همه چیز در مورد رتبه بندی و سایت الکسا Alexa

همه چیز در مورد رتبه بندی و سایت الکسا Alexa

میزان محبوبیت سایت شما توسط معیارهایی نظیر ترافیک وب سایت شما و همچنین نمایش وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو توسط این سایت محاسبه می گردد. هر چه این عدد کوچکتر باشد، نشان از پربازدید و مقبول بودن سایت شما در نزد کاربران است.

الکسا در واقع یکی از زیر مجموعه های شرکت آمازون می باشد. این سایت از سال ۱۹۹۶ آغاز به کار کرد و روز به روز گسترش یافت تا جایی که امروزه به عنوان یک منبع مفید از اطلاعات وب سایت های اینترنتی به شمار می آید. رتبه الکسا بعد از Google Page Rank، دارای اهمیت زیادی برای صاحبان وسایت ها می باشد.

رتبه الکسا در واقع معیاری است که این وب سایت برای رتبه سایت ها در نظر گرفته است. میزان محبوبیت سایت شما توسط  معیارهایی نظیر ترافیک وب سایت شما و همچنین نمایش وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو توسط این سایت محاسبه می گردد. هر چه این عدد کوچکتر باشد، نشان از پربازدید و مقبول بودن سایت شما در نزد کاربران است.

البته هیچ گاه نمی توان بر روی رتبه الکسا به عنوان مرجع تکیه کرد چرا که در سال های اخیر روش هایی برای افزایش کاذب رتبه الکسا به وجود آمده است. این روش ها به طور موقت رتبه سایت را افزایش می دهند اما پس از مدتی مجدد سایت نزول رتبه پیدا می کند.

وب سایت الکسا ( www.Alexa.com ) اطلاعات زیادی را در اختیار ما قرار می دهد که در ادامه به معرفی این اطلاعات می پردازیم:
(منظور از سایت، وب سایتی ست که در موتور جستجوی سایت الکسا مورد جستجو قرار گرفته است)

در سمت راست رتبه جهانی و رتبه ایران سایت قابل مشاهده است. در سمت چپ نیز نمودار آمار بازدید در چند ماه اخیر نمایش داده می شود:

در این قسمت، موقعیت مکانی بازدیدکنندگان از سایت نمایش داده می شود:

 

اطلاعات موجود در این بخش (از سمت چپ):
Bounce rate: بیانگر ضریب پرش کاربران می باشد (مقاله معرفی Bounce rate)
Daily Pageviews per Visitor: بیانگر میانگین تعداد صفحاتی که یک کاربر از سایت مشاهده می کند
Daily Time on Site: میانگین زمانی که یک کاربر در سایت سپری می کند

 

در این قسمت می توانید 5 کلمه ای را که کاربران از طریق جستجوی آن ها در موتورهای جستجو به سایت وارد شده اند، مشاهده نمایید:

 

 

نشان دهنده درصد کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شده اند:

آمار وب سایت هایی که کاربران بلافاصله پس از آن، سایت را مشاهده کرده اند:

تعداد بک لینک هایی (Back link) که به سایت داده شده است در این قسمت قابل مشاهده است:

 

در این بخش می توانید وب سایت هایی که مشابه سایت موردنظر هستند را مشاهده نمایید:

این قسمت بیانگر سرعت بارگذاری سایت می باشد:

در این قسمت جنسیت، تحصیلات و موقعیت مکانی بازدیدکنندگان سایت قابل مشاهده می باشد. البته به اطلاعات این بخش نمی توان زیاد تکیه کرد:


در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: محمد ناصری.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1395/10/11 13:45

آخرین پست های بلاگ

سئو 2018

سئو 2018

با آمدن سال 2018 مباحث سئو سال 2018 نیز شروع می شود بسیاری از وب سایت ها از همین الان خود را برای سال 2018 آماده می کنند و آماده هستند تا با آخرین ترفندهای سئو

تشخیص پنالتی گوگل

تشخیص پنالتی گوگل

اینکه تشخیص دهیم پنالتی وب سایت چه زمانی اتفاق می افتد و بتوانیم وب سایت خودمان را برگردانیم بسیار مهم می باشد چرا که پنالتی سایت باعث افت رتبه سایت یا از بین ر

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

وبلاگ می تواند یک سرمایه گذاری بزرگ در سئو باشد که به مرور زمان می توانید نتایج مثبت استفاده از آن را ببینید. در این مقاله می خواهیم درباره اینکه وبلاگ چگونه

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

سئو کلاه سیاه به تکنیک ها، استراتژی ها و روش هایی گفته می شود که از روش های غیرقانونی و مخرب سعی می کنند رتبه وب سایت افزایش دهند. در واقع در سئو کلاه سیاه، هدف

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

سئو کلاه سفید به روش های اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که طبق دستورالعمل ها و موازین موتورهای جستجو کار بهینه سازی سایت انجام می گردد و معمولا نت