۵ ایده محتوایی که باید در بازاریابی دیجیتال خود مدنظر قرار دهید

۵ ایده محتوایی که باید در بازاریابی دیجیتال خود مدنظر قرار دهید

هر بازاریاب دیجیتالی باید به فکر تولید ایده های محتوایی باشد تا بتواند ارزشی را برای مخاطب خود فراهم آورد و سرنخ تولید کند. در این مقاله سعی می کنیم ۵ نوع از ایده های محتوایی که می توان در کسب وکار مورد استفاده قرار داد را با هم مرور کنیم.

این ایده ها برای کسب وکارهای کوچک و بزرگ مفیدند و می توانند کانال های متعددی را برای رسیدن به مخاطبان هدف فراهم آورند.

 1. پست های وبلاگی:

شاید بتوان گفت وبلاگ نویسی یکی از ساده ترین روش ها برای فراهم کردن محتوای رایگان و ارزشمند برای مشتریان است. بیشتر سیستم های مدیریت محتوا همچون وردپرس آغاز یک وبلاگ را برای افراد ساده تر کرده اند. نکته کلیدی در وبلاگ نویسی نوشتن موضوعاتی است که به کسب وکارتان مرتبط است. این موارد می تواند روش عالی برای آگاه کردن خواننده ها باشد و تخصص برند شما را به آن ها نشان دهد. استفاده از تکنیک های سئو بر روی وبلاگ می تواند ترافیک طبیعی به سایت شرکت هدایت کند و روش عالی برای تولید سرنخ های جدید برای کسب وکارتان باشد.

 1. کتاب‌های الکترونیکی:

اگر می خواهید سرنخ های با کیفیتی به دست آورید، کتاب های الکترونیکی می تواند یک ایده محتوایی خوب و ابزار عالی برای اینکار باشد. نکته اصلی در این مورد، توسعه کتاب الکترونیکی در مورد مشکلات رایجی است که در صنعت تان وجود دارد. باید بتوانید به خوانندگان خود کمک کنید بر این مشکلات فائق آیند. راه حل های موجود ممکن است خرید محصول باشد یا بتواند مراحل عملی را نشان دهد که خواننده می تواند آن ها را به خوبی اجرا نماید. برخی از کسب وکارها کتاب های الکترونیکی را به عنوان محصول به فروش می رسانند. اینکار نیز می تواند گزینه خوبی باشد. تجربه نشان می دهد اجرای چنین ایده ای به نوع کسب وکار موجود بستگی خواهد داشت. بیشتر برندهای B2B کتاب های الکترونیکی را به صورت رایگان برای توسعه سرنخ و افزایش فروش در اختیار مشتریان قرار می دهند. با اینحال بیشتر برندهای B2C که تیم فروش داخلی ندارند می توانند از این کتاب ها برای درآمدزایی استفاده کنند.

 1. ویدیوها:

ویدئوها یکی از گرایش های در حال رشد سال ۲۰۱۷ بودند و در آینده نیز رشد خواهند کرد. این فایل ها می توانند ارزش باورنکردنی برای مخاطبان فراهم آورند. از آن جایی که ویدئوها تعاملی هستند و می توانند راحت تر از متن نکات اصلی را بیان کنند استفاده از آن ها بسیار ارزشمند خواهد بود. برخی از رایج ترین انواع فایل های ویدئویی در برگیرنده توضیح یک موضوع، دموی محصولات، ویدئوی نحوه انجام کارها و نظرات مشتریان است. اصلا لازم نیست فایل های ویدئویی طولانی  و بلند تولید کنید. هاب اسپات بیان کرده است که بیش از نیمی از تمامی ویدئوهای منتشر شده در این سایت کمتر از ۲ دقیقه طول دارند.

 1. وبینار:

زمانی که به دنبال یک ایده محتوایی هستید ممکن است وبینار اولین چیزی نباشد که به ذهنتان خطور می کند. تهیه وبینار به زمان، انرژی و تمرین نیاز دارد اما می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کسب وکارتان داشته باشد. این گزینه نه تنها می تواند سرنخ های بسیار با کیفیتی برای کسب وکارتان ایجاد کند بلکه می تواند یک محتوای مستمر باشد. بیشتر پلتفرم های مرتبط با وبینار به شما اجازه می دهند وبینار خود را برای استفاده در اینده ضبط کنید. می توانید از گزینه هایی همچون Zoom, ClickMeeting, AnyMeeting, Google Hangouts, On24  استفاده کنید.

 1. پادکست ها:

پادکست ها پاسخ های زیادی از طرف مشتریان ایجاد می کنند. بیشتر افراد در مسیر خود به پادکست ها گوش می دهند و حتی زمانی که در حال انجام کارهای منزل هستند هم به این موارد گوش فرا می دهند. استفاده از این گزینه می تواند یک روش عالی برای رسیدن به افرادی باشد که دوست دارند محتوای شما را مورد استفاده قرار دهند اما  زمان تماشای ویدئو یا خواندن محتوا را ندارند.

توسعه استراتژی محتوا:

خوب حالا از این ایده های محتوایی و ایده هایی که خودتان در سر دارید استفاده کرده اید. زمان آن فرا رسیده است که برای کسب وکار خود یک استراتژی تولید محتوا توسعه دهید. این استراتژی به اندازه  تیم بازاریابی و بودجه ای که در اختیار دارید بستگی خواهد داشت. اگر تیم بزرگی دارید،۲  یا چند نفر می توانند وبلاگ شما را مدیریت کنند. اگر تیم تان کوچک است خودتان هم می توانید وبلاگ نویسی کنید.

 • ابتدا محتوایی که می خواهید استفاده کنید را انتخاب نمایید
 • زمانبندی برای محتوای خود ایجاد کنید
 • در زمانبندی خود پایدار و ثابت قدم باشید
 • بعد از سه الی شش ماه، نتایج را بررسی کنید و بر روی نواحی با ارزش تمرکز نمایید.

استفاده از ایده محتوایی در رسانه اجتماعی:

بعد از اینکه زمانبندی تولید محتوای خود را آماده کردید، باید آن را منتشر کنید. سایت یکی از بهترین مکان ها برای نمایش محتواست. رسانه های اجتماعی نیز کانال بسیار خوبی است. برخی از موارد همچون وبلاگ نویسی شما را قادر نمی سازند به طور مستقیم بر روی رسانه های اجتماعی کار کنید. در این شرایط می توانید پست های وبلاگی را در این رسانه ها ترویج کنید.

سایر محتواها همچون ویدئو را می توان به طور مستقیم در کانال ها به اشتراک گذاشت پلتفرم هایی همچون اینستاگرام ابزارهای آنالیتیکی در اختیار شما قرار می دهند تا تعداد بازدیدها و تعامل کلی را بسنجید. توسعه تقویم محتوایی یک بخش کلیدی برای هر استراتژی رسانه اجتماعی است که مدیر رسانه اجتماعی باید آن را در کل استراتژی بازاریابی دیجیتال به کار گیرد. استفاده از فهرست ایمیل های برند نیز می تواند یک ایده محتوایی و کانال عالی برای نمایش محتوا باشد.

 

سخن نهایی:

 • برای رسیدن به مخاطب باید ایده های جدید محتوایی پیدا کنید
 • انواع مختلفی از محتوا را به کار ببرید
 • محتوای خود را در کانال های مختلفی همچون رسانه اجتماعی، ایمیل و سایت منتشر کنید.

 

 • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
 • 1397/03/20 12:01

آخرین پست های بلاگ

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

تولید محتوای با کیفیت و اصیل

علاوه بر مطالب ارائه شده درباره سئو داخلی، تولید محتوا را نباید نادیده گرفت. درواقع هر سایت با محتوا درونش معنا پیدا می‌کند. بنابراین محتوا عامل اصلی و تعیین‌کننده‌ای در رسیدن به رتب

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

چگونه سایتی در صفحه اول گوگل داشته باشیم؟

طبق آمارها حدود ۹۰ درصد کاربران از مرورگر گوگل برای جستجو استفاده می‌کنند و دراین‌بین بیش از

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

آیا سئو همان تبلیغات کلیکی است؟

گسترش و رقابت بالا در تجارت الکترونیکی، سبب شده که همه صاحبان سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی، سخت در تلاش جهت یافتن بهترین روش بهینه‌سازی و افزای

بهینه سازی تصویر در وب

بهینه سازی تصویر در وب

تصاویر با کیفیت در دنیای وب، همیشه بین استفاده از فایل هایی با اندازه کوچک تر و در عین حال فراهم کردن کیفیت بالای تصویر، تعادل ایجاد می کند. تعبیه و استفاده م

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

مفاهیم هرم معکوس از دیدگاه SEO

استفاده از هرم معکوس از جنبه های دیگری نیز مهم است. علاوه بر استفاده از هرم معکوس در مطالب آنلاین، استفاده از آن سبب کمک کردن و بهینه کردن موتورهای جستجو یا (Search Engine Optimization/SEO) نیز خوا

cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china