مزایای سرورهای داخلی میزبانی وب نسبت به سرورهای خارجی

مزایای سرورهای داخلی میزبانی وب نسبت به سرورهای خارجی

یکی از مهم‌ترین مواردی که کاربران هنگام تهیه خدمات میزبانی با آن روبه‌رو هستند، انتخاب سرورهای ایران و یا خارج از ایران می‌باشد.

در ادامه به بیان مزایای سرورهای داخل ایران نسبت به سرورهای خارج از ایران می‌پردازیم:

مخاطبین سرور
با توجه به اینکه برخی از کاربران سایت‌ها، افرادی هستند که از اینترنت ملی استفاده می‌کنند و از آنجایی که اینگونه افراد فقط به سایت‌هایی دسترسی دارند که از خدمات میزبانی وب ملی بهره می‌برند، در نتیجه انتخاب سرورهای خارج از کشور موجب از دست دادن اینگونه مخاطبین خواهد شد.
همچنین در برخی مواقع، در صورت بروز اختلال در اینترنت ایران، معمولا شاهد کندی و یا عدم دسترسی به سایت‌هایی هستیم که بر روی سرورهای خارجی میزبانی می‌شوند. در این شرایط نیز کاربران، سایت‌هایی را که روی سرورهای داخل ایران میزبانی می‌شوند، بدون مشکل مشاهده خواهند کرد.

سرعت بارگذاری بالاتر
با توجه به محل قرارگیری سرور و فاصله فیزیکی کمتر با کاربرانی که از داخل ایران سایت‌ها را مشاهده می‌کنند، بارگذاری سایت‌هایی که روی سرور داخلی قرار دارند، با سرعت بسیار بالاتری نسبت به سرورهای خارجی، صورت می‌پذیرد.

عدم امکان تحریم
به‌دلیل قرارگیری سرور در داخل خاک ایران و با توجه به داخلی بودن سرویس‌ها و همچنین عدم وابستگی به خارج از کشور، امکان قطع شدن سرویس به‌دلیل تحریم وجود ندارد.

دسترسی فیزیکی به سرور
با توجه به قرارگیری سرور در داخل ایران، در صورت نیاز به بازرسی‌های دوره‌ای، تعویض قطعات سرور و یا موارد مشابه، دسترسی به سرور به‌سادگی امکان پذیر می‌باشد. حال آنکه این شرایط برای سرورهای خارج از ایران فراهم نمی‌باشد.

امنیت سرور
به‌طور قطع، فراهم نمودن امنیت فیزیکی برای سرورهای داخل بسیار آسان‌تر و راحت‌تر از سرورهای خارج از ایران می‌باشد.
همچنین با توجه به اینکه اطلاعات روی سرورهای داخل ایران جهت نمایش به کاربران، از داخل کشور خارج نمی‌گردند، از لحاظ امنیت سایبری نیز، نسبت به سرورهای خارجی دارای برتری هستند.

چرا خدمات میزبانی وب رادفا؟

  • ارائه خدمات میزبانی وب کاملا اختصاصی

ارائه خدمات میزبانی وب به‌طور اختصاصی و فقط به مشتریان نرم‌افزار فروشگاه‌ساز سبدخرید باعث گردیده سرورهای ما همواره دارای بار ترافیکی بسیار پایین بوده و در نتیجه سرعت بارگذاری فروشگاه‌های راه‌اندازی شده بر روی سرور همواره بالا باشد.

  • موقعیت فیزیکی سرور (داخل ایران)
  • مشخصات سختافزاری و ویژگی‌های منحصر به‌فرد سرور

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1394/04/30 10:10

آخرین پست های بلاگ

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

موتورهای جستجوگر دائما در حال تغییر می باشد و در هر به روز رسانی موتورهای جستجوگر ، یک سری از فاکتورها او

تکامل بازاریابی تلفنی

تکامل بازاریابی تلفنی

در سال 1983 در حالیکه هیچ کس حتی فکر آیفون x را هم نمی کرد پیشگویی ها هاکی از این بود که در آینده یک دستگاه ارتباطی به صورت شخصی در

Crawling و Indexing به چه معناست؟

Crawling و Indexing به چه معناست؟

سئو مبحث پیچیده ای است و قبل از اینکه وارد آن شوید لازم است این دو مفهوم اصلی را بدانید. اگر حتی مدت کمی با وب کار کرده باشید حتما این دو اصطلاح را شنیده اید. د

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

اپل تازه ترین گوشی خود را به بازار عرضه کرده است. اگر بخواهیم از نظر قیمت گوشی های آیفون را با سایر اسمارت فون ها مقایسه کنیم قیمت این تلفن ها نسبت به سایر تلفن های موجود

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

اگر در مورد نحوه قرار دادن محتوا در وب سایتتان سر در گم هستید در این مقاله شما را با ساختار سیلو آشنا می کنیم.