بررسی عوامل تاثیرگذار در سرعت بارگذاری وب‌سایت

بررسی عوامل تاثیرگذار در سرعت بارگذاری وب‌سایت

امروزه سرعت بارگذاری یک وب‌سایت نقش به‌سزایی در رشد و پیشرفت آن وب‌سایت و در نتیجه تجارت صاحب وب‌سایت دارد. افزایش سرعت بارگذاری از یک سو سبب افزایش رضایت بازدیدکنندگان و جذب یشتر مخاطبان آن سایت خواهد شد و از سوی دیگر نقش به‌سزایی در SEOی سایت خواهد داشت. در نقطه مقابل آن نیز سرعت پایین سبب نارضایتی و دفع مخاطبان خواهد شد. حداکثر زمانی که کاربر انتظار دارد یک سایت بارگذاری شود، با توجه به سرعت اینترنت در هر کشور بین 6 تا 12 ثانیه می‌باشد..

ععوامل موثر در سرعت بارگذاری وب‌سایت را در دو حوزه نرم‌افزار و سرور می‌توان بررسی نمود که در ادامه به‌توضیح هریک می‌پردازیم:

نرم‌افزار:
عوامل موثر در حوزه نرم‌افزار خود به‌چند دسته تقسیم می‌شود:
کدهای بهینه: در طراحی نرم‌افزار از الگوریتم‌های بهینه‌ای استفاده شود که با کمترین کدنویسی و عملیات روی سرور به‌نتیجه برسد.
فشرده‌سازی سمت سرور: قبل از اینکه صفحات ایجاد شده html روی کلاینت(بازدید کننده) بیاید، با استفاده از فناوری GZ بر روی سرور فشرده می‌شوند تا سریع‌تر برای کلاینت ارسال گردند.
فشرده‌سازی سمت کلاینت: کارکترهای اضافه کدهای CSS و جاوا اسکریپت قبل از ارسال به‌سرور به‌منظور کاهش حجم حذف می‌گردد.
Cache سمت سرور: درخواست‌های روتین از جانب کلاینت به پایگاه داده و برخی دستورات سمت سرور به‌روشی خاص cache می‌شوند که نیاز به مراجعه مجدد به پایگاه داده برای اجرای کدهای طولانی نداشته باشد.
Cache سمت کلاینت: فایل‌ها، تصاویر، جاوا اسکریپت و css با روشی خاص بر روی مرورگر بازدیدکننده ذخیره می‌گردد تا با هربار درخواست، مجددا بارگیری نگردد.

سرور:
عوامل موثر در حوزه سرور نیز به‌چند قسمت تقسیم می‌شود:
مشخصات سخت‌افزاری: هرچقدر سخت‌افزار سرور به‌روزتر و قوی‌تر باشد و تعداد سایت‌های موجود بر روی سرور کمتر باشد، سرعت بارگذاری افزایش می‌یابد.
تنظیمات نرم‌افزاری و سازگاری با نرم‌افزار: هراندازه که سیستم عامل سرور، پایگاه داده و سرویس‌های روی سرور با نرم‌افزار مورد نظر هماهنگی داشته باشند، به‌همان مقدار سرعت بارگذاری افزایش می‌یابد.
محل فیزیکی: هرچقدر که محل فیزیکی سرور به موقعیت کاربر نزدیک‌تر باشد، به‌همان اندازه سرعت بارگذاری افزایش می‌یابد. به‌طور مثال سرعت بارگذاری یک وب‌سایت برای یک بازدیدکننده در ایران بر روی سرورهای داخل ایران به مراتب بالاتر از سرعت همان وب‌سایت بر روی سرورهای خارجی می‌باشد.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1394/04/03 10:43

آخرین پست های بلاگ

طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی

در دنیای بازاریابی اینترنتی طراحی کمپین تبلیغاتی برای جذب مخاطب در وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با طراحی یک کمپین تبلیغاتی درست می توانید بازدیدکنندگان

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بزرگترین مشکل بیزنس شما چیست؟ مشکل از سرمایه و قیمت محصولات و سرویس ها نیست. مشکل نبود مشتری و نبود نیاز به محصول و

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات کلامی یک نیروی قوی طبیعی است که در جامعه وجود دارد که تاثیر غیر قابل انکاری در تصمیم‌گیری مصرف کنندگان دارد. در اصل تبلیغات کلامی چیزی است که ما هر

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

برای اینکه مردم بیشتر از کسب‌وکار ما صحبت کنند، باید وارد گود شد و اول از همه ساختار بازاریابی دهان به دهان را درک کنیم. به صورت کلی بازاریابی دهان به دهان از سه بخش

چرا فروش ندارم؟!

چرا فروش ندارم؟!

عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیر فروش است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر بیزینسی است و چه شما مدیر بیزینس خودتان ب