12 ویژگی کلیدی که صفحه اصلی هر وب سایتی باید داشته باشد

12 ویژگی کلیدی که صفحه اصلی هر وب سایتی باید داشته باشد

می خواهید بالاترین نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری را داشته باشید؟ این 12 ویژگی کلیدی را در صفحه اصلی سایت خود به کار برید.

شما هیچ وقت شانس دومی برای “تاثیر اولیه” مجدد نخواهید داشت. به همین دلیل است که صفحه اصلی شما بدون شک مهمترین صفحه در وب سایت شماست. به این خاطر که بخش عمده ای از ترافیک ورودی کاربران به وب سایت شما، به واسطه صفحه اصلی به صفحات دیگر سایت منتقل می گردد و سبب تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری می گردد.

می خواهید بالاترین نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری را داشته باشید؟ در اینجا 12 نکته کلیدی که صفحه اصلی هر سایتی باید داشته باشد را معرفی می کنیم:

عنوان
یک وب سایت در عرض 3 ثانیه باید پیام خود را به کاربر منتقل کند. عنوان فروشگاه خود را ساده و شفاف انتخاب کنید.

زیرعنوان
زیرعنوان می بایست توضیح مختصری از خدمات قابل ارائه و کاری که انجام می دهید باشد. از توضیحات اضافی، دست و پا شکسته و یا تعریف از خودتان اجتناب کنید.

ترغیب اصلی
هدف صفحه اصلی فروشگاه شما، می بایست ترغیب و هدایت کاربران به بررسی محتوای فروشگاه باشد. از دو یا سه مورد پیشنهاد ترغیب کننده در بالای صفحه اصلی برای این منظور استفاده نمایید.

تصاویر هدایت گر
بسیاری از مردم بصری هستند و به متن و نوشته توجهی ندارند. سعی کنید از تصاویری استفاده کنید که به طور واضح معرف کسب و کار شما باشد. از تصاویری استفاده کنید که احساسات و انگیزش کاربران را هدف گیرد. از تصاویر عمومی موجود در نتیجه جستجوی موتورهای جستجو نظیر گوگل استفاده نکنید. (از تصاویر اختصاصی استفاده کنید)

مزایا
بیان اینکه چه خدماتی ارائه می دهید به همان اندازه که مهم است، به همان اندازه نیز کافی نیست. کاربران می خواهند بدانند خرید از شما چه مزیت هایی دارد. توضیحی ساده از مزایای خرید از فروشگاهتان برای مشتریان ارائه دهید، در واقع با مشتریان به زبان خودشان صحبت کنید.

نظریات مشتریان
اظهار نظر مشتریان در مورد شما یکی از ابزارهای قدرتمند صداقت است. سعی کنید بخشی از صفحه اصلی را به نظراتی که مشتریان در مورد شما بیان نموده اند اختصاص دهید. استفاده از نام و مشخصات به همراه عکس آن ها نیز کمک بیشتری خواهد کرد.

جهت دهی
برای کاهش ضریب خروج یا Bounce Rate (توضیحات در مورد ضریب خروج یا Bounce Rate)، در صفحه اصلی فروشگاه، مسیر ساده و واضحی به بخش های دیگری از سایت به کاربرانتان ارائه دهید. مطمئن شوید که ابزار هدایت کاربران در بالای سایت و در دسترس باشد. این ابزار می تواند یک کادر جستجوی ساده باشد.

پیشنهاد محتوا
برای هدایت بیشتر کاربران به صفحات داخلی سایت، به آن ها پیشنهاد یک محتوای مفید دهید. مواردی نظیر مقالات، کتاب های الکترونیک و ...

ترغیب ثانویه
ترغیب ثانویه باید شامل پیشنهادهایی کاملا متفاوت با ترغیب اصلی باشد تا آن دسته از کاربران که جذب پیشنهادات ترغیب اصلی نشدند را جذب نماید. ترغیب ثانویه را کمی پایین تر از ترغیب اصلی و در معرض دید قرار دهید.

ویژگی ها
در ادامه مبحث مزایا، برخی از ویژگی های مهم و کلیدی فروشگاهتان را لیست نمایید. این موضوع به کاربران دید وسیع تری از محصولات و خدمات شما خواهد داد. مجدد تاکید می کنیم که ساده و شفاف توضیح دهید.

منابع
بسیاری از بازدیدکنندگان شما آماده خرید نیستند. مطمئن شوید برای آن ها لیستی از منابع و توضیحات فراهم نموده اید که بتوانند اطلاعات بیشتری به منظور خرید کسب کنند. این موضوع به شما کمک می کند همانند یک رهبر موفق در تجارتتان اعتبار کسب نمایید.

شاخص های موفقیت
با توجه به مقالات رضایت مندی مشتری، جوایز و افتخارات شما می تواند تاثیر بسزایی در برداشت اولیه مشتریان دارد. مواردی نظیر تقدیرنامه، جوایزی که مجموعه شما دریافت کرده و یا مواردی از این دست را در معرض دید قرار دهید.

 

در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود، با اشتراک آن در میان دوستانتان ما را در جهت ارائه مطالب بیشتر یاری نمایید.


آیا می دانستید تتها برخی از مقالات ما در بلاگ منتشر می گردد؟

برای مشاهده تمامی مطالب مفید در زمینه تجارت الکترونیک، بازاریابی آنلاین، افزایش فروش، سئو و .... به کانال تلگرام ما بپیوندید. برای عضویت کافی‌ست روی عکس زیر کلیک نمایید و یا نام کاربری radfaco در نرم افزار تلگرام جستجو نمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ارسال شماره همراه‌تان به ایمیل info@sabadkharid.com، عضویت خود در کانال را به ما واگذار نمایید.

کانال تلگرام شرکت راد فناوری اطلاعات

ارائه توسط: محمد ناصری.

نمودار اینفوگرافیک این مقاله.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1394/11/19 17:47

آخرین پست های بلاگ

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

موتورهای جستجوگر دائما در حال تغییر می باشد و در هر به روز رسانی موتورهای جستجوگر ، یک سری از فاکتورها او

تکامل بازاریابی تلفنی

تکامل بازاریابی تلفنی

در سال 1983 در حالیکه هیچ کس حتی فکر آیفون x را هم نمی کرد پیشگویی ها هاکی از این بود که در آینده یک دستگاه ارتباطی به صورت شخصی در

Crawling و Indexing به چه معناست؟

Crawling و Indexing به چه معناست؟

سئو مبحث پیچیده ای است و قبل از اینکه وارد آن شوید لازم است این دو مفهوم اصلی را بدانید. اگر حتی مدت کمی با وب کار کرده باشید حتما این دو اصطلاح را شنیده اید. د

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

اپل تازه ترین گوشی خود را به بازار عرضه کرده است. اگر بخواهیم از نظر قیمت گوشی های آیفون را با سایر اسمارت فون ها مقایسه کنیم قیمت این تلفن ها نسبت به سایر تلفن های موجود

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

اگر در مورد نحوه قرار دادن محتوا در وب سایتتان سر در گم هستید در این مقاله شما را با ساختار سیلو آشنا می کنیم.