زیادی از اعتبار شما برای آن وب سایت ها در نظر گرفته می شود.
  • بک لینک های پولی: در تبلیغات خود از لینک های nofollow استفاده کنید چرا که گوگل به راحتی قادر به تشخیص لینک های خریداری شده می باشد.

پس یادتان نرود در صورتی که برای افزایش رتبه بندی خود می خواهید از روش بک لینک گذاری استفاده کنید ابتدا با استفاده از مثالی که برای هر دو نوع لینک زده شد نوع لینک را شناسایی کنید و سپس شروع به بک لینک گذاری کنید. برای اینکه حالت نرمال را حفظ کنید سعی کنید از هر دو لینک به اندازه کافی استفاده کنید.

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

 

 

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/04/31 12:27

آخرین پست های بلاگ

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

برای اینکه مردم بیشتر از کسب‌وکار ما صحبت کنند، باید وارد گود شد و اول از همه ساختار بازاریابی دهان به دهان را درک کنیم. به صورت کلی بازاریابی دهان به دهان از سه بخش

چرا فروش ندارم؟!

چرا فروش ندارم؟!

عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیر فروش است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر بیزینسی است و چه شما مدیر بیزینس خودتان ب

الگوریتم Freshness گوگل

الگوریتم Freshness گوگل

پیش بینی می شود که میزان داده های تولید شده در سال ۲۰۱۷ بیش از داده هایی باشد که در ۵۰۰۰ سال گذشته توسط بشریت تولید شده است. روندی که در

چند نکته برای ایجاد بک لینک

چند نکته برای ایجاد بک لینک

لینک، همواره مهم ترین فاکتور برای گوگل برای رتبه دهی به سایت ها می باشد. اما آیا هر لینکی؟ چگونه باید لینک سازی کنیم؟ چه مواردی از یک لینک در سئو سایت موثر است؟ کیف

 RankBrain الگوریتم جدید رتبه بندی گوگل

RankBrain الگوریتم جدید رتبه بندی گوگل

دنیای سئو مدام در حال تغییر است و فاکتورهایی که برای رتبه بندی سایت‌ها در صفحه نتایج موتورهای جستجو استفاده می‌شود نیز همیشه ثابت نمی‌ماند. گوگل