5 اشتباه رایجی که باعث می شود ایمیل های شما نادیده گرفته شود!

5 اشتباه رایجی که باعث می شود ایمیل های شما نادیده گرفته شود!

اگر نتوانید کاری کنید که مشتریان به ایمیل های شما واکنش نشان دهند، دچار دردسر بزرگی شده اید!

هر روز 112.4 میلیارد ایمیل در سراسر جهان رد و بدل می گردد که در این میان سهم هرکس به طور میانگین 122 ایمیل دریافتی و ارسالی می باشد. با وجود گسترش دیگر کانال های ارتباطی ایمیل همچنان به عنوان مهمترین ِ این ابزار روز به روز در حال گسترش است.

اگر نتوانید کاری کنید که مشتریان به ایمیل های شما واکنش نشان دهند، دچار دردسر بزرگی شده اید! در این مقاله 5 اشتباه رایجی را که سبب می گردد ایمیل های شما نادیده گرفته شوند را معرفی می کنیم:

عدم شفافیت و مشخص نبودن چیزی که می خواهید
هدفتان از ایمیلی که ارسال می کنید چیست؟ آیا ایمیل ارسالی منظور شما را به درستی به خواننده منتقل می کند؟ و .... اینها مواردی هستند که باید در هنگام تهیه و ارسال ایمیل در نظر بگیرید و سپس بر اساس آن ایمیل خود را تهیه نمایید.

عدم رعایت اصل TL ; DR
این اصل (Too Long ; Didn’t Read) بیانگر این است که اگر ایمیل شما طولانی باشد، قطعا خوانده نمی شود! پس سعی کنید ایمیل تان مختصر و مفید باشد.

موضوع نامناسب
قوانین ایمیل مارکتینگ بر روی کسب و کار شما تاثیرگذار است. مشتری در نگاه اول فقط به موضوع ایمیل شما نگاه می کند نه متن آن! هرچقدر هم که متن یک ایمیل جذاب و حرفه ای باشد، چنانچه موضوع آن به درستی انتخاب نشده باشد، عملا تاثیری نخواهد داشت و مشتری از خواندن آن اجتناب خواهد کرد.

محتوای نامناسب
محتوای ایمیل باید ساده، مختصر و روان باشد. از به کار بردن کلمات سنگین و پیچیده که شخص را دچار کج فهمی می کند بپرهیزید. همچنین قواعد دستوری و املایی را نیز در متن ایمیل رعایت نمایید. به کار بردن کلمات و عبارات عامیانه تاثیر منفی در کار شما خواهد داشت.

ایمیل همیشه بهترین راه ارتباطی نیست
ما راه های زیادی برای ارتباط با مشتریان داریم که ایمیل یکی از آن هاست. در بعضی مواقع، ایمیل بهترین گزینه نخواهد بود. گاهی اوقات نیاز هست که از روش های ارتباطی دیگر بهره بگیریم. پس همیشه به ایمیل تکیه نکنیم.

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: محمد ناصری.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1395/05/16 16:14

آخرین پست های بلاگ

طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی

در دنیای بازاریابی اینترنتی طراحی کمپین تبلیغاتی برای جذب مخاطب در وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با طراحی یک کمپین تبلیغاتی درست می توانید بازدیدکنندگان

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بزرگترین مشکل بیزنس شما چیست؟ مشکل از سرمایه و قیمت محصولات و سرویس ها نیست. مشکل نبود مشتری و نبود نیاز به محصول و

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات کلامی یک نیروی قوی طبیعی است که در جامعه وجود دارد که تاثیر غیر قابل انکاری در تصمیم‌گیری مصرف کنندگان دارد. در اصل تبلیغات کلامی چیزی است که ما هر

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

برای اینکه مردم بیشتر از کسب‌وکار ما صحبت کنند، باید وارد گود شد و اول از همه ساختار بازاریابی دهان به دهان را درک کنیم. به صورت کلی بازاریابی دهان به دهان از سه بخش

چرا فروش ندارم؟!

چرا فروش ندارم؟!

عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیر فروش است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر بیزینسی است و چه شما مدیر بیزینس خودتان ب