10نکته کلیدی جهت بهبود سئوی فروشگاه اینترنتی شما - بخش دوم (پایانی)

10نکته کلیدی جهت بهبود سئوی فروشگاه اینترنتی شما - بخش دوم (پایانی)

چرا SEO انقدر اهمیت دارد؟ به این دلیل که هرچه رتبه شما در موتورهای جستحو بالاتر باشد، ترافیک بیشتر و کاربران مستعد خرید بیشتری به فروشگاه شما هدایت می شوند!

چطور می توانید چیزی بفروشید بدون اینکه مشتریان شما را پیدا کنند؟ SEO که در واقع مخفف Search Engine Optimization می باشد (بهینه سازی موتورهای جستجو)، برای فروشگاه آنلاین شما بسیار حیاتی می باشد. در حقیقت سئو یک فرآیند جهت بهبود بخشیدن "در دسترس بودن"  فروشگاه شما در موتورهای جستجو می باشد. اما چرا SEO انقدر اهمیت دارد؟ به این دلیل که هرچه رتبه شما در موتورهای جستحو بالاتر باشد، ترافیک بیشتر و کاربران مستعد خرید بیشتری به فروشگاه شما هدایت می شوند!

بخش اول "10نکته کلیدی جهت بهبود سئوی فروشگاه اینترنتی شما" و حال در ادامه:

برای هر صفحه "توضیحات موتورهای جستجو"ی متفاوت داشته باشید
زمانی که از حرف از بهینه سازی به میان می آید، بسیاری فکر می کنند که درج یک "توضیحات موتورهای جستجو" یکسان برای تمامی صفحات کافی ست! این موضوع یکی دیگر از اشتباهات رایج در سئو می باشد. توضیحات موتورهای جستجو در واقع برای کاربرانی نوشته شده که در موتورهای جستجو به دنبال هدفی خاص می گردند و کمک می کند تا بازدید سایت شما بر اساس توضیحات مختلف افزایش یابد. لذا برای تمامی صفحات خود توضیحات موتورهای جستجوی متفاوت درج نمایید.

از "نقد و بررسی محصولات" استفاده کنید
به همان اندازه که تولید محتوای منحصر به فرد برای سئو مهم است، داشتن یک بخش برای کاربران که بتوانند از طریق آن روی محصول مورد نظرشان بازبینی داشته باشند یک نکته مثبت برای فروشگاه شما خواهد بود.

به محصولات مهم و پرطرفدار در صفحه اول لینک دهید
یک اشتباه رایج در میان صاحبان فروشگاه اینترنتی این است که محصولات خود را دور از دسترس کاربران و در صفحات داخلی فروشگاه با دسترسی مشکل قرار می دهند! این موضوع نه تنها پیدا کردن محصولات برای کاربران را سخت می کند بلکه موجب ضربه زدن به امتیاز آن صفحات و در نتیجه کاهش احتمال نمایش آن در موتورهای جستجو می گردد. لینک دادن به محصولات مهم و پرطرفدار در صفحه اصلی، کار را هم برای کاربران و هم برای برای موتورهای جستجو راحت تر می کند.

بهینه سازی Anchor Text
اضافه کردن کلمات کلیدی به لینک های داخلی در فروشگاه، به نمایش بهتر فروشگاه در موتورهای جستجو کمک می کند. به جای استفاده از "اینجا کلیک کنید"، از متن لینکی استفاده کنید که شامل کلمات کلیدی محصول شما باشد. به طور مثال، به جای عبارت "برای مشاهده فروشگاه ساز سبدخرید اینجا کلیک کنید" از عنوان "از فروشگاه ساز سبدخرید بازدید نمایید" استفاده کنید.

فروشگاه خود را بر اساس استانداردهای سئو سازماندهی کنید
هر کاری که در مدیریت فروشگاه خود انجام می دهید، تاثیر مستقیم بر "در دسترس بودن" فروشگاه شما (در موتورهای جستجو) دارد. بنابراین مهم است که تمامی اقدامات شما بر اساس اصول مشخص در همین حوزه باشد. هیچ فعالیتی نباید خارج از چهارچوب و استانداردهای سئو باشد. (در مقالات پیشین به طور مفصل در مورد استانداردهای سئو صحبت کرده ایم)

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: محمد ناصری.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1395/07/04 12:38

آخرین پست های بلاگ

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

علاوه بر مطالب ارائه شده درباره سئو داخلی، تولید محتوا را نباید نادیده گرفت. درواقع هر سایت با محتوا درونش معنا پیدا می‌کند. بنابراین محتوا عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ای در رسیدن به رتب

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

طبق آمارها حدود ۹۰ درصد کاربران از مرورگر گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند و دراین‌بین بیش از

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

گسترش و رقابت بالا در تجارت الکترونیکی، سبب شده که همه صاحبان سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، سخت در تلاش جهت یافتن بهترین روش بهینه‌سازی و افزای

بهینه سازی تصویر در وب

بهینه سازی تصویر در وب

تصاویر با کیفیت در دنیای وب، همیشه بین استفاده از فایل هایی با اندازه کوچک تر و در عین حال فراهم کردن کیفیت بالای تصویر، تعادل ایجاد می کند. تعبیه و استفاده م

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

استفاده از هرم معکوس از جنبه های دیگری نیز مهم است. علاوه بر استفاده از هرم معکوس در مطالب آنلاین، استفاده از آن سبب کمک کردن و بهینه کردن موتورهای جستجو یا (Search Engine Optimization/SEO) نیز خوا

cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china