استراتژی استفاده از شبکه های اجتماعی در برند سازی (قسمت اول)

استراتژی استفاده از شبکه های اجتماعی در برند سازی (قسمت اول)

شبکه های اجتماعی می توانند مانند یک کاتالیزور در نتایج موتور های جستجو باشند. همه چیز خیلی ساده است حتی یک توییت یا یک پست در سایر شبکه های اجتماعی، یا یک محتوا با نام برند میتواند فردی را نسبت به سرچ کردن نام برند شما یا محصول شما وادار کند. آپدیت کردن پست های قدیمی شاید برای شما لینک های جدیدی ایجاد نکند اما می تواند یک تلنگر باشد. پس از آن غافل نشوید.

اگر شما یک بازار یاب حرفه ای باشید، نمی توانید قدرت شبکه های اجتماعی را انکار کنید. در صورتی که از شبکه های اجتماعی درست استفاده شود آن را به یک ابزارمهم برای افزایش ترافیک وب، شهرت نام تجاری و دیده شدن آنلاین تبدیل می کند. اما چطور بدانیم که آیا از شبکه های اجتماعی به درستی استفاده میکنیم یا خیر؟ چطور میتوانید از تلاش هایی که در شبکه های اجتماعی می کنید بهترین نتیجه را بگیرید؟

اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است: در حال حاضر شبکه های اجتماعی چه نقشی را در برنامه های بازاریابی من ایفا می کند؟

  • خدمات مشتری
  • هدایت تولید
  • فروش
  • جمع آوری اطلاعات
  • ارسال تبلیغات
  • همه موارد فوق

اگر پاسخ شما "همه موارد فوق" است شما یک مجموعه بازاریابی کامل دارید اما برنامه شما برای سریع تر شدن و قوی تر شدن روند کارتان در سال 2017 چیست؟

چگونه می خواهید شبکه های اجتماعی را با مجموعه مارکتینگ خود ادغام کنید؟ شبکه های اجتماعی تنها بخشی از استراتژی کلی بازاریابی است.

در اینجا ما مقاله ای را در خصوص نقش شبکه های اجتماعی در سال 2017 گرد آوری کرده ایم. سال 2017 همچنان به عنوان سال یکپارچه سازی بازاریابی دیجیتال ادامه دارد.

در این مقاله موارد زیر بررسی می شوند:

اثرات شبکه های اجتماعی در بهینه سازی موتور های جستجو (سئو)

ارائه پنج راه برای یک پارچه سازی داده ها از بازاریابی رسانه های اجتماعی به سایر کانال های مارکتینگ

ارائه آمار تاثیر شبکه های اجتماعی بر مارکتینگ

رابطه بین شبکه های اجتماعی و سئو چیست؟

در ابتدا اجازه دهید مختصری درباره نحوه ارتباط بین سئو و شبکه های اجتماعی صحبت کنیم. متاسفانه در این رابطه تصورات اشتباه زیادی وجود دارد. چندین سال مردم در تلاش بوده اند تا بفهمند اگر شبکه های اجتماعی روی سئو تاثیر می گذارد آن تاثیر چگونه است؟

از مدیر Bing میخوانیم:

"امروزه شبکه های اجتماعی تاثیر زیادی در نتایج موتورهای جستجو دارند. بارز ترین ویژگی شبکه های اجتماعی نفوذ آن است. اگر شما به نفوذ آن دست پیدا کنید فالور های شما اطلاعات شما را به طور گسترده ای منتشر خواهند کرد که این امر باعث  می شود Bing این سیگنال های مثبت را دریافت کند و همین سیگنال های مثبت در دراز مدت نتیجه مطلوبی در بر خواهد داشت."

پروفایل ها، حساب های کاربری و محتویات آن ها در شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید. برای مثال در سال 2015 توییتر با ایجاد دسترسی گوگل (گوگل میتوانست توییت ها را index کند) باعث بهبود در نتایج جستجو شد.

پس به طور کلی میتوان نتیجه گرفت که شبکه های اجتماعی می توانند مانند یک کاتالیزور در نتایج موتور های جستجو باشند. همه چیز خیلی ساده است حتی یک توییت یا یک پست در سایر شبکه های اجتماعی، یا یک محتوا با نام برند میتواند فردی را نسبت به سرچ کردن نام برند شما یا محصول شما وادار کند. آپدیت کردن پست های قدیمی شاید برای شما لینک های جدیدی ایجاد نکند اما می تواند یک تلنگر باشد. پس از آن غافل نشوید.

در پایان می توانیم دنیایی را تصور کنیم که گوگل میتواند با استفاده از اطلاعات ارجاع داده شده از شبکه های اجتماعی، ترافیک سایت را از شبکه های اجتماعی ارزیابی کند و شما از این تاثیرات در برند سازی استفاده کنید.

در اینجا هیچ ادعایی مبتنی بر این نیست که گوگل در حال حاضر این کار را انجام می دهد یا علاقه مند به انجام آن است ولی در آینده این امر دور از انتظار نیست.

 

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: فاطمه سلمانی.

 

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1396/02/25 11:20

آخرین پست های بلاگ

طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی

در دنیای بازاریابی اینترنتی طراحی کمپین تبلیغاتی برای جذب مخاطب در وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با طراحی یک کمپین تبلیغاتی درست می توانید بازدیدکنندگان

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بزرگترین مشکل بیزنس شما چیست؟ مشکل از سرمایه و قیمت محصولات و سرویس ها نیست. مشکل نبود مشتری و نبود نیاز به محصول و

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات کلامی یک نیروی قوی طبیعی است که در جامعه وجود دارد که تاثیر غیر قابل انکاری در تصمیم‌گیری مصرف کنندگان دارد. در اصل تبلیغات کلامی چیزی است که ما هر

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

برای اینکه مردم بیشتر از کسب‌وکار ما صحبت کنند، باید وارد گود شد و اول از همه ساختار بازاریابی دهان به دهان را درک کنیم. به صورت کلی بازاریابی دهان به دهان از سه بخش

چرا فروش ندارم؟!

چرا فروش ندارم؟!

عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیر فروش است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر بیزینسی است و چه شما مدیر بیزینس خودتان ب