7 نکته کلیدی برای ارتقای استراتژی‌های تجارت الکترونیک شما

7 نکته کلیدی برای ارتقای استراتژی‌های تجارت الکترونیک شما

"تجارت الکترونیک"ی وجود ندارد، بلکه تنها "تجارت" وجود دارد. به‌جای استفاده از بلندگو، از صدای درونتان برای ارتباط با مشتریانی که شما را دوست دارند استفاده کنید و به آن‌ها بگویید برای شما اهمیت دارند...

همانطور که مشتریان به‌منظور خرید به اینترنت و تلفن‌های هوشمند روی می‌آورند، تجارت‌ها نیز به‌دنبال راهی برای به‌دست آوردن بازار آنلاین می‌باشند.
تجارت الکترونیک در حال گسترش می‌باشد، تمامی محصولات از کتاب فروشی‌ها گرفته تا سوپر مارکت‌ها، همه و همه از طریق "کلیک کنید" در دسترس می‌باشد. مطالعات نشان می‌دهد مشتریان آنلاین به‌مراتب وفادارتر ازمشتریانی هستند که از فروشگاه‌های حقیقی خرید می‌کنند.
ما با شما کارآفرینان و بازاریابان در مورد برخی کلیدهای هدایت تجارت الکترونیک صحبت خواهیم کرد. در این مقاله 7 نکته برای بهبود استراتژی‌های تجارت الکترونیک شما ارائه می‌دهیم:

ایجاد یک تجربه کاربر محور
هنگامی که مشتریان نمی‌توانند به‌صورت فیزیکی محصول پیشنهادی آنلاین شما را ببینند، متقاعد کردن آنها برای خرید می‌تواند یک فروش سخت باشد! قیمت‌گذاری مناسب محصولات و تحویل کالای کاربرپسند بر اساس تجربه‌های شخصی‌سازی شده یک راه مناسب برای تشویق مشتری برای پر کردن سبد خریدشان می‌باشد. فراموش نکنید که مردم می‌خواهند به احساس خوبی در مورد تصمیماتی که می‌گیرند برسند.
یک رویکرد کاربر محور به تجارت الکترونیک، کمک می‌کند تا در مسیر وفاداری تجاری به موفقیت برسید.

خدماتی طراحی کنید که گویی خودتان می‌خواهید از آن استفاده کنید
بهترین راه آزمایش یک کسب و کار، استفاده از آن توسط خانواده و دوستان خود شماست. اگر خانواده و دوستانتان از عملکرد تجارت شما راضی باشند، به طور قطع مشتریانتان نیز از آن راضی خواهند بود.

بازخورد مشتریان بسیار حیاتی‌ست
هر تجارتی می‌داند که خدمات به مشتریان بخشی از اساس موفقیت است. برای تجارت موفق به ارتقای وفاداری تجاری بیاندیشید.

از رسانه‌‌های اجتماعی استفاده کنید اما منحصرا به ‌آن‌ها تکیه نکنید!
استراتژی رسانه‌های اجتماعی(به‌ویژه تبلیغات پولی و استراتژی مطالب جذاب) می‌تواند یک راه موثر برای هدف قرار دادن مخاطبان و افزایش ترافیک مراجعه به سایت شما باشد. سایت‌ها و شبکه‌هایی مانند Pinterest، eBay، اینستاگرام و ... می‌توانند در این زمینه برای هر تجارتی مفید باشند.

بر روی کاربران موبایل سرمایه‌گذاری کنید
کاملا واضح است که شرکت‌های تجارت الکترونیک به‌سادگی نمی‌توانند نسبت به کاربران تلفن همراه بی‌تفاوت باشند. در واقع 4 نفر از هر 5 نفر صاحبان گوشی‌های هوشمند، از گوشی‌های خود برای خرید استفاده می‌کنند.

مشتریانتان را تشویق کنید
با استفاده از ارائه خدماتی نظیر تخفیف‌های ویژه، هدایای تبلیغاتی و ... از استراتژی تبلیغات دهان به دهان بهره‌مند شوید.

همیشه در حال تکامل باشید
همانگونه که بازار آنلاین تکامل می‌یابد، تجارت‌ها نیز می‌خواهند در بازار رقابت یک قدم از بقیه جلوتر باشند. به‌طور مداوم گوش دادن به مشتریان، هوشیار بودن، تجزیه و تحلیل مشتریان و بازار به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به‌موازت تکنولوژی و فناوری‌های نوظهور به‌روز باشند. با ابزارهای جدید و ترفندهای موثر در زمان مناسب به بهبود تجربه‌های کاربرانتان و رسیدن به خط پایان خودتان (هدف) موثر باشید.

"تجارت الکترونیک"ی وجود ندارد، بلکه تنها "تجارت" وجود دارد. به‌جای استفاده از بلندگو، از صدای درونتان برای ارتباط با مشتریانی که شما را دوست دارند استفاده کنید و به آن‌ها بگویید برای شما اهمیت دارند.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1393/09/13 10:26

آخرین پست های بلاگ

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2017

موتورهای جستجوگر دائما در حال تغییر می باشد و در هر به روز رسانی موتورهای جستجوگر ، یک سری از فاکتورها او

تکامل بازاریابی تلفنی

تکامل بازاریابی تلفنی

در سال 1983 در حالیکه هیچ کس حتی فکر آیفون x را هم نمی کرد پیشگویی ها هاکی از این بود که در آینده یک دستگاه ارتباطی به صورت شخصی در

Crawling و Indexing به چه معناست؟

Crawling و Indexing به چه معناست؟

سئو مبحث پیچیده ای است و قبل از اینکه وارد آن شوید لازم است این دو مفهوم اصلی را بدانید. اگر حتی مدت کمی با وب کار کرده باشید حتما این دو اصطلاح را شنیده اید. د

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

آیا کاربران آیفون نسبت به کاربران اندروید آنلاین تر هستند؟

اپل تازه ترین گوشی خود را به بازار عرضه کرده است. اگر بخواهیم از نظر قیمت گوشی های آیفون را با سایر اسمارت فون ها مقایسه کنیم قیمت این تلفن ها نسبت به سایر تلفن های موجود

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

ساختار عمودی در مدیریت محتوا

اگر در مورد نحوه قرار دادن محتوا در وب سایتتان سر در گم هستید در این مقاله شما را با ساختار سیلو آشنا می کنیم.