7 نکته کلیدی برای ارتقای استراتژی‌های تجارت الکترونیک شما

7 نکته کلیدی برای ارتقای استراتژی‌های تجارت الکترونیک شما

"تجارت الکترونیک"ی وجود ندارد، بلکه تنها "تجارت" وجود دارد. به‌جای استفاده از بلندگو، از صدای درونتان برای ارتباط با مشتریانی که شما را دوست دارند استفاده کنید و به آن‌ها بگویید برای شما اهمیت دارند...

همانطور که مشتریان به‌منظور خرید به اینترنت و تلفن‌های هوشمند روی می‌آورند، تجارت‌ها نیز به‌دنبال راهی برای به‌دست آوردن بازار آنلاین می‌باشند.
تجارت الکترونیک در حال گسترش می‌باشد، تمامی محصولات از کتاب فروشی‌ها گرفته تا سوپر مارکت‌ها، همه و همه از طریق "کلیک کنید" در دسترس می‌باشد. مطالعات نشان می‌دهد مشتریان آنلاین به‌مراتب وفادارتر ازمشتریانی هستند که از فروشگاه‌های حقیقی خرید می‌کنند.
ما با شما کارآفرینان و بازاریابان در مورد برخی کلیدهای هدایت تجارت الکترونیک صحبت خواهیم کرد. در این مقاله 7 نکته برای بهبود استراتژی‌های تجارت الکترونیک شما ارائه می‌دهیم:

ایجاد یک تجربه کاربر محور
هنگامی که مشتریان نمی‌توانند به‌صورت فیزیکی محصول پیشنهادی آنلاین شما را ببینند، متقاعد کردن آنها برای خرید می‌تواند یک فروش سخت باشد! قیمت‌گذاری مناسب محصولات و تحویل کالای کاربرپسند بر اساس تجربه‌های شخصی‌سازی شده یک راه مناسب برای تشویق مشتری برای پر کردن سبد خریدشان می‌باشد. فراموش نکنید که مردم می‌خواهند به احساس خوبی در مورد تصمیماتی که می‌گیرند برسند.
یک رویکرد کاربر محور به تجارت الکترونیک، کمک می‌کند تا در مسیر وفاداری تجاری به موفقیت برسید.

خدماتی طراحی کنید که گویی خودتان می‌خواهید از آن استفاده کنید
بهترین راه آزمایش یک کسب و کار، استفاده از آن توسط خانواده و دوستان خود شماست. اگر خانواده و دوستانتان از عملکرد تجارت شما راضی باشند، به طور قطع مشتریانتان نیز از آن راضی خواهند بود.

بازخورد مشتریان بسیار حیاتی‌ست
هر تجارتی می‌داند که خدمات به مشتریان بخشی از اساس موفقیت است. برای تجارت موفق به ارتقای وفاداری تجاری بیاندیشید.

از رسانه‌‌های اجتماعی استفاده کنید اما منحصرا به ‌آن‌ها تکیه نکنید!
استراتژی رسانه‌های اجتماعی(به‌ویژه تبلیغات پولی و استراتژی مطالب جذاب) می‌تواند یک راه موثر برای هدف قرار دادن مخاطبان و افزایش ترافیک مراجعه به سایت شما باشد. سایت‌ها و شبکه‌هایی مانند Pinterest، eBay، اینستاگرام و ... می‌توانند در این زمینه برای هر تجارتی مفید باشند.

بر روی کاربران موبایل سرمایه‌گذاری کنید
کاملا واضح است که شرکت‌های تجارت الکترونیک به‌سادگی نمی‌توانند نسبت به کاربران تلفن همراه بی‌تفاوت باشند. در واقع 4 نفر از هر 5 نفر صاحبان گوشی‌های هوشمند، از گوشی‌های خود برای خرید استفاده می‌کنند.

مشتریانتان را تشویق کنید
با استفاده از ارائه خدماتی نظیر تخفیف‌های ویژه، هدایای تبلیغاتی و ... از استراتژی تبلیغات دهان به دهان بهره‌مند شوید.

همیشه در حال تکامل باشید
همانگونه که بازار آنلاین تکامل می‌یابد، تجارت‌ها نیز می‌خواهند در بازار رقابت یک قدم از بقیه جلوتر باشند. به‌طور مداوم گوش دادن به مشتریان، هوشیار بودن، تجزیه و تحلیل مشتریان و بازار به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به‌موازت تکنولوژی و فناوری‌های نوظهور به‌روز باشند. با ابزارهای جدید و ترفندهای موثر در زمان مناسب به بهبود تجربه‌های کاربرانتان و رسیدن به خط پایان خودتان (هدف) موثر باشید.

"تجارت الکترونیک"ی وجود ندارد، بلکه تنها "تجارت" وجود دارد. به‌جای استفاده از بلندگو، از صدای درونتان برای ارتباط با مشتریانی که شما را دوست دارند استفاده کنید و به آن‌ها بگویید برای شما اهمیت دارند.

  • شرکت راد فناوری اطلاعات (رادفا)
  • 1393/09/13 10:26

آخرین پست های بلاگ

سئو 2018

سئو 2018

با آمدن سال 2018 مباحث سئو سال 2018 نیز شروع می شود بسیاری از وب سایت ها از همین الان خود را برای سال 2018 آماده می کنند و آماده هستند تا با آخرین ترفندهای سئو

تشخیص پنالتی گوگل

تشخیص پنالتی گوگل

اینکه تشخیص دهیم پنالتی وب سایت چه زمانی اتفاق می افتد و بتوانیم وب سایت خودمان را برگردانیم بسیار مهم می باشد چرا که پنالتی سایت باعث افت رتبه سایت یا از بین ر

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

ممکن است نداشتن بلاگ در سایت باعث آسیب زدن به سئوی من شود؟

وبلاگ می تواند یک سرمایه گذاری بزرگ در سئو باشد که به مرور زمان می توانید نتایج مثبت استفاده از آن را ببینید. در این مقاله می خواهیم درباره اینکه وبلاگ چگونه

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سیاه (قسمت پایانی)

سئو کلاه سیاه به تکنیک ها، استراتژی ها و روش هایی گفته می شود که از روش های غیرقانونی و مخرب سعی می کنند رتبه وب سایت افزایش دهند. در واقع در سئو کلاه سیاه، هدف

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

لینک بیلدینگ - سئوی کلاه سفید (قسمت دوم)

سئو کلاه سفید به روش های اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که طبق دستورالعمل ها و موازین موتورهای جستجو کار بهینه سازی سایت انجام می گردد و معمولا نت