رتبه‌بندی الکسا چیست و چقدر اهمیت دارد؟

رتبه‌بندی الکسا چیست و چقدر اهمیت دارد؟

الکسا (Alexa) عنوان سرویسی وابسته به سایت amazon.com می‌باشد که هدف آن رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها از نظر تعداد بازدیدکننده می‌باشد. الکسا با در نظر گرفتن معیارهای محاسباتی و آماری، سایت‌های مختلف را از نظر میزان دیده شدن صفحات آن‌ها رتبه‌بندی می‌کند

الکسا رتبه هر سایت را بر اساس بازدید روزانه از آن سایت و معیارهای دیگری نظیر لینک با سایت‌های معتبر و همچنین طراحی سایت مطابق استانداردهای SEO محاسبه می‌کند. رتبه هر سایت در الکسا بسیار بااهمیت می‌باشد، به طوری‌که این رتبه همراه با رتبه گوگل (Google Page Rank) معیار بسیار مناسب برای سنجش اعتبار و میزان بازدید سایت می‌باشد. امروزه به‌دست آوردن رتبه مناسب در الکسا از طرف مدیران وب‌سایت‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و اقدامات بسیاری در خصوص بهینه‌سازی سایت، افزایش بازدید از سایت و بازاریابی اینترنتی انجام می‌پذیرد تا با بهبود رتبه از این طریق، در مقابله با سایر رقبای بازار تجارت الکترونیک، جایگاه مناسبی را کسب نمایند.
 
مزایای الکسا
  •  الکسا امکان مقایسه شما با رقیبانتان را برای شما فراهم می‌کند. با استفاده از این ابزار، شما به‌راحتی می‌توانید سایت خود را با رقیبانتان مقایسه کنید.
  • هر چه رتبه الکسای بهتری داشته باشید، اعتبار بیشتری نزد کاربران دارید و این امر سبب می‌گردد که سایت‌های دیگر درخواست تبلیغ در سایت شما را داشته باشند.
  • یکی از ابزارهای مناسب به‌منظور بهینه‌سازی سایت می‌باشد.
چگونه رتبه الکسا سایت خود را افزایش دهیم؟
اگر می‌خواهید سایت شما رتبه بالایی در الکسا داشته باشد، می‌بایست چند قانون ساده را رعایت کنید:
  • نوار ابزار الکسا را دریافت و نصب نمایید، سپس در سایت خودتان گشت و گذار کنید.
  • مقالات مفیدی بنویسید که صاحبان سایت‌ها را جذب کند و آن‌ها را در انجمن‌هایی که مدیران سایت‌ها حضور دارند ارسال نمایید. مدیران سایت‌ها معمولا نوار ابزار الکسا را دارند و در صورتی که وارد سایت شما شوند، سبب افزایش رتبه الکسای شما می‌گردد.
  • مطالب خود را در شبکه‌های اجتماعی انتشار دهید.
  •  به کاربرانتان اطلاع‌رسانی کنید که نوار ابزار الکسا را نصب کنند و از سایت شما بازدید کنند. می‌توانید بنر نوار ابزار الکسا را در سایت خودتان قرار دهید.
  • هنگام ارسال مطالب در انجمن‌ها، حتماً آدرس سایت‌تان را در امضای خود درج کنید.
 نتیجه
برای شما که می‌خواهید وب‌سایت‌تان ترافیک بالایی داشته باشد، می‌توانید با افزایش رتبه الکسای وب‌سایت خود، مخاطبان زیادی را جذب نمایید. الکسا اطلاعات خود را فقط از کاربرانی که نوار ابزار آن را نصب کرده‌اند جمع‌آوری می‌کند.
دریافت نوار ابزار الکسا

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1394/04/15 12:41

آخرین پست های بلاگ

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

موتورهای جستجوگر دائما در حال تغییر می باشد و در هر به روز رسانی موتورهای جستجوگر ، یک سری از فاکتورها او

تکامل بازاریابی تلفنی

تکامل بازاریابی تلفنی

در سال 1983 در حالیکه هیچ کس حتی فکر آیفون x را هم نمی کرد پیشگویی ها هاکی از این بود که در آینده یک دستگاه ارتباطی به صورت شخصی در

Crawling و Indexing به چه معناست؟

Crawling و Indexing به چه معناست؟

سئو مبحث پیچیده ای است و قبل از اینکه وارد آن شوید لازم است این دو مفهوم اصلی را بدانید. اگر حتی مدت کمی با وب کار کرده باشید حتما این دو اصطلاح را شنیده اید. د

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

اپل تازه ترین گوشی خود را به بازار عرضه کرده است. اگر بخواهیم از نظر قیمت گوشی های آیفون را با سایر اسمارت فون ها مقایسه کنیم قیمت این تلفن ها نسبت به سایر تلفن های موجود

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

اگر در مورد نحوه قرار دادن محتوا در وب سایتتان سر در گم هستید در این مقاله شما را با ساختار سیلو آشنا می کنیم.