چگونه در دنیای رقابتی امروز، مخاطبین و مشتریان خوبی برای شرکت خود به دست آوریم؟ (قسمت دوم)

چگونه در دنیای رقابتی امروز، مخاطبین و مشتریان خوبی برای شرکت خود به دست آوریم؟ (قسمت دوم)

خوب حالا اجازه دهید ۵ مرحله موجود برای کسب مشتری و مخاطب را با هم مرور کنیم :

برای اینکه بتوانیم از مزایای دنیای رقابتی امروز  استفاده کنیم باید استراتژی هل دادن و کشیدن را با هم ترکیب نماییم. در ادامه ۵ مرحله ای که باید مدنظر قرار دهید را با هم مرور می کنیم.

۱- همزادی مشتری خود را شناسایی کنید:

فناوری های دیجیتال سطح بی سابقه ای از تعامل بین برند و مشتری که  دو شریک در ارتباطات هستند را ایجاد کرده است. در دنیایی که همبستگی بین محصولات و ابزارهای دیجیتال افزایش پیدا کرده است خرید نمی تواند پایان یک استراتژی بازاریابی موفق باشد. ارتباط بین مشتری و برند باید فراتر از خرید محصولات و خدمات باشد و به یک ارتباط مداوم بین برند و مخاطب تبدیل گردد.

۲- مشتری را در سه بعد مورد بررسی قرار دهید:

پیشرفت های انجام شده در فناوری های بازاریابی باعث ایجاد یک همگام سازی داده محور محتوای تبلیغتی با بافت رسانه ها شده است. در حال حاضر نه تنها می توان جایی که مشتری محتوا را مورد استفاده قرار می دهد را شناسایی کرد بلکه می توان کاری که در حال انجامش هستند و چرایی انجام اینکار را مورد بررسی قرار داد. بیشتر بازاریابان امروزی همانند شکارچیانی هستند که به دنبال منطقه ای برای نفوذند زیرا به خوبی می دانند مشتریانشان آنجا جمع شده اند. به جای اینکه تبلیغات روی بیلبوردها را در این مناطق مورد استفاده قرار دهید چرا از روش های خلاقانه و ابداعی همچون ارائه بطری آبی که تبلیغی روی آن نوشته شده است استفاده نمی کنید؟

 

 

با تقویت روحیه مفهمومی بازاریابی محتوایی می توان درک و دریافت پیام برند را بهبود بخشید و تعامل بازدیدکننده را افزایش داد.

۳- داستان خود را در ابتدا عرضه کنید و سپس به تبلیغ برند بپردازید:

محتوا صرف نظر از رسانه یا جایگاهی که در آن عرضه می شود بر روی تاثیر داستان سرایی برای رسیدن به حداکثر تاثیر تکیه دارد. مهم تر از همه، محتوا باید به خوبی توسعه یافته باشد و بتواند افراد را به شیوه بهبود یافته ای به یک هدف واحد سوق دهد. یک کمپین موفق می تواند ذهن مشتری را از طریق انتقال از زمان حال به آینده روشن تر، درگیر خود سازد. روشن شدن اینده و حل مشکلات امروزی مشتریان از طریق محصول یا خدمات یک برند انجام می شود. بازدیدکنندکان بیشتر از اینکه به خود محصول علاقه داشته باشند مایل به شنیدن داستان برند هستند. آن ها ممکن است برای دیدن آخرین تبلیغات یک شرکت به صفحه اجتماعی اش سر نزنند اما دوست دارند داستان های جذابشان را با سایر افراد به اشتراک بگذارند.

 ۴- یک سیستم داستان سرایی ایجاد کنید:

یکی از مزایای ایجاد مشتری و مخاطب وفادار این است که برندها دیگر نیازی ندارند بر روی تکرار واحد یک پیام برای رسیدن به یک نقطه تکیه کنند. همانند فیلم های محبوب، برندهایی که تعامل با کاربران خود را پرورش می دهند می توانند داستان های خود را به صورت سریالی مطرح کنند و در میان رسانه ها و پلتفرم هایی که مخاطبان در آن حضور دارند به اشتراک داستان های خود بپردازند. هر بخش از محتوا که برای فضای مفهومی خود تولید می شود می تواند مخاطب را به تعامل با محتوای برند به شیوه طبیعی تر سوق دهد.

 

 

 ۵- ببینید چه چیزی بیشتر اهمیت دارد:

از معیارهای رفتاری و نگرشی استفاده کنید. در دنیای رقابتی دیجیتال، معیارهای تولید شده توسط  ماشین بی شماری وجود دارد و بر اساس رفتارهای مشاهده شده این معیارها به برندها اجازه می دهد جایی که مخاطبین هستند و تعاملی که با بازاریابی محتوا دارند را ارزیابی نمایند. چنین معیارهایی در برگیرنده نرخ کلیک است اما می تواند زمان سپری شده در سایت، لایک ها و اشتراک ها در رسانه اجتماعی نیز باشد.  حالا می توان چنین معیارهایی را به کمک معیارهای مرتبط با برند همچون آگاهی از برند، محبوب بودن و نیت خرید ترکیب کرد. اینکار تصویر کامل تری از نحوه تعامل مخاطب با محتوا ارائه می کند و برندها را قادر می سازد این محتوا را به شیوه مرتبط تر و معنادارتری ایجاد نمایند.

مشتری+مخاطب= مزیت استفاده از دنیای رقابتی

در دنیای رقابتی امروزی بیشتر ماها به یک روش بازاریابی امتحان شده و صحیح پایبند هستیم و در نهایت نمی توانیم خودمان را در میان رقبا متمایز کنیم. هر تاثیر می تواند عمر کوتاهی داشته باشد و تا زمانی ادامه پیدا کند که برند دیگری از روش جدیدتری برای جذب مخاطب استفاده نماید.

 

 

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1397/05/30 09:33

آخرین پست های بلاگ

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

علاوه بر مطالب ارائه شده درباره سئو داخلی، تولید محتوا را نباید نادیده گرفت. درواقع هر سایت با محتوا درونش معنا پیدا می‌کند. بنابراین محتوا عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ای در رسیدن به رتب

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

طبق آمارها حدود ۹۰ درصد کاربران از مرورگر گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند و دراین‌بین بیش از

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

گسترش و رقابت بالا در تجارت الکترونیکی، سبب شده که همه صاحبان سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، سخت در تلاش جهت یافتن بهترین روش بهینه‌سازی و افزای

بهینه سازی تصویر در وب

بهینه سازی تصویر در وب

تصاویر با کیفیت در دنیای وب، همیشه بین استفاده از فایل هایی با اندازه کوچک تر و در عین حال فراهم کردن کیفیت بالای تصویر، تعادل ایجاد می کند. تعبیه و استفاده م

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

استفاده از هرم معکوس از جنبه های دیگری نیز مهم است. علاوه بر استفاده از هرم معکوس در مطالب آنلاین، استفاده از آن سبب کمک کردن و بهینه کردن موتورهای جستجو یا (Search Engine Optimization/SEO) نیز خوا

cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china