شش گام برای تبدیل مشتریان وفادار به سفیران مشتاق برند شما

شش گام برای تبدیل مشتریان وفادار به سفیران مشتاق برند شما

گاهی هزینههای بازاریابی ممکن است زیاد باشند، مخصوصا برای کسب و کارهای کوچکی که با بودجه های اندک کسب و کارشان را پیش می برند. خوشبختانه ، شما می توانید از طریق روش های مقرون به صرفه تری آگاهی از برندتان را افزایش دهید. روشهایی مانند بکار گرفتن مشتریان فعلی برای معرفی برندتان از طریق بازاریابی دهان به دهان.

البته این مشتریان باید به شرکت شما و چیزی که شما می فروشید، باور داشته باشند. این افراد ، سفیران برند شما هستند. آنها به محصولات یا خدمات شما علاقه خیلی زیادی دارند، در نتیجه آنها درباره تجربیاتی که از شما داشته اند برای دیگران تعریف می کنند ؛ نکته مهم این است که : شما باید با آنها ارتباط برقرار کنید.

اگرچه شما نمی توانید به صورت فرد به فرد با هر کدام از این مشتریان تعامل داشته باشید ، اما شما قادر به توسعه استراتژی هایی در پایگاه مشتریان تان هستید . با تکنیک های ساده شروع کنید. از طریق این تکنیک ها می توانید ارتباطات با مشتریان منحصر به فرد – بدون اینکه برای صحبت کردن با آنها وقت زیادی را صرف کنید – را بهبود بخشید . استمرار در این تکنیک ها به شما کمک می کند تا بهترین استفاده را از منابع محدودتان داشته باشید. در اینجا به 6 گام برای آغاز این وظیفه اشاره می کنیم:

1-   خطوط ارتباطی را باز نگه دارید:

شما باید به صورت دائمی و مستمر با مشتریان تان در ارتباط باشید. در برابر دیدگان آنها بایستید. شما قطعا نمی خواهید که مشتریان فراموش تان کنند. باید مطمئن شوید که مشتریان درباره کارهای جدیدی که کسب و کارتان انجام می دهد، می دانند. وقتی مشتریان تان به طور منظم اطلاعاتی را درباره کسب و کارتان کسب می کنند، شما در ذهن آنها جای خواهید داشت.

مانند یک شخص حقیقی رفتار کنید. تبدیل به یک ربات صاحب کسب و کار نشوید و از روی یک دست خط سخنرانی نکنید! با مشتریان مکالمه داشته باشید. اگر امکانش هست نام بعضی از آنها را یاد بگیرید و گاها از آن استفاده کنید. به کارکنان تان هم همین را بیاموزید.

وقتی مشتریان تان به سراغ شما می آیند، سریعا پاسخ شان را بدهید. مهم نیست که آنها به صورت فردی، از طریق شبکه های اجتماعی ، تلفن ، ایمیل و یا از طریق روش های دیگر با شما ارتباط برقرار کرده باشند. شما باید سریع عمل کنید و به آنها نشان دهید که به حرف شان گوش می دهید. حتی اگر هنوز پاسخ کاملی برای آنها ندارید ، به این موضوع اعتراف کنید . مثلا می توانید همچین چیزی را بیان کنید: " من باید دنبال پاسخ شما بگردم ، می توانم بعدا با شما در ارتباط باشم ؟ "

2- جوایزی را پیشنهاد دهید:

برای مشتریان وفادارتان جایزه هایی را در نظر بگیرید. شناسایی آنها باعث می شود که آنها حتی بیشتر از توجه شما به آنها، به شما فکر کنند.

این جوایز می توانند اشکال مختلفی داشته باشند. شما می توانید کوپن‌ها، تخفیف ها و یا فروش های ویژه ای را به آنها پیشنهاد دهید. همچنین این پاداش ها می تواند دعوت به رویدادهای منحصر به فردی مانند جشن ها یا پیشنهادهای ویژه باشید. همچنین ممکن است شما خبرنامه ای را به آنها ارسال کنید که محصولات و خدمات شما و موضوعات مورد علاقه شان در آن موجود است.

3- یک قدم فراتر بروید:

انجام دادن تلاش های فراتر از تصور مشتری، اثر درخشانی بر آنها می گذارد. لازم نیست که کارهای عجیب و غریبی انجام دهید، حتی کارهای کوچک و شخصی، منجر به اثرات موجی زیادی می شود.

یک متن دست نویس را در بسته مشتری قرار دهید یا به طور شخصی مشتری را در تمام مراحل حل مشکلش همراهی کنید. حتی امکان دارد که شما اطلاعات مفید و منظمی را درباره به روز رسانی محصولات یا خدمات تان به آنها ارسال کنید.

مشتریان، کسب و کارهایی را که آنها برای شان قدمی فراتر رفته اند را همیشه به یاد خواهند داشت . در این صورت آنها بیشتر به تکرار خرید از شرکت شما علاقه پیدا می کنند و تجربیات مثبت شان را با دیگران به اشتراک می گذارند که این قضیه منجر به مراجعه دیگران به شما می شود:

4- به شکایات شان گوش دهید:

گاهی ممکن است شما مشتریان ناراحت و عصبانی داشته باشید . وقتی که چنین اتفاقی می افتد ، باید به شکایات شان گوش دهید . نشان دهید که شما به احساسات و خواسته های مشتریان تان اهمیت می دهید . صحبت کردن با آنها این شانس را به شما می دهد که مشکل را حل کنید و از نقطه نظرات منفی جلوگیری کنید یا آنها را به حداقل کاهش دهید . اگر چه این گفتگوها به شما این اجازه را نیز می دهد که در مواقع لازم از خودتان دفاع کنید ، اما شما باید آنها را به چشم فرصت های رشد برای بهبود کسب و کارتان نگاه کنید . ایجاد کسب و کاری با ارزش والاتر ، منجر به این می شود که افراد بیشتری ، خواهان این هستند که کسب و کارتان را به دوستان ، همکاران و اعضای خانواده شان معرفی کنند

5- دوست داشتنی باش:

علاقمندی های مشترک، پایه و اساسی محکم برای ایجاد روابط با مشتریان را فراهم می کند . چیزهایی که بین شما و مشتریان تان به عنوان نقطه مشترک وجود دارد را تعیین کنید . به یاد داشته باشید ، مشتریان تان در ابتدا برای یک دلیل خاص جذب برند شما شده اند ، وقتی که می دانید که مشتریان تان از چه چیزی لذت می برند ، می توانید ساخت شخصیت برندتان را حول آن علاقمندی های مشترک آغاز کنید.

6- خدمات فوق العاده ای را ارائه دهید

شما باید با همه مشتریان برخورد یکسان داشته باشید: از طریق ارائه خدمات فوق العاده . به یک مشتری خدمات فوق العاده و به یک مشتری خدمات نامرغوب ارائه ندهید ، این کار اشتباه است . حتی اگر مشتری با شما برخورد خوبی نداشته باشد ، تفاوتی ایجاد نمی کند ؛ شما همچنان باید بهترین خدمات را ارائه دهید. شما هیچوقت متوجه نخواهید شد که کدام یک از مشتریان تان ، سفیران برندتان خواهند بود.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1397/04/19 10:04

آخرین پست های بلاگ

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

علاوه بر مطالب ارائه شده درباره سئو داخلی، تولید محتوا را نباید نادیده گرفت. درواقع هر سایت با محتوا درونش معنا پیدا می‌کند. بنابراین محتوا عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ای در رسیدن به رتب

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

طبق آمارها حدود ۹۰ درصد کاربران از مرورگر گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند و دراین‌بین بیش از

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

گسترش و رقابت بالا در تجارت الکترونیکی، سبب شده که همه صاحبان سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، سخت در تلاش جهت یافتن بهترین روش بهینه‌سازی و افزای

بهینه سازی تصویر در وب

بهینه سازی تصویر در وب

تصاویر با کیفیت در دنیای وب، همیشه بین استفاده از فایل هایی با اندازه کوچک تر و در عین حال فراهم کردن کیفیت بالای تصویر، تعادل ایجاد می کند. تعبیه و استفاده م

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

استفاده از هرم معکوس از جنبه های دیگری نیز مهم است. علاوه بر استفاده از هرم معکوس در مطالب آنلاین، استفاده از آن سبب کمک کردن و بهینه کردن موتورهای جستجو یا (Search Engine Optimization/SEO) نیز خوا

cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china