تفاوت لینک های do follow و no follow

تفاوت لینک های do follow و no follow

همان طور که در پست قبل اشاره کردم لینک هایی که می سازید هم می تواند do follow باشد و هم no follow. در این پست تفاوت این دو لینک را بررسی می کنیم و اثر هرکدام را بر روی وب سایت توضیح می دهیم.

nofollow  و dofollow مشخصه های html هستند که بر روی موتورهای جستجو موثرند.

 لینک های nofollow اجازه نمی دهند که موتورهای جستجو آن لینک را دنبال کنند. به عبارتی لینک nofollow اگر در وب سایتی قرار گیرد به معنی این است که این لینک مورد تایید آن وبسایت نیست پس به این ترتیب از اعتبار سایتی که بک لینک nofollow دارد کاسته نمی شود. حال که با مفهوم nofollow آشنا شدیم ممکن است بپرسید چطور باید این لینک ها را تشخیص دهیم؟ تمام لینک های nofollow یک مشخصه واضح در تگ html خود دارند:

<a href="http://sabadkharid.com" rel="nofollow">Nofollow Link Example</a>

لینک های dofollow دقیقا برعکس لینک های nofollow هستند یعنی به موتورهای جستجو می گویند که آن ها را دنبال کنند. اما در استفاده از آن ها باید دقت کنید چون ممکن است نتیجه عکس بدهد. چرا؟ دلیلش را در پست قبل توضیح دادیم موتورهای جستجو لینک هایی را واقعی می دانند که به مرور زمان ایجاد شوند و در صورت استفاده زیاد از لینک های dofollow غیر واقعی بودن آن ها را تشخیص می دهد و امتیاز منفی برای وب سایت شما در نظر می گیرند.

<a href="http://sabadkharid.com">Dofollow Link Example</a>

برای اینکه لینک گذاشتن شما حالت طبیعی داشته باشد سعی کنید از لینک های nofollow هم استفاده کنید از مزیت های خوبی که استفاده از این لینک دارد بالا بردن بازدید وب سایتتان است. یک مثال بارز از لینک های nofollow لینک های شبکه های اجتماعی است. در نظر داشته باشید که لینک های nofollow بی ارزش نیستند و در گوگل ایندکس می شوند.

مزیت استفاده از کدهای nofollow:

  • جلوگیری از اسمپرها: در صورتی که در بخش نظرات کاربران با حمله اسپمرها مواجه هستید با nofollow کردن کد آن بخش می توانید اثر آن ها بر روی رتبه خود را از بین ببرید.
  • جلوگیری از کاهش اعتبارتان: چنانچه از کدهای nofollow استفاده نکینید بک لینکی که دیگران در سایت شما قرار می دهند و بخش زیادی از اعتبار شما برای آن وب سایت ها در نظر گرفته می شود.
  • بک لینک های پولی: در تبلیغات خود از لینک های nofollow استفاده کنید چرا که گوگل به راحتی قادر به تشخیص لینک های خریداری شده می باشد.

پس یادتان نرود در صورتی که برای افزایش رتبه بندی خود می خواهید از روش بک لینک گذاری استفاده کنید ابتدا با استفاده از مثالی که برای هر دو نوع لینک زده شد نوع لینک را شناسایی کنید و سپس شروع به بک لینک گذاری کنید. برای اینکه حالت نرمال را حفظ کنید سعی کنید از هر دو لینک به اندازه کافی استفاده کنید.

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

 

 

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/04/31 12:27

آخرین پست های بلاگ

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

علاوه بر مطالب ارائه شده درباره سئو داخلی، تولید محتوا را نباید نادیده گرفت. درواقع هر سایت با محتوا درونش معنا پیدا می‌کند. بنابراین محتوا عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ای در رسیدن به رتب

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

طبق آمارها حدود ۹۰ درصد کاربران از مرورگر گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند و دراین‌بین بیش از

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

گسترش و رقابت بالا در تجارت الکترونیکی، سبب شده که همه صاحبان سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، سخت در تلاش جهت یافتن بهترین روش بهینه‌سازی و افزای

بهینه سازی تصویر در وب

بهینه سازی تصویر در وب

تصاویر با کیفیت در دنیای وب، همیشه بین استفاده از فایل هایی با اندازه کوچک تر و در عین حال فراهم کردن کیفیت بالای تصویر، تعادل ایجاد می کند. تعبیه و استفاده م

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

استفاده از هرم معکوس از جنبه های دیگری نیز مهم است. علاوه بر استفاده از هرم معکوس در مطالب آنلاین، استفاده از آن سبب کمک کردن و بهینه کردن موتورهای جستجو یا (Search Engine Optimization/SEO) نیز خوا

cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china