تاثیر بک لینک روی سئوی وب سایت

تاثیر بک لینک روی سئوی وب سایت

اگر تا به حال در مورد بهینه سازی موتور های جستجو چیزی خوانده باشید حتما حداقل یک بار اصطلاح "بک لینک" را شنیده اید. در این مقاله ما به شما می گوییم که به چه لینکی بک لینک می گویند، چرا اهمیت دارند و چطور ایجاد می شوند.

تاثیر بک لینک روی سئوی وب سایت

اگر تا به حال در مورد بهینه سازی موتور های جستجو چیزی خوانده باشید حتما حداقل یک بار اصطلاح "بک لینک" را شنیده اید. در این مقاله ما به شما می گوییم که به چه لینکی بک لینک می گویند، چرا اهمیت دارند و چطور ایجاد می شوند.

بک لینک چیست؟ بک لینک ها لینک  هایی هستند که  به سمت وب سایت شما هدایت می شوند به همین دلیل به آن ها لینک های ورودی هم می گویند. تعداد بک لینک ها در واقع نشان دهنده محبوبیت و اهمیت یک وب سایت است. بک لینک ها در سئو موثرند زیرا بعضی از موتورهای جستجو مخصوصا گوگل، برای سایت هایی که بک لینک های با کیفیت دارند اعتبار بیشتری در نظر می گیرد. هنگامی که موتورهای جستجو ارتباط یک کلمات کلیدی را با سایت بررسی می کند تعداد بک لینک های با کیفیت در این بررسی بسیار مهم است. بنابراین می توان گفت که کیفیت بک لینک ها به اندازه کمیت بک لینک ها اهمیت دارد.

یک موتور جستجو محتوای سایت ها را برای تعیین کیفیت بک لینک در نظر می گیرند. اگر بک لینکی که به سمت سایت شما هدایت می شود موضوعش مرتبط با سایت شما باشد کیفیت آن بک لینک بیشتر است. برای مثال اگر موضوع یک وب سایت فروشگاه اینترنتی مبلمان باشد اگر بک لینکی که می گیرد در مورد دکوراسیون داخلی باشد خیلی بهتر از بک لینکی است که از یک مسابقه اتومبیل رانی می گیرد.

موتورهای جستجو بیشتر به دنبال بک لینک هایی هستند که به طور طبیعی و به مرور زمان ایجاد شده اند. به همین دلیل بک لینک هایی که شما از سایت های رنک بالا خریداری می کنید خیلی کارآمد نیستند و ممکن است نتیجه عکس بدهد زیرا گوگل به راحتی سایت هایی را که برای کسب رتبه بهتر اقدام به خرید بک لینک می کنند را شناسایی می کند و برای آن ها امتیاز منفی در نظر می گیرد.

پس تا به اینجا با مفهوم بک لینک و بک لینک با کیفیت آشنا شدیم. اما تا به اینجا ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که گوگل چگونه بک لینک های بد را شناسایی می کند؟ بک لینک های بد چند ویژگی دارند که به اختصار آن ها را توضبح می دهیم:

  • بک لینک های مخفی: در اصل هدف از ایجاد بک لینک این است که کاربران آن را ببینند اما بک لینک های مخفی این هدف را نقض می کند و به عنوان یک بک لینک غیر طبیعی در نظر گرفته می شود.
  • لینک شدن به سایت های بی کیفیت: سایت بی کیفیت به سایتی گفته می شود که محتوای آن تماما کپی باشد در صورتی که این سایت ها اسپم هم باشند به رتبه شما آسیب می زنند.
  • لینک شدن صفحه اصلی سایت: لینک دادن به صفحه اصلی در همه موارد هم جز بک لینک های بد محسوب می شود. در بک لینک گذاری باید از مطالب سایت هم استفاده کرد.
  • لینک شدن به سایتی با موضوع غیر مرتبط: این مورد در بالا با مثال توضیح داده شد.
  • لینک شدن کلمه مهم کلیدی: مثلا اگر سایت در مورد فروشگاه ساز اینترنتی است همه جا همین کلمه لینک شده باشد.
  • لینک شدن در تمام صفحات سایت: اگر سایت بک لینک شما در تمام صفحات وب سایت دیگر وجود داشته باشد یک امتیاز منفی در نظر گرفته می شود.

اما لینک هایی که می خواهید ایجاد کنید هم به صورت nofollow هستند و هم dofollow . در مقاله بعدی تفاوت این دو و نحوه شناسایی آن ها از هم را برایتان توضیح خواهیم داد.

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

 

 

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/04/29 01:19

آخرین پست های بلاگ

سئو 2018

سئو 2018

با آمدن سال 2018 مباحث سئو سال 2018 نیز شروع می شود بسیاری از وب سایت ها از همین الان خود را برای سال 2018 آماده می کنند و آماده هستند تا با آخرین ترفندهای سئو

تشخیص پنالتی گوگل

تشخیص پنالتی گوگل

اینکه تشخیص دهیم پنالتی وب سایت چه زمانی اتفاق می افتد و بتوانیم وب سایت خودمان را برگردانیم بسیار مهم می باشد چرا که پنالتی سایت باعث افت رتبه سایت یا از بین ر

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

وبلاگ می تواند یک سرمایه گذاری بزرگ در سئو باشد که به مرور زمان می توانید نتایج مثبت استفاده از آن را ببینید. در این مقاله می خواهیم درباره اینکه وبلاگ چگونه

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

سئو کلاه سیاه به تکنیک ها، استراتژی ها و روش هایی گفته می شود که از روش های غیرقانونی و مخرب سعی می کنند رتبه وب سایت افزایش دهند. در واقع در سئو کلاه سیاه، هدف

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

سئو کلاه سفید به روش های اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که طبق دستورالعمل ها و موازین موتورهای جستجو کار بهینه سازی سایت انجام می گردد و معمولا نت