بررسی عوامل تاثیرگذار در سرعت بارگذاری وب‌سایت

بررسی عوامل تاثیرگذار در سرعت بارگذاری وب‌سایت

امروزه سرعت بارگذاری یک وب‌سایت نقش به‌سزایی در رشد و پیشرفت آن وب‌سایت و در نتیجه تجارت صاحب وب‌سایت دارد. افزایش سرعت بارگذاری از یک سو سبب افزایش رضایت بازدیدکنندگان و جذب یشتر مخاطبان آن سایت خواهد شد و از سوی دیگر نقش به‌سزایی در SEOی سایت خواهد داشت. در نقطه مقابل آن نیز سرعت پایین سبب نارضایتی و دفع مخاطبان خواهد شد. حداکثر زمانی که کاربر انتظار دارد یک سایت بارگذاری شود، با توجه به سرعت اینترنت در هر کشور بین 6 تا 12 ثانیه می‌باشد..

ععوامل موثر در سرعت بارگذاری وب‌سایت را در دو حوزه نرم‌افزار و سرور می‌توان بررسی نمود که در ادامه به‌توضیح هریک می‌پردازیم:

نرم‌افزار:
عوامل موثر در حوزه نرم‌افزار خود به‌چند دسته تقسیم می‌شود:
کدهای بهینه: در طراحی نرم‌افزار از الگوریتم‌های بهینه‌ای استفاده شود که با کمترین کدنویسی و عملیات روی سرور به‌نتیجه برسد.
فشرده‌سازی سمت سرور: قبل از اینکه صفحات ایجاد شده html روی کلاینت(بازدید کننده) بیاید، با استفاده از فناوری GZ بر روی سرور فشرده می‌شوند تا سریع‌تر برای کلاینت ارسال گردند.
فشرده‌سازی سمت کلاینت: کارکترهای اضافه کدهای CSS و جاوا اسکریپت قبل از ارسال به‌سرور به‌منظور کاهش حجم حذف می‌گردد.
Cache سمت سرور: درخواست‌های روتین از جانب کلاینت به پایگاه داده و برخی دستورات سمت سرور به‌روشی خاص cache می‌شوند که نیاز به مراجعه مجدد به پایگاه داده برای اجرای کدهای طولانی نداشته باشد.
Cache سمت کلاینت: فایل‌ها، تصاویر، جاوا اسکریپت و css با روشی خاص بر روی مرورگر بازدیدکننده ذخیره می‌گردد تا با هربار درخواست، مجددا بارگیری نگردد.

سرور:
عوامل موثر در حوزه سرور نیز به‌چند قسمت تقسیم می‌شود:
مشخصات سخت‌افزاری: هرچقدر سخت‌افزار سرور به‌روزتر و قوی‌تر باشد و تعداد سایت‌های موجود بر روی سرور کمتر باشد، سرعت بارگذاری افزایش می‌یابد.
تنظیمات نرم‌افزاری و سازگاری با نرم‌افزار: هراندازه که سیستم عامل سرور، پایگاه داده و سرویس‌های روی سرور با نرم‌افزار مورد نظر هماهنگی داشته باشند، به‌همان مقدار سرعت بارگذاری افزایش می‌یابد.
محل فیزیکی: هرچقدر که محل فیزیکی سرور به موقعیت کاربر نزدیک‌تر باشد، به‌همان اندازه سرعت بارگذاری افزایش می‌یابد. به‌طور مثال سرعت بارگذاری یک وب‌سایت برای یک بازدیدکننده در ایران بر روی سرورهای داخل ایران به مراتب بالاتر از سرعت همان وب‌سایت بر روی سرورهای خارجی می‌باشد.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1394/04/03 10:43

آخرین پست های بلاگ

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

موتورهای جستجوگر دائما در حال تغییر می باشد و در هر به روز رسانی موتورهای جستجوگر ، یک سری از فاکتورها او

تکامل بازاریابی تلفنی

تکامل بازاریابی تلفنی

در سال 1983 در حالیکه هیچ کس حتی فکر آیفون x را هم نمی کرد پیشگویی ها هاکی از این بود که در آینده یک دستگاه ارتباطی به صورت شخصی در

Crawling و Indexing به چه معناست؟

Crawling و Indexing به چه معناست؟

سئو مبحث پیچیده ای است و قبل از اینکه وارد آن شوید لازم است این دو مفهوم اصلی را بدانید. اگر حتی مدت کمی با وب کار کرده باشید حتما این دو اصطلاح را شنیده اید. د

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

اپل تازه ترین گوشی خود را به بازار عرضه کرده است. اگر بخواهیم از نظر قیمت گوشی های آیفون را با سایر اسمارت فون ها مقایسه کنیم قیمت این تلفن ها نسبت به سایر تلفن های موجود

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

اگر در مورد نحوه قرار دادن محتوا در وب سایتتان سر در گم هستید در این مقاله شما را با ساختار سیلو آشنا می کنیم.