۵ راه برای شخصی سازی پیام های بازاریابی و ترغیب کردن مشتریان

۵ راه برای شخصی سازی پیام های بازاریابی و ترغیب کردن مشتریان

آیا تا به حال در گیر بازاریابی با ایمیل شده اید و ایمیل تبلیغاتی دریافت کرده اید که در آن اسم شما ذکر شده باشد؟ این امر باعث تعجب شما نشده است؟ امروزه افراد پیام های تبلیغاتی بسیار زیادی دریافت می کنند.

1.تقسیم لیست تماس

اولین چیزی که شما برای ارسال پیام های تبلیغاتی نیزا دارید این است که شماره تمامی افرادی که به آنها ایمیل ارسال می کنید، را ذخیره کنید. در این ذخیره باید نام، نام خانوادگی، ایمیل، شماره تلفن، شغل، محل کار و … ذکر شود. با ذخیره کردن اطلاعات مشتریان خود، می توانید بعده ها در صورت لزوم به آنها دسترسی داشته باشید.

2.داشتن نرم افزار رایگان مدیریت ارتباط با مشتری

نرم افزار رایگان مدیریت ارتباط با مشتری ابزاری ضروری برای پیشرفت کسب و کار شماست ابزاری ضروری برای پیشرفت کسب و کار شماست. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری کمک می کند تا در یک نگاه از وضعیت فروش های جاری و همچنین پیگیری های بعدی که باید برای آنها انجام شود مطلع شوید. همچنین جهت بالا بردن میزان نظارت مدیران بر مراحل فروش، می توان گزارش های متنوعی از فروش های انجام شده و ناموفق و دلایل آنها را در نرم افزار CRM (سی آر ام) مشاهده نمود. با کمک این نرم افزار، احتمال فراموشی فعالیت ها و وظایف تعریف شده به حداقل می رسد. به طور کلی در این نرم افزار ما می توانیم به سادگی تمامی اطلاعات هر مشتری و فعالیت های مربوط با او درقسمت های بازاریابی، فروش و … را مشاهده نماییم.

برای استفاده از این نرم افزار باید به نکاتی توجه کنید. این نرم افزار برای ایجاد یک دیتابیس از اطلاعات مشتریان شما، نیاز است تا به شماره های تماس و دیگر اطلاعات دسترسی داشته باشد. بعضی از این نرم افزار ها بگونه ای هوشمند طراحی شده اند که با ورود مشتریان به وبسایت، مراحل جستجو تا خرید آنها را زیر نظر می گیرد. جمع آوری اطلاعات مشتریان برای شما امری مهم بوده که در انجام آن می توان از نرم افزار های مدیریت ارتباطات با مشتریان بهره گرفت.

3.ایجاد حساب (پروفایل) برای مشتری

تعریف و پیاده سازی حساب کاربری برای هر مشتری امری ضروری است. اینگونه می توان مشتری و پلن آنها را از هم تشخصی داد. می توان با توجه به شخصیت و همچنین سوابق خرید هر مشتری، آنها را دسته بندی کرد.

زمانی که شما حساب های کاربری برای مشتریان خود ساخته و آنها را دسته بندی کردید، شما می توانید کمپین های بازاریابی را برای هر فرد بر اساس علایق، شغل و سطح تعامل با محصول یا خدمات شما، طراحی کنید.

4.سفارشی سازی پیام

فرض کنید که شما دارای یک دفتر مسافرتی هستید و دارای سه پروفایل کاربری مشتری به نام های آنا، بتی و چارلی هستید.

  • آنا یک فرد ۲۶ ساله بوده که به تازگی شغلی پیدا کرده و عاشق مسافرت است. او خواستار تورهای ارزان قیمت برای غواصی است.
  • از طرفی بتی یک زن ۴۵ ساله است که مادر ۳ بچه بوده و علاقه دارد تا در مغازه های شیک و لوکس در شهرهای بزرگی همچون لندن، پاریس و میلان، خرید کند.
  • در آخر چارلی است که یک پیرمرد بازنشسته است که علاقه به رفتن به سفرهای گروهی به همراه همسرش دارد.

اگر شما متصدی این شرکت مسافرتی بودید، مطمئنا طرز صحبتتان با این ۳ متفاوت خواهد بود.

این سه شخصیت دارای ویژگی های متفاوتی هستند؛ بنابراین نیازمند راهنمایی های متفاوتی نیز هستند. برای آنا، بهتر است با لحنی دوستانه و خودمانی یک سفر به مناظر آبی پوکت را پیشنهاد دهید.

برای چارلی، ممکن است بخواهید از اعتبار آژانس مسافرتی خود و نگرانی های امنیتی صحبت به میان آورید. و برای بتی بازگو کردن بازارهای پر زرق و برق پاریس کفایت خواهد داد!

نحوه بیان مطالب و انتقال اطلاعات به هر فرد توسط شما متفاوت خواهد بود. با توجه به سن مشتریان، بتی با ایمیل و آنا با کمک فیسبوک راحت تر ارتباط برقرار خواهد کرد.

5.اتوماسیون بازاریابی

آیا انجام دادن تمامی این موارد تنها بصورت دستی امکان پذیر خواهد بود؟ خوشبختانه جواب خیر است! زمانی که لیست مشتریان خود را تعیین کردید، خصایص و ویژگی های هر فرد را نیز تعیین کنید؛ سپس برای هر پروفایل یک پیام بفرستید. برای این کار می توانید از نرم افزار ارتباط با مشتریان بهره بگیرید.

اگر می خواهید یک کمپین در شبکه اجتماعی فیسبوک یا اینستاگرام راه بیندازید. شما می توانید امور مرتبط با کمپین راه اندازی شده تان را از طریق یک ابزار ساده پیگیری کنید

از مشتریان خود لیست اطلاعات تهیه کرده و سعی کنید که از طریق ویژگی هایشان، آنها را دسته بندی کنید.

  • همانگونه که بالاتر اشاره شد، برای انجام این کارها می توان از نرم افزار ارتباط با مشتریان بهره گرفت.
  • با ایجاد پروفایل برای هر یک از مشتریان، می توان راحت تر و بهینه تر با آنها ارتباط برقرار کرد
  • با استفاده از این برنامه و سازماندهی ارتباطات خود با مشتریان، کارهای بازاریابی خود را بصورت موثر پیش ببرید.

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1397/06/31 14:18

آخرین پست های بلاگ

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

علاوه بر مطالب ارائه شده درباره سئو داخلی، تولید محتوا را نباید نادیده گرفت. درواقع هر سایت با محتوا درونش معنا پیدا می‌کند. بنابراین محتوا عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ای در رسیدن به رتب

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

طبق آمارها حدود ۹۰ درصد کاربران از مرورگر گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند و دراین‌بین بیش از

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

گسترش و رقابت بالا در تجارت الکترونیکی، سبب شده که همه صاحبان سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، سخت در تلاش جهت یافتن بهترین روش بهینه‌سازی و افزای

بهینه سازی تصویر در وب

بهینه سازی تصویر در وب

تصاویر با کیفیت در دنیای وب، همیشه بین استفاده از فایل هایی با اندازه کوچک تر و در عین حال فراهم کردن کیفیت بالای تصویر، تعادل ایجاد می کند. تعبیه و استفاده م

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

استفاده از هرم معکوس از جنبه های دیگری نیز مهم است. علاوه بر استفاده از هرم معکوس در مطالب آنلاین، استفاده از آن سبب کمک کردن و بهینه کردن موتورهای جستجو یا (Search Engine Optimization/SEO) نیز خوا

cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china