تاثیر بک لینک روی سئوی وب سایت

تاثیر بک لینک روی سئوی وب سایت

اگر تا به حال در مورد بهینه سازی موتور های جستجو چیزی خوانده باشید حتما حداقل یک بار اصطلاح "بک لینک" را شنیده اید. در این مقاله ما به شما می گوییم که به چه لینکی بک لینک می گویند، چرا اهمیت دارند و چطور ایجاد می شوند.

تاثیر بک لینک روی سئوی وب سایت

اگر تا به حال در مورد بهینه سازی موتور های جستجو چیزی خوانده باشید حتما حداقل یک بار اصطلاح "بک لینک" را شنیده اید. در این مقاله ما به شما می گوییم که به چه لینکی بک لینک می گویند، چرا اهمیت دارند و چطور ایجاد می شوند.

بک لینک چیست؟ بک لینک ها لینک  هایی هستند که  به سمت وب سایت شما هدایت می شوند به همین دلیل به آن ها لینک های ورودی هم می گویند. تعداد بک لینک ها در واقع نشان دهنده محبوبیت و اهمیت یک وب سایت است. بک لینک ها در سئو موثرند زیرا بعضی از موتورهای جستجو مخصوصا گوگل، برای سایت هایی که بک لینک های با کیفیت دارند اعتبار بیشتری در نظر می گیرد. هنگامی که موتورهای جستجو ارتباط یک کلمات کلیدی را با سایت بررسی می کند تعداد بک لینک های با کیفیت در این بررسی بسیار مهم است. بنابراین می توان گفت که کیفیت بک لینک ها به اندازه کمیت بک لینک ها اهمیت دارد.

یک موتور جستجو محتوای سایت ها را برای تعیین کیفیت بک لینک در نظر می گیرند. اگر بک لینکی که به سمت سایت شما هدایت می شود موضوعش مرتبط با سایت شما باشد کیفیت آن بک لینک بیشتر است. برای مثال اگر موضوع یک وب سایت فروشگاه اینترنتی مبلمان باشد اگر بک لینکی که می گیرد در مورد دکوراسیون داخلی باشد خیلی بهتر از بک لینکی است که از یک مسابقه اتومبیل رانی می گیرد.

موتورهای جستجو بیشتر به دنبال بک لینک هایی هستند که به طور طبیعی و به مرور زمان ایجاد شده اند. به همین دلیل بک لینک هایی که شما از سایت های رنک بالا خریداری می کنید خیلی کارآمد نیستند و ممکن است نتیجه عکس بدهد زیرا گوگل به راحتی سایت هایی را که برای کسب رتبه بهتر اقدام به خرید بک لینک می کنند را شناسایی می کند و برای آن ها امتیاز منفی در نظر می گیرد.

پس تا به اینجا با مفهوم بک لینک و بک لینک با کیفیت آشنا شدیم. اما تا به اینجا ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که گوگل چگونه بک لینک های بد را شناسایی می کند؟ بک لینک های بد چند ویژگی دارند که به اختصار آن ها را توضبح می دهیم:

  • بک لینک های مخفی: در اصل هدف از ایجاد بک لینک این است که کاربران آن را ببینند اما بک لینک های مخفی این هدف را نقض می کند و به عنوان یک بک لینک غیر طبیعی در نظر گرفته می شود.
  • لینک شدن به سایت های بی کیفیت: سایت بی کیفیت به سایتی گفته می شود که محتوای آن تماما کپی باشد در صورتی که این سایت ها اسپم هم باشند به رتبه شما آسیب می زنند.
  • لینک شدن صفحه اصلی سایت: لینک دادن به صفحه اصلی در همه موارد هم جز بک لینک های بد محسوب می شود. در بک لینک گذاری باید از مطالب سایت هم استفاده کرد.
  • لینک شدن به سایتی با موضوع غیر مرتبط: این مورد در بالا با مثال توضیح داده شد.
  • لینک شدن کلمه مهم کلیدی: مثلا اگر سایت در مورد فروشگاه ساز اینترنتی است همه جا همین کلمه لینک شده باشد.
  • لینک شدن در تمام صفحات سایت: اگر سایت بک لینک شما در تمام صفحات وب سایت دیگر وجود داشته باشد یک امتیاز منفی در نظر گرفته می شود.

اما لینک هایی که می خواهید ایجاد کنید هم به صورت nofollow هستند و هم dofollow . در مقاله بعدی تفاوت این دو و نحوه شناسایی آن ها از هم را برایتان توضیح خواهیم داد.

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

 

 

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/04/29 01:19

آخرین پست های بلاگ

طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی

در دنیای بازاریابی اینترنتی طراحی کمپین تبلیغاتی برای جذب مخاطب در وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با طراحی یک کمپین تبلیغاتی درست می توانید بازدیدکنندگان

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بزرگترین مشکل بیزنس شما چیست؟ مشکل از سرمایه و قیمت محصولات و سرویس ها نیست. مشکل نبود مشتری و نبود نیاز به محصول و

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات کلامی یک نیروی قوی طبیعی است که در جامعه وجود دارد که تاثیر غیر قابل انکاری در تصمیم‌گیری مصرف کنندگان دارد. در اصل تبلیغات کلامی چیزی است که ما هر

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

برای اینکه مردم بیشتر از کسب‌وکار ما صحبت کنند، باید وارد گود شد و اول از همه ساختار بازاریابی دهان به دهان را درک کنیم. به صورت کلی بازاریابی دهان به دهان از سه بخش

چرا فروش ندارم؟!

چرا فروش ندارم؟!

عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیر فروش است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر بیزینسی است و چه شما مدیر بیزینس خودتان ب