7 نکته کلیدی برای ارتقای استراتژی‌های تجارت الکترونیک شما

7 نکته کلیدی برای ارتقای استراتژی‌های تجارت الکترونیک شما

"تجارت الکترونیک"ی وجود ندارد، بلکه تنها "تجارت" وجود دارد. به‌جای استفاده از بلندگو، از صدای درونتان برای ارتباط با مشتریانی که شما را دوست دارند استفاده کنید و به آن‌ها بگویید برای شما اهمیت دارند...

همانطور که مشتریان به‌منظور خرید به اینترنت و تلفن‌های هوشمند روی می‌آورند، تجارت‌ها نیز به‌دنبال راهی برای به‌دست آوردن بازار آنلاین می‌باشند.
تجارت الکترونیک در حال گسترش می‌باشد، تمامی محصولات از کتاب فروشی‌ها گرفته تا سوپر مارکت‌ها، همه و همه از طریق "کلیک کنید" در دسترس می‌باشد. مطالعات نشان می‌دهد مشتریان آنلاین به‌مراتب وفادارتر ازمشتریانی هستند که از فروشگاه‌های حقیقی خرید می‌کنند.
ما با شما کارآفرینان و بازاریابان در مورد برخی کلیدهای هدایت تجارت الکترونیک صحبت خواهیم کرد. در این مقاله 7 نکته برای بهبود استراتژی‌های تجارت الکترونیک شما ارائه می‌دهیم:

ایجاد یک تجربه کاربر محور
هنگامی که مشتریان نمی‌توانند به‌صورت فیزیکی محصول پیشنهادی آنلاین شما را ببینند، متقاعد کردن آنها برای خرید می‌تواند یک فروش سخت باشد! قیمت‌گذاری مناسب محصولات و تحویل کالای کاربرپسند بر اساس تجربه‌های شخصی‌سازی شده یک راه مناسب برای تشویق مشتری برای پر کردن سبد خریدشان می‌باشد. فراموش نکنید که مردم می‌خواهند به احساس خوبی در مورد تصمیماتی که می‌گیرند برسند.
یک رویکرد کاربر محور به تجارت الکترونیک، کمک می‌کند تا در مسیر وفاداری تجاری به موفقیت برسید.

خدماتی طراحی کنید که گویی خودتان می‌خواهید از آن استفاده کنید
بهترین راه آزمایش یک کسب و کار، استفاده از آن توسط خانواده و دوستان خود شماست. اگر خانواده و دوستانتان از عملکرد تجارت شما راضی باشند، به طور قطع مشتریانتان نیز از آن راضی خواهند بود.

بازخورد مشتریان بسیار حیاتی‌ست
هر تجارتی می‌داند که خدمات به مشتریان بخشی از اساس موفقیت است. برای تجارت موفق به ارتقای وفاداری تجاری بیاندیشید.

از رسانه‌‌های اجتماعی استفاده کنید اما منحصرا به ‌آن‌ها تکیه نکنید!
استراتژی رسانه‌های اجتماعی(به‌ویژه تبلیغات پولی و استراتژی مطالب جذاب) می‌تواند یک راه موثر برای هدف قرار دادن مخاطبان و افزایش ترافیک مراجعه به سایت شما باشد. سایت‌ها و شبکه‌هایی مانند Pinterest، eBay، اینستاگرام و ... می‌توانند در این زمینه برای هر تجارتی مفید باشند.

بر روی کاربران موبایل سرمایه‌گذاری کنید
کاملا واضح است که شرکت‌های تجارت الکترونیک به‌سادگی نمی‌توانند نسبت به کاربران تلفن همراه بی‌تفاوت باشند. در واقع 4 نفر از هر 5 نفر صاحبان گوشی‌های هوشمند، از گوشی‌های خود برای خرید استفاده می‌کنند.

مشتریانتان را تشویق کنید
با استفاده از ارائه خدماتی نظیر تخفیف‌های ویژه، هدایای تبلیغاتی و ... از استراتژی تبلیغات دهان به دهان بهره‌مند شوید.

همیشه در حال تکامل باشید
همانگونه که بازار آنلاین تکامل می‌یابد، تجارت‌ها نیز می‌خواهند در بازار رقابت یک قدم از بقیه جلوتر باشند. به‌طور مداوم گوش دادن به مشتریان، هوشیار بودن، تجزیه و تحلیل مشتریان و بازار به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به‌موازت تکنولوژی و فناوری‌های نوظهور به‌روز باشند. با ابزارهای جدید و ترفندهای موثر در زمان مناسب به بهبود تجربه‌های کاربرانتان و رسیدن به خط پایان خودتان (هدف) موثر باشید.

"تجارت الکترونیک"ی وجود ندارد، بلکه تنها "تجارت" وجود دارد. به‌جای استفاده از بلندگو، از صدای درونتان برای ارتباط با مشتریانی که شما را دوست دارند استفاده کنید و به آن‌ها بگویید برای شما اهمیت دارند.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1393/09/13 10:26

آخرین پست های بلاگ

طراحی کمپین تبلیغاتی

طراحی کمپین تبلیغاتی

در دنیای بازاریابی اینترنتی طراحی کمپین تبلیغاتی برای جذب مخاطب در وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با طراحی یک کمپین تبلیغاتی درست می توانید بازدیدکنندگان

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

۳ راه موثر و کم هزینه برای برندینگ

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بزرگترین مشکل بیزنس شما چیست؟ مشکل از سرمایه و قیمت محصولات و سرویس ها نیست. مشکل نبود مشتری و نبود نیاز به محصول و

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات کلامی یک نیروی قوی طبیعی است که در جامعه وجود دارد که تاثیر غیر قابل انکاری در تصمیم‌گیری مصرف کنندگان دارد. در اصل تبلیغات کلامی چیزی است که ما هر

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

چه کار کنیم تا مردم در مورد محصول ما صحبت کنند؟

برای اینکه مردم بیشتر از کسب‌وکار ما صحبت کنند، باید وارد گود شد و اول از همه ساختار بازاریابی دهان به دهان را درک کنیم. به صورت کلی بازاریابی دهان به دهان از سه بخش

چرا فروش ندارم؟!

چرا فروش ندارم؟!

عدم موفقیت در فروش از مهم ترین نگرانی های هر فروشنده و مدیر فروش است. بر هیچکس پوشیده نیست که بخش فروش، قلب تپنده ی هر بیزینسی است و چه شما مدیر بیزینس خودتان ب