12 ویژگی کلیدی که صفحه اصلی هر وب سایتی باید داشته باشد

12 ویژگی کلیدی که صفحه اصلی هر وب سایتی باید داشته باشد

می خواهید بالاترین نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری را داشته باشید؟ این 12 ویژگی کلیدی را در صفحه اصلی سایت خود به کار برید.

شما هیچ وقت شانس دومی برای “تاثیر اولیه” مجدد نخواهید داشت. به همین دلیل است که صفحه اصلی شما بدون شک مهمترین صفحه در وب سایت شماست. به این خاطر که بخش عمده ای از ترافیک ورودی کاربران به وب سایت شما، به واسطه صفحه اصلی به صفحات دیگر سایت منتقل می گردد و سبب تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری می گردد.

می خواهید بالاترین نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری را داشته باشید؟ در اینجا 12 نکته کلیدی که صفحه اصلی هر سایتی باید داشته باشد را معرفی می کنیم:

عنوان
یک وب سایت در عرض 3 ثانیه باید پیام خود را به کاربر منتقل کند. عنوان فروشگاه خود را ساده و شفاف انتخاب کنید.

زیرعنوان
زیرعنوان می بایست توضیح مختصری از خدمات قابل ارائه و کاری که انجام می دهید باشد. از توضیحات اضافی، دست و پا شکسته و یا تعریف از خودتان اجتناب کنید.

ترغیب اصلی
هدف صفحه اصلی فروشگاه شما، می بایست ترغیب و هدایت کاربران به بررسی محتوای فروشگاه باشد. از دو یا سه مورد پیشنهاد ترغیب کننده در بالای صفحه اصلی برای این منظور استفاده نمایید.

تصاویر هدایت گر
بسیاری از مردم بصری هستند و به متن و نوشته توجهی ندارند. سعی کنید از تصاویری استفاده کنید که به طور واضح معرف کسب و کار شما باشد. از تصاویری استفاده کنید که احساسات و انگیزش کاربران را هدف گیرد. از تصاویر عمومی موجود در نتیجه جستجوی موتورهای جستجو نظیر گوگل استفاده نکنید. (از تصاویر اختصاصی استفاده کنید)

مزایا
بیان اینکه چه خدماتی ارائه می دهید به همان اندازه که مهم است، به همان اندازه نیز کافی نیست. کاربران می خواهند بدانند خرید از شما چه مزیت هایی دارد. توضیحی ساده از مزایای خرید از فروشگاهتان برای مشتریان ارائه دهید، در واقع با مشتریان به زبان خودشان صحبت کنید.

نظریات مشتریان
اظهار نظر مشتریان در مورد شما یکی از ابزارهای قدرتمند صداقت است. سعی کنید بخشی از صفحه اصلی را به نظراتی که مشتریان در مورد شما بیان نموده اند اختصاص دهید. استفاده از نام و مشخصات به همراه عکس آن ها نیز کمک بیشتری خواهد کرد.

جهت دهی
برای کاهش ضریب خروج یا Bounce Rate (توضیحات در مورد ضریب خروج یا Bounce Rate)، در صفحه اصلی فروشگاه، مسیر ساده و واضحی به بخش های دیگری از سایت به کاربرانتان ارائه دهید. مطمئن شوید که ابزار هدایت کاربران در بالای سایت و در دسترس باشد. این ابزار می تواند یک کادر جستجوی ساده باشد.

پیشنهاد محتوا
برای هدایت بیشتر کاربران به صفحات داخلی سایت، به آن ها پیشنهاد یک محتوای مفید دهید. مواردی نظیر مقالات، کتاب های الکترونیک و ...

ترغیب ثانویه
ترغیب ثانویه باید شامل پیشنهادهایی کاملا متفاوت با ترغیب اصلی باشد تا آن دسته از کاربران که جذب پیشنهادات ترغیب اصلی نشدند را جذب نماید. ترغیب ثانویه را کمی پایین تر از ترغیب اصلی و در معرض دید قرار دهید.

ویژگی ها
در ادامه مبحث مزایا، برخی از ویژگی های مهم و کلیدی فروشگاهتان را لیست نمایید. این موضوع به کاربران دید وسیع تری از محصولات و خدمات شما خواهد داد. مجدد تاکید می کنیم که ساده و شفاف توضیح دهید.

منابع
بسیاری از بازدیدکنندگان شما آماده خرید نیستند. مطمئن شوید برای آن ها لیستی از منابع و توضیحات فراهم نموده اید که بتوانند اطلاعات بیشتری به منظور خرید کسب کنند. این موضوع به شما کمک می کند همانند یک رهبر موفق در تجارتتان اعتبار کسب نمایید.

شاخص های موفقیت
با توجه به مقالات رضایت مندی مشتری، جوایز و افتخارات شما می تواند تاثیر بسزایی در برداشت اولیه مشتریان دارد. مواردی نظیر تقدیرنامه، جوایزی که مجموعه شما دریافت کرده و یا مواردی از این دست را در معرض دید قرار دهید.

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: محمد ناصری.

نمودار اینفوگرافیک این مقاله.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1394/11/19 17:47

آخرین پست های بلاگ

طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی

در دنیای بازاریابی اینترنتی طراحی کمپین تبلیغاتی برای جذب مخاطب در وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با طراحی یک کمپین تبلیغاتی درست می توانید بازدیدکنندگان

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بزرگترین مشکل بیزنس شما چیست؟ مشکل از سرمایه و قیمت محصولات و سرویس ها نیست. مشکل نبود مشتری و نبود نیاز به محصول و

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات کلامی یک نیروی قوی طبیعی است که در جامعه وجود دارد که تاثیر غیر قابل انکاری در تصمیم‌گیری مصرف کنندگان دارد. در اصل تبلیغات کلامی چیزی است که ما هر

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

برای اینکه مردم بیشتر از کسب‌وکار ما صحبت کنند، باید وارد گود شد و اول از همه ساختار بازاریابی دهان به دهان را درک کنیم. به صورت کلی بازاریابی دهان به دهان از سه بخش

چرا فروش ندارم؟!

چرا فروش ندارم؟!

عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیر فروش است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر بیزینسی است و چه شما مدیر بیزینس خودتان ب