همه چیز در مورد رتبه بندی و سایت الکسا Alexa

همه چیز در مورد رتبه بندی و سایت الکسا Alexa

میزان محبوبیت سایت شما توسط معیارهایی نظیر ترافیک وب سایت شما و همچنین نمایش وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو توسط این سایت محاسبه می گردد. هر چه این عدد کوچکتر باشد، نشان از پربازدید و مقبول بودن سایت شما در نزد کاربران است.

الکسا در واقع یکی از زیر مجموعه های شرکت آمازون می باشد. این سایت از سال ۱۹۹۶ آغاز به کار کرد و روز به روز گسترش یافت تا جایی که امروزه به عنوان یک منبع مفید از اطلاعات وب سایت های اینترنتی به شمار می آید. رتبه الکسا بعد از Google Page Rank، دارای اهمیت زیادی برای صاحبان وسایت ها می باشد.

رتبه الکسا در واقع معیاری است که این وب سایت برای رتبه سایت ها در نظر گرفته است. میزان محبوبیت سایت شما توسط  معیارهایی نظیر ترافیک وب سایت شما و همچنین نمایش وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو توسط این سایت محاسبه می گردد. هر چه این عدد کوچکتر باشد، نشان از پربازدید و مقبول بودن سایت شما در نزد کاربران است.

البته هیچ گاه نمی توان بر روی رتبه الکسا به عنوان مرجع تکیه کرد چرا که در سال های اخیر روش هایی برای افزایش کاذب رتبه الکسا به وجود آمده است. این روش ها به طور موقت رتبه سایت را افزایش می دهند اما پس از مدتی مجدد سایت نزول رتبه پیدا می کند.

وب سایت الکسا ( www.Alexa.com ) اطلاعات زیادی را در اختیار ما قرار می دهد که در ادامه به معرفی این اطلاعات می پردازیم:
(منظور از سایت، وب سایتی ست که در موتور جستجوی سایت الکسا مورد جستجو قرار گرفته است)

در سمت راست رتبه جهانی و رتبه ایران سایت قابل مشاهده است. در سمت چپ نیز نمودار آمار بازدید در چند ماه اخیر نمایش داده می شود:

در این قسمت، موقعیت مکانی بازدیدکنندگان از سایت نمایش داده می شود:

 

اطلاعات موجود در این بخش (از سمت چپ):
Bounce rate: بیانگر ضریب پرش کاربران می باشد (مقاله معرفی Bounce rate)
Daily Pageviews per Visitor: بیانگر میانگین تعداد صفحاتی که یک کاربر از سایت مشاهده می کند
Daily Time on Site: میانگین زمانی که یک کاربر در سایت سپری می کند

 

در این قسمت می توانید 5 کلمه ای را که کاربران از طریق جستجوی آن ها در موتورهای جستجو به سایت وارد شده اند، مشاهده نمایید:

 

 

نشان دهنده درصد کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شده اند:

آمار وب سایت هایی که کاربران بلافاصله پس از آن، سایت را مشاهده کرده اند:

تعداد بک لینک هایی (Back link) که به سایت داده شده است در این قسمت قابل مشاهده است:

 

در این بخش می توانید وب سایت هایی که مشابه سایت موردنظر هستند را مشاهده نمایید:

این قسمت بیانگر سرعت بارگذاری سایت می باشد:

در این قسمت جنسیت، تحصیلات و موقعیت مکانی بازدیدکنندگان سایت قابل مشاهده می باشد. البته به اطلاعات این بخش نمی توان زیاد تکیه کرد:


در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: محمد ناصری.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1395/10/11 13:45

آخرین پست های بلاگ

طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی

در دنیای بازاریابی اینترنتی طراحی کمپین تبلیغاتی برای جذب مخاطب در وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با طراحی یک کمپین تبلیغاتی درست می توانید بازدیدکنندگان

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بزرگترین مشکل بیزنس شما چیست؟ مشکل از سرمایه و قیمت محصولات و سرویس ها نیست. مشکل نبود مشتری و نبود نیاز به محصول و

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات کلامی یک نیروی قوی طبیعی است که در جامعه وجود دارد که تاثیر غیر قابل انکاری در تصمیم‌گیری مصرف کنندگان دارد. در اصل تبلیغات کلامی چیزی است که ما هر

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

برای اینکه مردم بیشتر از کسب‌وکار ما صحبت کنند، باید وارد گود شد و اول از همه ساختار بازاریابی دهان به دهان را درک کنیم. به صورت کلی بازاریابی دهان به دهان از سه بخش

چرا فروش ندارم؟!

چرا فروش ندارم؟!

عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیر فروش است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر بیزینسی است و چه شما مدیر بیزینس خودتان ب