بررسی عوامل تاثیرگذار در سرعت بارگذاری وب‌سایت

بررسی عوامل تاثیرگذار در سرعت بارگذاری وب‌سایت

امروزه سرعت بارگذاری یک وب‌سایت نقش به‌سزایی در رشد و پیشرفت آن وب‌سایت و در نتیجه تجارت صاحب وب‌سایت دارد. افزایش سرعت بارگذاری از یک سو سبب افزایش رضایت بازدیدکنندگان و جذب یشتر مخاطبان آن سایت خواهد شد و از سوی دیگر نقش به‌سزایی در SEOی سایت خواهد داشت. در نقطه مقابل آن نیز سرعت پایین سبب نارضایتی و دفع مخاطبان خواهد شد. حداکثر زمانی که کاربر انتظار دارد یک سایت بارگذاری شود، با توجه به سرعت اینترنت در هر کشور بین 6 تا 12 ثانیه می‌باشد..

ععوامل موثر در سرعت بارگذاری وب‌سایت را در دو حوزه نرم‌افزار و سرور می‌توان بررسی نمود که در ادامه به‌توضیح هریک می‌پردازیم:

نرم‌افزار:
عوامل موثر در حوزه نرم‌افزار خود به‌چند دسته تقسیم می‌شود:
کدهای بهینه: در طراحی نرم‌افزار از الگوریتم‌های بهینه‌ای استفاده شود که با کمترین کدنویسی و عملیات روی سرور به‌نتیجه برسد.
فشرده‌سازی سمت سرور: قبل از اینکه صفحات ایجاد شده html روی کلاینت(بازدید کننده) بیاید، با استفاده از فناوری GZ بر روی سرور فشرده می‌شوند تا سریع‌تر برای کلاینت ارسال گردند.
فشرده‌سازی سمت کلاینت: کارکترهای اضافه کدهای CSS و جاوا اسکریپت قبل از ارسال به‌سرور به‌منظور کاهش حجم حذف می‌گردد.
Cache سمت سرور: درخواست‌های روتین از جانب کلاینت به پایگاه داده و برخی دستورات سمت سرور به‌روشی خاص cache می‌شوند که نیاز به مراجعه مجدد به پایگاه داده برای اجرای کدهای طولانی نداشته باشد.
Cache سمت کلاینت: فایل‌ها، تصاویر، جاوا اسکریپت و css با روشی خاص بر روی مرورگر بازدیدکننده ذخیره می‌گردد تا با هربار درخواست، مجددا بارگیری نگردد.

سرور:
عوامل موثر در حوزه سرور نیز به‌چند قسمت تقسیم می‌شود:
مشخصات سخت‌افزاری: هرچقدر سخت‌افزار سرور به‌روزتر و قوی‌تر باشد و تعداد سایت‌های موجود بر روی سرور کمتر باشد، سرعت بارگذاری افزایش می‌یابد.
تنظیمات نرم‌افزاری و سازگاری با نرم‌افزار: هراندازه که سیستم عامل سرور، پایگاه داده و سرویس‌های روی سرور با نرم‌افزار مورد نظر هماهنگی داشته باشند، به‌همان مقدار سرعت بارگذاری افزایش می‌یابد.
محل فیزیکی: هرچقدر که محل فیزیکی سرور به موقعیت کاربر نزدیک‌تر باشد، به‌همان اندازه سرعت بارگذاری افزایش می‌یابد. به‌طور مثال سرعت بارگذاری یک وب‌سایت برای یک بازدیدکننده در ایران بر روی سرورهای داخل ایران به مراتب بالاتر از سرعت همان وب‌سایت بر روی سرورهای خارجی می‌باشد.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1394/04/03 10:43

آخرین پست های بلاگ

سئو 2018

سئو 2018

با آمدن سال 2018 مباحث سئو سال 2018 نیز شروع می شود بسیاری از وب سایت ها از همین الان خود را برای سال 2018 آماده می کنند و آماده هستند تا با آخرین ترفندهای سئو

تشخیص پنالتی گوگل

تشخیص پنالتی گوگل

اینکه تشخیص دهیم پنالتی وب سایت چه زمانی اتفاق می افتد و بتوانیم وب سایت خودمان را برگردانیم بسیار مهم می باشد چرا که پنالتی سایت باعث افت رتبه سایت یا از بین ر

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

وبلاگ می تواند یک سرمایه گذاری بزرگ در سئو باشد که به مرور زمان می توانید نتایج مثبت استفاده از آن را ببینید. در این مقاله می خواهیم درباره اینکه وبلاگ چگونه

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

سئو کلاه سیاه به تکنیک ها، استراتژی ها و روش هایی گفته می شود که از روش های غیرقانونی و مخرب سعی می کنند رتبه وب سایت افزایش دهند. در واقع در سئو کلاه سیاه، هدف

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

سئو کلاه سفید به روش های اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که طبق دستورالعمل ها و موازین موتورهای جستجو کار بهینه سازی سایت انجام می گردد و معمولا نت