3 اشتباه مهلک صاحبان تجارت الکترونیک در تمرکز بر روی حوزه موبایل

3 اشتباه مهلک صاحبان تجارت الکترونیک در تمرکز بر روی حوزه موبایل

شاید شما نیز ندانید که مرتکب این اشتباهات شده اید! زمان برطرف نمودن این مشکلات رسیده، اما در ابتدا می بایست بدانید این تصورات نادرست کدامند.

آیا می دانستید 50% خریدهای اینترنتی در دنیا با استفاده از موبایل صورت می پذیرد؟ همین آمار نقش پررنگ موبایل در حوزه تجارت الکترونیک را برای ما آشکار می سازد و این آمار همچنان در حال افزایش است. رشد استفاده از دستگاه های تلفن همراه برای خرید آنلاین بسیار سریع تر از رشد خود تجارت الکترونیک است! با این تفاسیر هنوز هم بسیاری از افراد تصور نادرستی از تجارت الکترونیک در حوزه موبایل دارند. این اشتباهات می تواند کسب و کار شما را در حوزه موبایل به شکست سوق دهد.
شاید شما نیز ندانید که مرتکب این اشتباهات شده اید! زمان برطرف نمودن این مشکلات رسیده، اما در ابتدا می بایست بدانید این تصورات نادرست کدامند:

هنوز کلی وقت هست!
بله، درست است، هنوز زمان برای حل این مشکل وجود دارد. چیزی که برای آن نباید زمان را از دست دهید، ورود به حوزه تجارت الکترونیک موبایل است.
اکثر افرا دچار این اشتباه شده و فکر می کنند که برای ورود به این عرصه، فرصت زیاد است! اینکه شما شناختی از تجارت الکترونیک در حوزه موبایل ندارید، به این معنی نیست که نباید وارد این حوزه شوید و آن را کنار بگذارید و یا فقط به این خاطر که مشتریان شما از روش های قدیمی و یا از وب سایت شما برای خرید استفاده می کنند، به این معنی نیست که آن ها علاقمند به نسخه موبایل فروشگاه شما نیستند! پس عجله کنید تا زمان بیشتری از دست ندهید!

فقط کاربران جوان با موبایل خرید می کنند
شاید این تصور که فقط افراد جوان از موبایل برای خرید استفاده می کنند، تا حدودی منطقی به نظر بیاید، اما در واقعیت، این تفکر برای کسب و کار شما بسیار خطرناک به حساب می آید. در خقیقت حدود یک چهارم از خریدارانی که از موبایل استفاده می کنند، بالای 55% سن دارند (آمار جهانی)! آیا می خواهید از ارائه خدمات به  25% از کاربران خود امتناع کنید؟ اگر با این تفکر که فقط جوانان از موبایل برای خرید استفاده می کنند ادامه دهید، این 25% را از دست داده اید!
صرف نظر از سن خریداران کسب و کار شما، یک راهکار تجارت آنلاین مبتنی بر موبایل بسیار حیاتی است. بله خریداران جوان تمایل بیشتری به استفاده از موبایل در خرید اینترنتی دارند ولی آن ها تنها کاربران شما نیستند! تصور اینکه خریدارن مسن به نسخه موبایل فروشگاه شما نیاز ندارند، در واقع یک تصور خطرناک برای کسب و کار شماست.

تجارت الکترونیک و تجارت بر پایه موبایل یکی هستند
یکی از خطرناکترین تفکرات در حوزه تجارت الکترونیک، یکسان دانستن تجارت الکترونیک مبتنی بر وب و تجارت الکترونیک مبتنی بر موبایل می باشد.
تجارت آنلاین مبتنی بر موبایل به صورت کاملا مستقل می بایست جزو جدایی ناپذیر تجارت شما باشد، چه در یک فروشگاه فیزیکی و یا یک فروشگاه اینترنتی و یا هردو. موبایل مارکتینگ و خرید، بخش مهمی از عوامل تصمیم گیری کاربران شما می باشد. شما که نمی خواهید این این فرصت را از دست دهید؟

برای شروع بهینه سازی وب سایتتان برای کاربران موبایل آماده هستید؟

با توجه به طراحی واکنش گرا (Responsive) فروشگاه های ایجاد شده توسط فروشگاه ساز سبدخرید، فروشگاه شما از قدرت انعطاف پذیری بالایی برای منطبق بودن با صفحه نمایش های مختلف برخوردار خواهد بود. بدین ترتیب، وب‌سایت شما به‌راحتی در تمامی دستگاه ها از جمله موبایل قابل دسترس می باشد. (مقاله"طراحی واکنش گرا و مزیت های آن")

3 اشتباه مهلک صاحبان تجارت الکترونیک در تمرکز بر روی حوزه موبایل

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: محمد ناصری.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1394/12/15 12:21

آخرین پست های بلاگ

طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی

در دنیای بازاریابی اینترنتی طراحی کمپین تبلیغاتی برای جذب مخاطب در وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با طراحی یک کمپین تبلیغاتی درست می توانید بازدیدکنندگان

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بزرگترین مشکل بیزنس شما چیست؟ مشکل از سرمایه و قیمت محصولات و سرویس ها نیست. مشکل نبود مشتری و نبود نیاز به محصول و

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات کلامی یک نیروی قوی طبیعی است که در جامعه وجود دارد که تاثیر غیر قابل انکاری در تصمیم‌گیری مصرف کنندگان دارد. در اصل تبلیغات کلامی چیزی است که ما هر

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

برای اینکه مردم بیشتر از کسب‌وکار ما صحبت کنند، باید وارد گود شد و اول از همه ساختار بازاریابی دهان به دهان را درک کنیم. به صورت کلی بازاریابی دهان به دهان از سه بخش

چرا فروش ندارم؟!

چرا فروش ندارم؟!

عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیر فروش است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر بیزینسی است و چه شما مدیر بیزینس خودتان ب